Kunst & Cultuur Agenda: exposities, concerten, toneel

casperdejong2

Wekelijks in De Orkaan: de agenda voor de Liefhebber van Kunst & Cultuur (met hoofdletters dus).

Waar moet je zijn voor klassieke toppers, baanbrekend toneel, interessante lezingen en opmerkelijke exposities?

We werken alvast een paar maanden vooruit. Tips en suggesties via Twitter, Facebook of mail De Orkaan.

Zaterdag 26 september

  • Jisperkerk: Lavinia Meijer, harp, Glass, Debussy, Satie
  • De Muziekkamer: concert van Rotterdam Quintet, bestaande uit Merel Junge (viool), Darija Kozlitina (altviool), Karel Bredenhorst (cello), Arjen Leendertz (contrabas) en Patricia de la Vega (piano). Verkaderzaal van FluXus (Westzijde 148, Zaandam, 20.00 uur, € 12,-).
  • Zaans Groen: werk van Casper de Jong (Krommenie), 13:00-17:00.

casperdejong2

  • Het Weefhuis: Manja de Boer, 13:00 –17:00
  • Dorpstheater Wormer: Gerard van Maasakkers & Frank Cools – Maar liefje, nu heb je geen voetjes
  • Bullekerk, Collegium Vocale Zaandam: Cantate BWV 19, “Es erhub sich ein Streit”

CVZ_logo

Zondag 27 september

  • Doopsgezinde Vermaning: reünie-optreden van het Nederlandse Ygdrassil (Roots aan de Zaan)
  • Babel rondleiding over stadsarchitect Ludovicus Immink
  • Het Weefhuis: Manja de Boer, 13:00 –17:00
  • Zaans Groen: werk van Casper de Jong (Krommenie), 13:00-17:00.
  • Hembrugmuseum: presentatie over de Stelling van Amsterdam door René Ros, onderzoeker Documentatiecentrum van de Stelling van Amsterdam, 14.00 uur tot 16.00. Voorafgaand is er een wandeling met gids mogelijk over een deel van het terrein. (Foto: Gé Dubbelman/Hollandse Hoogte)

Zaandam, april 2005. Hemkade.Het Hembrugterrein. Gebouw M ?Deze gebouwen zijn onderdeel van het Militair Complex Hembrug .Dit ligt naast de fabrieksterreinen van Eurometaal en de Machinefabriek Hembrug.Samen vormen deze drie terreinen het Hembrugterrein. Begin 2003 stonden hier nog meer dan 100 gebouwen, een deel is inmiddels gesloopt om plaats te maken voor een gevangenis ter vervanging van de Bijlmerbajes.Foto: Ge Dubbelman/Hollandse Hoogte

Dinsdag 29 september

  • Zaantheater: Het Nationale Toneel, Solness van Henrik Ibsen (ook met inleiding)

Donderdag 1 oktober

  • Zaantheater: Claudia de Breij, Teerling
  • Zaantheater: Rayen Panday, Vrijspraak
  • Fluxus:  Inspiratie-lezing van componist Merlijn Twaalfhoven

T/m 29 september: collages “Wat zien we als we lezen” van Hilde Wendt, De Bieb, Zaandam.

hilde wendt

September: Het Zaans Grafisch Collectief exposeert in samenwerking met FluXus etsen en grafisch werk in De Bieb in Krommenie. De exposanten zijn Judy Arends, Jurriën Beumkes, Mieke Cosemans, Ina Rem, Paul Roosenstein, Peter Sanders, Jos Schimpf én Gerard Tates.

Fred-Boom uitgelichtSeptember: bij FluXus Beeldende kunsten en Digitaal mediawerk van cursisten ‘Prints voor mode en interieur’ (cursus van illustrator Linda Willemszoon). Klaas Katerstraat 7b in Zaandam. Maandag t/m donderdag van 8.00 tot 16.30 uur en van 19.00 tot 21.30 uur.

T/m 1 november: Het Tijdnetwerk in De Zaanse Tijd, Zaanse Schans.

30 augustus t/m 25 oktober: Verkoopexpositie Fred Boom (rechts een schilderij van hem) in Molenmuseum.

Zaterdag 3 oktober

  • Pook Oostknollendam: André Manuel: ‘Het Geval Apart’
  • Atellierroute
  • Zaantheater: Pieter Derks, Zo Goed Als Nieuw
  • Kees-van-KootenCulturele Raad Zaanstad: Kees van Kooten. Plus stand-up comedian Gerthein Boersma en een presentatie van een aankomend jong Zaans talent, Verkade-fabriek, 20:30.
  • Theater De KunstGreep Oostzaan: Vrijdag & Sandifort – Löyly
  • Dorpstheater Wormer: Marjolijn van Kooten & Bram Bakker – Geen paniek!
  • Het Weefhuis: Petrfect Imperfection, Suzanne Tijms-Verhaaf met houtbewerking, schilderijen en fotografie.
  • Fluxus: De Saense Chocoladefabriek
  • Kogerkerk: Koor van Het Apostolisch Genootschap en Bas Westerhof, 16:00 uur.
  • Das Mooi Saens – Kunstcentrum. Gea Zwart, Marjolein Lensink, Kim Peereboom, Stella Burggraaf, Marcel Moek, Monica Schumacher. Opening, t/m 31 oktober.

mooi saens

Zondag 4 oktober

  • Atellierroute
  • Zaantheater: Zaans Zilver, 60-plussers in de spotlights
  • Babel: Goed wonen: honderd jaar sociale woningbouw
  • Fluxus: De Saense Chocoladefabriek
  • Het Weefhuis: Petrfect Imperfection, Suzanne Tijms-Verhaaf met houtbewerking, schilderijen en fotografie.
  • Jazz Inverdan: 16.00 uur Paul van Kemenade dubbelprogramma: Podiumtrio & Three Horns and a Bass, Vermaning, Westzijde Zaandam

portret op lokatie - Podium Trio

Dindag 6 oktober

  • Het Weefhuis: Lezing De Bergense School door Jan Rudolph de Lorm, museumdirecteur van museum Singer Laren over de nieuwe tentoonstelling aldaar, 20:00 uur.

Woensdag 7 oktober

  • Zaantheater: Kinderboekenweekfeest” “Raar, maar waar!”, vanaf 13:00, inclusief voorstellingen: Lejo – Hands Up, Het Laagland – Bezoek voor Beer, Jelle Amersfoort & band – Kinderpopconcert.

Donderdag 8 oktober

Vrijdag 9 oktober

TheBigDrawZaterdag 10 oktober

  • Zaantheater: Johan Goossens, Daglicht
  • Doopsgezinde Vermaning: Gerry Colvin (Roots aan de Zaan)
  • Zaansgroen: popfoto’s van Ron Koffeman, 13:00-17:00
  • Fluxus: THE BIG DRAW, een internationaal festival waar het plezier van tekenen centraal staat, modeltekenmiddag onder leiding van tekendocent Gerrit Schoone (rechts).
  • Dorpstheater Wormer: Groots en meeslepend – Straussvogel
  • Het Weefhuis: Tengelprijswinnaar 2014, Zaankanter Herman van der Hoff, collages en gemengde technieken 12:00 –17:00 uur

vanderhoff

Zondag 11 oktober

ruben hoeke by ron koffeman

Dinsdag 13 oktober

  • Zaantheater: Jelle Brandt Corstius – Hoe overleef ik de Russische winter?

Donderdag 15 oktober

Vrijdag 16 oktober

Zaterdag 17 oktober

  • Het Weefhuis: Ger Zaagsma, Schilderijen van de bekende Zaanse aquarellist en olieverfschilder 12:00 –17:00 uur
  • Fluxus: De Saense Chocoladefabriek

Zondag 18 oktober

Dinsdag 20 oktober

Woensdag 21 oktober

Donderdag 22 oktober

  • Stichting Oer-IJ: Lezing Wladimir Dobber ‘Pre-industriële ontwikkeling in het gebied tussen Alkmaar en Zaandam’
  • Zaantheater: Aïda van Verdi door Staatsopera van Tatarstan (met inleiding)
  • Zaantheater: Louise Korthals, Zonder Voorbehoud.

zaantheater binnenVrijdag 23 oktober

Zaterdag 24 oktober

Zondag 25 oktober

  • Het Weefhuis: Ger Zaagsma, Schilderijen van de bekende Zaanse aquarellist en olieverfschilder 12:00 –17:00 uur
  • Fluxus: Festival Klassiek aan de Zaan (Zaantheater) met o.a. Noordhollands Jeugd Orkest, Sinfoniëtta, FluXus-kinderkoor, gamelanworkshops, violist Joep van Beijnum.

