De fiets- en loopbrug over de Kolkweg (N516) die de Oostzaanse bedrijventerreinen Skoon en Ambacht met elkaar verbindt krijgt over twee weken de laatste brugdelen ingehesen. De brug ligt tussen de A8 en de toe- en afrit vanaf de Kolkweg naar en van de A8.
De afrit vanaf de A8 wordt afgesloten op dinsdag 10 en woensdag 11 februari tussen 21.00 en 05.00 uur. Als dat niet lukt is donderdag 12 februari als reserve ingepland.
Ook in april 2026 wordt er nog gewerkt. Dan wordt het verkeer op de Thorbeckeweg een paar keer een kwartiertje gestremd tijdens de nachten van woensdag 8 april en donderdag 9 april 2026 tussen 21.00 en 05.00 uur.
Door Piet Bakker op basis van projectsite Thorbeckeweg, Kees Malingré maakte de video.

Mooie film. Prachtig. Ik zie me daar wel overheen vliegen op mijn fiets, straks, zo hoog, neerkijkend op het verkeer onder mij..... een film is altijd mooier dan de werkelijkheid, maar leuk, want nu is het een chaos daar en dan snap je toch weer even wat de bedoeling is. Denken jullie dat hij te smal wordt? Hij ziet er redelijk breed uit.
Dit is een fantastische route.
Sterker nog. De Dam tot Dam Fietsclassic gaat in september over deze brug.
Is de Vlinder stuk? Was toch ook een goeie route naar Amsterdam.
Waarschijnlijk mis ik iets maar kan iemand uitleggen wat het nut van dit fietspad is? Als ik de route op maps bekijk kan ik me niet voorstellen dat hier meer dan 20 fietsers per dag overheen trappen. Zomers misschien 25.
Er wordt een fiets en voetgangers oversteek afgesloten van de Ambacht naar de westkolkdijk. De verwachting is dat er veel fietsers gebruik van gaan maken. Een mooie route naar Amsterdam zonder verkeerslichten.
Die fietsroute naar Amsterdam zonder verkeerslichten was er al heel lang - iets ten westen via de Vlinderbrug. Jaren overheen gereden - het laatste verkeerslicht was om de Provinciale weg over te steken en daarna is het eerste verkeerslicht ergens in Amsterdam Noord
klopt. maar daar zijn nu verkeerslichten gekomen
Hoe doen ze dat met één ambulance. Druk met fietsen en natuurlijk bakfietsen. En dan moet er één ambulance komen tussen de fietsers door omdat er iemand gevallen is of onwel is geworden. Dat wordt natuurlijk één file van fietsers, komt er aan het begin één stoplicht te staan, anders wordt de opstoppingen steeds drukker en kan niemand meer een kant op.
mooi ontwerp van Arcadis Architecten Tom Kramer
Als niemand anders een compliment geeft dan moet je het zelf maar doen ;-)
Sorry, dit is een (hopelijk) goed functionerende fiets fly-over. Maar daar is dan ook alles mee gezegd.
...schrijft Luc Veeger van Arcadis architecten. Eerst het eindresultaat maar eens afwachten.
Buikpijn van het lachen. Goed gezegd!