Kunst & Cultuur deze zomer en daarna …

Wekelijks in De Orkaan: de agenda voor de Liefhebber van Kunst & Cultuur (met hoofdletters dus).

Waar moet je zijn voor klassieke toppers, baanbrekend toneel, interessante lezingen en opmerkelijke exposities?

We werken alvast een paar weken vooruit. Tips en suggesties via Twitter, Facebook of mail De Orkaan.

Leo Poelmeijer Tim Knol copyT/m 18 augustus: Molenmuseum Koog a/d Zaan, overzichtsexpositie Leo Poelmeijer (80 jaar).

T/m 1 november: Het Tijdnetwerk in De Zaanse Tijd, Zaanse Schans.

Van 11 juni t/m 26 augustus: De Kunstgreep Oostzaan, werk van de speksteen- en schilder-workshops Evean Lishof.

Zaterdag 11 juli

  • Zaansafari: nachtelijke boottocht over de Zaan.
  • Muziekfestival Over het IJ, Hembrugterrein, o.a. Bot met “Ramkoers“, 15:00
  • Monettuin, Zaandam, tussen de Krimp en de Hogendijk: oosterse verhalen voor het hele gezin.

Zondag 12 juli

melissa venemaZaterdag 18 juli

Zondag 19 juli

Zaterdag 25 juli

Zondag 26 juli

Vrijdag 7 augustus

  • Boekenmarkt, Dam Zaandam

Zaterdag 8 augustus

Zondag 9 augustus

  • Babel fietsroute: Herbestemming industriële architectuur
  • Poelboerderij Wormer: Varen met burgemeester Peter Tange

Woensdag 19 augustus

  • Halte Hembrug

Zaterdag 22 augustus

  • Het Weefhuis: Fearless, Schilderijen van Richard Romkes, 12:00 –17:00 uur (ook 23 augustus).
  • Zaanse Schans: Folkloredag

Zondag 23 augustus

  • Het Weefhuis: Fearless, Schilderijen van Richard Romkes, 12:00 –17:00 uur (ook 23 augustus).
  • Babel: Dwars op de Zaan.

Zaterdag 29 augustus

  • Het Weefhuis: Ik… Jij… Wij. Fotografie van Yvette Zellerer portretten en stillevens, 13:00 –17:00 uur (ook 30 augustus).
  • Open dag Fluxus Krommenie, De Pelikaan

Zondag 30 augustus

  • Het Weefhuis: Ik… Jij… Wij. Fotografie van Yvette Zellerer, portretten en stillevens, 13:00 –17:00 uur.
  • Open dag Fluxus Zaandam

Vrijdag 4 september

Zaterdag 5 september

Zondag 6 september

Woensdag 16 september

Donderdag 17 september

Vrijdag 18 september
  • Culturale, Zaandam: Joep van Beijnum (viool), Julia Barnes (altviool), Mariëtte Gort (cello).
menschMaandag 21 september
Dinsdag 22 september
Woensdag 23 september
Donderdag 24 september

Woensdag 23 september

Zaterdag 26 september

  • Jisperkerk: Lavinia Meijer, harp, Glass, Debussy, Satie
  • Bullekerk, Collegium Vocale Zaandam: Cantate BWV 19, “Es erhub sich ein Streit”

CVZ_logo

Zondag 27 september

Dinsdag 29 september

  • Zaantheater: Het Nationale Toneel, Solness van Henrik Ibsen (ook met inleiding)

Donderdag 1 oktober

Zaterdag 3 oktober

zaans zilverZondag 4 oktober

Vrijdag 9 oktober

Zaterdag 10 oktober

Zondag 11 oktober

Donderdag 15 oktober

Vrijdag 16 oktober

Zondag 18 oktober

Dinsdag 20 oktober

Woensdag 21 oktober

Donderdag 22 oktober

  • Stichting Oer-IJ: Lezing Wladimir Dobber ‘Pre-industriële ontwikkeling in het gebied tussen Alkmaar en Zaandam’
  • Zaantheater: Aïda van Verdi door Staatsopera van Tatarstan (met inleiding)
  • Zaantheater: Louise Korthals, Zonder Voorbehoud.

zaantheater binnenVrijdag 23 oktober

Zaterdag 24 oktober

Woensdag 28 oktober

Donderdag 29 oktober

tim knolVrijdag 30 oktober

Zaterdag 31 oktober

  • Pook Oostknollendam: Peter Pannekoek: ‘Zacht van Binnen’
  • Zaantheater: Brechtje Kat (Westzaan!), Vaarland
  • Theater De KunstGreep Oostzaan: Ashton Brothers – Enfants terribles try out
  • Bullekerk, Collegium Vocale Zaandam: Cantate BWV 80, “Ein feste Burg”

Zondag 1 november

  • Doopsgezinde Vermaning: Jeff Wilkinson & the Shutterdogs, voorprogramma: Specs Hildebrand (Roots aan de Zaan)

Woensdag 4 november

Donderdag 5 november

Vrijdag 6 november

Vrijdag 7 november

  • Zaantheater: Yora Rienstra Drukt haar snor

Woensdag 11 november

piet de koningVrijdag 13 november

Maandag 16 november

  • Zaantheater: Avond van het Kleinkunstlied, Dames voor Na Vieren, Flip Noorman, Yentl en de Boer, Frans van Deursen, gepresenteerd door Frits Spits.

Dinsdag 17 november

Woensdag 18 november

Donderdag 19 november

Zaterdag 21 november

Zondag 22 november

Dinsdag 24 november

Woensdag 25 november

Donderdag 26 november

  • Zaantheater: Cirque Stiletto 3, Karin Bloemen en Wëreldbänd
  • Zaantheater: Jeffrey Schenk (Zaans!) & Esmée van Kampen, Mooie liedjes

Vrijddag 27 november

  • Zaantheater: Cirque Stiletto 3, Karin Bloemen en Wëreldbänd
  • Zaantheater: Orkater & De Nieuwkomers: Lars Doberman, De familie Mansøn

Zaterdag 28 november

  • Zaantheater: Bloedverwanten, Haye van der Heyden, Derek de Lint, Henriëtte Tol, Saskia Temmink en Tanja Jess
  • Zaantheater: Eric Vaarzon Morel, De Waterdrager (met Jef Heijne!)
  • Bullekerk, Collegium Vocale Zaandam: Cantate BWV 36, “Schwingt freudig euch empor”

Dinsdag 1 december

Woensdag 2 december

Donderdag 3 december

Vrijdag 4 december

Dinsdag 8 december

Donderdag 10 december

Zaterdag 12 december

Woensdag 16 december

Zaterdag 19 december

jisperkerk

Zondag 20 december

Maandag 21 december

  • Bullekerk, Collegium Vocale Zaandam: A Festival of Lessons and Carols

Woensdag 23 december

  • Zaantheater: Baantjer LIVE! Peter Tuinman, Beau Schneider, Peter Römer

Zaterdag 26 december

 

 

Hier vind je onze regels

Reageren? Ja, graag!

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *