Op de Dorpsstraat in Assendelft prijkt sinds twee maanden een opvallend kunstwerk op het asfalt. Het werk, met de titel ‘Hit and Run’, is een visuele uiting voor het doorbreken van conventies. Op het eerste oog lijkt het een abstract kunstwerk, maar het draagt dus een diepere boodschap met zich mee.
Het kunstwerk op de kruising van de Dorpsstraat met de Ambachtslaan is gerealiseerd vanuit de inspiratie die de kunstenaar kreeg door de naam ‘Ambachtslaan’. De kunstenaar is hierdoor met authentieke en ambachtelijke schildertechnieken gaan schilderen om het gewenste effect te bereiken. Hiermee contrasteert het resultaat sterk met het strakke, geometrische werk waar de kunstenaar doorgaans om bekendstaat. In dit nieuwe werk wijkt hij af van zijn gewoonlijke Mondriaan-achtige stijl en kiest hij juist voor een expressieve stijl.

Hoewel het nog onbekend is hoelang ‘Hit and Run’ zichtbaar blijft, heeft de Kunstcommissie laten weten dat ze de inwoners van Assendelft graag tot in de lengte van dagen willen laten genieten van de kunstuiting.
Door Mylou Kleij, met informatie en foto’s van Maarten Laout.
asociaal dat dit zo blijft liggen....en de dader weet van niks ? het zal maar op je auto zitten.
Ik heb al geruchten gehoord dat ze het kunstwerk als cultureel erfgoed willen gaan aanmerken en de betreffende weg voor verkeer willen afsluiten......
Niemand maar dan ook niemand die denkt dat dit door een 'kunstenaar' is gedaan. Iedereen die dit ziet gaat er vanuit dat er een emmer verf uit een werkbusje is gevallen. Het ziet er iig niet uit. Als dit bewust zo gecreëerd is dan vreet ik m'n schoen op.
Is dit artikel als een grap of serieus bedoeld?
Heb namelijk sterke twijfels hierover..
toen ik het zag dacht ik dat iemand een emmer verf had laten vallen en keek uit naar wanneer het zou worden opgeruimd. onzin
Wat een onzin.....
Gewoon een emmer laten vallen en hoppa.....
Zal wel weer een hoop geld hebben gekost
Dan wie is deze kunstenaar dan? Hit and run is steeds moeilijker vandaag de dag met al die camera’s overal. Er is een goede kans dat de kunstenaar er op staat.
Niet om aan te zien maar dat is persoonlijk. Mag dit eigenlijk wel volgens de wegenverkeerswet. Aanwijzingen op het wegdek en afleiding op een gevaarlijke T-splitsing lijken mij niet echt verstandig.
Helaas wordt de naam van deze door opmerkelijke inspiratie gedreven kunstenaar niet vermeld, bij deze: Terpen Tijn.
Ook ik mocht een bijdrage leveren.
Mijn auwto banden waren zo opgewonden dat ze er wit van werden
mag ik een rekening sturen naar de kunstenaar. de onderkant van mijn auto is helemaal wit.
het gaat er ook niet af
Leuk geschreven stukje. Ik heb gelachen.
Hahaha geweldig artikel! Het had door 'De Speld' geschreven kunnen zijn en dat is een waarlijk compliment 😉
het moet toch niet gekker worden!😱
Hoop dat deze "kunstenaar" niet leeft van subsidies, maar zichzelf moet bedruipen.....
Kunst met de grote K, is gewoon een zooitje daar ,wat al is gezegd verf uit een auto gevallen en overheen gereden , gewoon laten opruimen door die gene die dit heeft neer heeft gekwakt.......Gr. Jan
Mag hopen dat de gemeente er met een reinigend 'kunstwerk' overheen gaat.
Kunst????? Ik dacht dat ereen vrachtwagen een aantal blikken was verloren , bizar
haha, uit wel ei kom jij? het is een cynisch stuk.....