Woensdag 28 oktober

Donderdag 29 oktober

tim knolVrijdag 30 oktober

Zaterdag 31 oktober

Zondag 1 november

  • Doopsgezinde Vermaning: Jeff Wilkinson & the Shutterdogs, voorprogramma: Specs Hildebrand (Roots aan de Zaan)
  • OrkestZ (150 Zaanse kids op podium Zaantheater)

Woensdag 4 november

JokeHermsen_fotoTessaPosthumaDeBoerDonderdag 5 november

Vrijdag 6 november

affiche-Zaanse-molententoonstelling-1925-1926Zaterdag 7 november

  • Zaantheater: Yora Rienstra Drukt haar snor
  • Kogerkerk: harpiste Kirsten van den Hogen en de organist Cees Tip, 16:00
  • Molenmuseum: opening tentoonstelling 90 Jaar Zaansche Molen, t/m 13 december 2015.

Zondag 8 november

Woensdag 11 november

Vrijdag 13 november

Zaterdag 14 november

Maandag 16 november

  • Zaantheater: Avond van het Kleinkunstlied, Dames voor Na Vieren, Flip Noorman, Yentl en de Boer, Frans van Deursen, gepresenteerd door Frits Spits.

Dinsdag 17 november

Woensdag 18 november

Donderdag 19 november

Zaterdag 21 november

Zondag 22 november

Dinsdag 24 november

Woensdag 25 november

Donderdag 26 november

  • Zaantheater: Cirque Stiletto 3, Karin Bloemen en Wëreldbänd
  • Zaantheater: Jeffrey Schenk (Zaans!) & Esmée van Kampen, Mooie liedjes

Vrijdag 27 november

  • Zaantheater: Cirque Stiletto 3, Karin Bloemen en Wëreldbänd
  • Zaantheater: Orkater & De Nieuwkomers: Lars Doberman, De familie Mansøn
  • Dorpstheater Wormer: Raamtheater – Wat een gekke man…en zijn vrouw dan?

Zaterdag 28 november

  • Zaantheater: Bloedverwanten, Haye van der Heyden, Derek de Lint, Henriëtte Tol, Saskia Temmink en Tanja Jess
  • Zaantheater: Eric Vaarzon Morel, De Waterdrager (met Jef Heijne!)
  • Bullekerk, Collegium Vocale Zaandam: Cantate BWV 36, “Schwingt freudig euch empor”
  • Dorpstheater Wormer: Raamtheater – Wat een gekke man…en zijn vrouw dan?

Dinsdag 1 december

Woensdag 2 december

Donderdag 3 december

Vrijdag 4 december

Dinsdag 8 december

Donderdag 10 december

Zaterdag 12 december

Zondag 13 december

Merain Trio

Woensdag 16 december

  • Zaantheater: Gelukkigste Dag, Johnny de Mol, Johanna ter Steege
  • Kerstconcert Vermaning Krommenie (Fluxus).

Vrijdag 18 december

  • Kerstconcerten Bullekerk, Zaandam

Zaterdag 19 december

  • Opening Jan Groenhart tentoonstelling Molenmuseum, Koog a/dZaan, t/m 31/01/2016.
  • Zaantheater: Dolf Jansen, Oudejaars 2015. Hardverwarmend
  • Zaantheater: O’Dreams, Irish Ways and Irish Laws
  • Doopsgezinde Vermaning: Sido Martens & Fred Piek (Roots aan de Zaan)
  • Jisperkerk: Combattimento, Pachelbel, Corelli, Bach, Manfredini

jisperkerk

Zondag 20 december

Maandag 21 december

  • Bullekerk, Collegium Vocale Zaandam: A Festival of Lessons and Carols

Woensdag 23 december

  • Zaantheater: Baantjer LIVE! Peter Tuinman, Beau Schneider, Peter Römer

Zaterdag 26 december

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>