Waarheen? The Young ‘Uns, Kinderboekenmarkt, Braderie, Saentube…

Vrijdag 31 mei: The Young ‘Uns, Playroom Westzijde, Open Podium Groote Weiver…

Zaterdag 1 juni: Jeugddag SV Fortuna Wormerveer, leren zeilen in Wormer, Zingen aan de Zaan bij het Tolhuys, Markt aan de Zaan Braderie, Playroom Westzijde Zaandam, Ada Breedveld in het Weefhuis, Zaans Groen met 2de Kans Kunst, Saentube vloggers, logeren op De Veldmuis, Let’s Go Back in Koppie Bar, Galerie Staphorius: Zonder Haast…

Zondag 2 juni: Kinderboekenmarkt Zaanse Schans, Playroom Westzijde, Molenmuseum laatste bezoekdag, Twiske Jazz aan het Water, Zaanstad zingt samen Nederlands, Eten uit de natuur in Heemtuin, Urban Pole Vault Series, Rondje Schoolmeester, Ada Breedveld in het Weefhuis, Zaans Groen met 2de Kans Kunst, Galerie Blauw, Ed Vermeulen in De Kapiteinshut, ZaanFolk Sessie met Aura, Jazz Inverdan (Van Kemenade / Anderson / Glerum / Bennink), Travel Light Theatre in Krommeniedijk…

En… Zaans Museum: Verkadeboek Lente (t/m 20 juni), olieverfschilderijen van Ria Roth in Chocolaterie De Cacaoboom (t/m 8 juni), Tengel in Play Room (t/m 9 juni), Zaans Museum: Verkadeboek Lente (t/m 20 juni) Neringdoenden in Assendelft door Stadhuis Zaanstad (t/m 15 juli)…

Wekelijks in De Orkaan: alles over uitgaan, events, kunst en cultuur. Tips en suggesties? Stuur ze via Twitter, Facebook of mail naar De Orkaan.

Check ook de Zaanse Evenementen Kalender.

DEZE WEEK

Vrijdag 31 mei

  • Roots aan de Zaan: The Young ‘Uns, De Kleine Waarheid (foto boven, affiche onder), 20:15
  • Playroom Westzijde Zaandam: Louis Breeuwer, Kinga Wieczoreck, Marion van der Zwan en Margriet van Engelen (vrijdag opening 17:00), zaterdag 1 en zondag 2 juni: 13-18:00
  • Open Podium De Rotonde, De Groote Weiver, Wormerveer, 21:00

Zaterdag 1 juni

  • Jeugddag bij SV Fortuna Wormerveer, hele dag
  • kennismakingscursus leren zeilen voor de jeugd, Watersportcentrum Wormer, 10:00
  • Zingen aan de Zaan bij het Tolhuys, 15:00-22:00
  • Markt aan de Zaan Braderie, 9.00 – 17.00 uur, Zaanweg, Wormerveer (met o.a. Zaankanaries)

  • Playroom Westzijde Zaandam: Louis Breeuwer, Kinga Wieczoreck, Marion van der Zwan en Margriet van Engelen 13:00-18:00
  • Ada Breedveld in het Weefhuis, Zaandijk

  • Saentube: Vloggers in de Groote Weiver,  Wormerveer, 14:00
  • Logeren op kinderboerderij De Veldmuis van 15:30 uur tot 11:00. Aanmelden

  • Let’s Go Back, Koppie Bar, Assendelft, 21:00
  • Opening Galerie Staphorius: Zonder Haast’, een zomerexpositie van schilderijen en objecten van hedendaags realistische kunstenaars uit het binnen- en buitenland

Zondag 2 juni

  • Kinderboekenmarkt Zaanse Schans, uitreiking Hotze de Roosprijs door wethouder Sanna Munnikendam (Cultuur), 15:00

Playroom Westzijde Zaandam: Louis Breeuwer, Kinga Wieczoreck, Marion van der Zwan en Margriet van Engelen 13:00-18:00

  • Sluiting Molenmuseum, zondag laatste bezoekdag, Koog aan de Zaan, 13:00
  • Twiske Jazz aan het Water: Smazz, Twiske Haven, Oostzaan, 14:00
  • Zaanstad zingt samen Nederlands, FluXus Muziekschool Verkadezaal, Zaandam, 15:00
  • Eten uit de natuur in Heemtuin Zaandam, 11:00
  • Urban Pole Vault Series in Wormerveer

  • Rondje Schoolmeester, van 10.45 uur tot 12.00 uur
  • Ada Breedveld in het Weefhuis, Zaandijk
  • Zaans Groen: 2de Kans Kunst
  • Galerie Blauw: schilderijen en 3D objecten van Martin Heijnen (Het Blauwe Pand) aan de Aris van Broekweg 2 (De expositie is t/m 28 juni – zondag open).
  • Ed Vermeulen Live in De Kapiteinshut, Zaandam, 16:30
  • ZaanFolk Sessie met het Americana duo Aura, Café De Melterij, Wormerveer, 16:30
  • Jazz Inverdan: Van Kemenade / Anderson / Glerum / Bennink, Vermaning Westzijde Zaandam, 16:00

  • Hervormde Kerk van Krommeniedijk: concert Travel Light Theatre, 14:00

Dinsdag 4 juni

  • lezing over Duitse Expressionisten in Het Weefhuis, Zaandijk
  • Start KSK Schildersestafette bij het Monethuis, Zaandam, 10:00
  • Filmavond: twee historische films over Wormerveer Buurtcentrum De Lorzie, 19:30

Donderdag 6 juni

  • Catwalk, Zuiderhoofdstraat Krommenie, 17:00
  • Toneelgroep Zaanlands Lyceum: Alice in Grotemensenland, Zaantheater, 19:30
  • Jamsessie traditionele Jazz / Dixieland in De Kapiteinshut, Zaandam, 20:30

Vrijdag 7 juni

  • Toneelgroep Zaanlands Lyceum: Alice in Grotemensenland, Zaantheater, 19:30
  • 29ste editie van de Luilakpolderloop Jisp, Voetbalvereniging Jisp, 19:30
  • Orgelconcert Harm Hoeve in Grote Kerk Westzaan, Westzaan, 20:00
  • Gruppo Sportivo Comeback Podium De Flux, Zaandam, 21:30

ALTIJD

LANGLOPEND

T/m 8 juni: Olieverfschilderijen van Ria Roth in Chocolaterie De Cacaoboom, Lagedijk 142b, Zaandijk

T/m 9 juni: Tengel in Play Room

T/m 15 juni:  tentoonstelling nieuwe aanwinsten ArtZaanstad, Hembrugterrein

25 mei t/m 16 juni: Annelie Toorians, Marga Hessels en Ranko Skenderija met keramiek, beelden, sculpturen en schilderijen in het Theehuis Zaandijk, zaterdag en zondag van 12.00 tot 17.00 uur

T/m 20 juni: Zaans Museum: Verkadeboek Lente (1906)

t/m 15 juli: tentoonstelling Neringdoenden in Assendelft door Gemeentearchief Zaanstad en Historisch Genootschap Assendelft

3 juni tot 27 augustus: Jubileum-expositie fotoclub Zaanland in zorgcirkel Saenden in Zaandam, 9.00 – 12.00 uur en van 13.30 – 17.00 uur, Nova Zembla 2

Els Slootman

1 juni t/m 22 september: Galerie Staphorius: Zonder Haast’, een zomerexpositie van schilderijen en objecten van hedendaags realistische kunstenaars uit het binnen- en buitenland, dinsdag t/m zaterdag, 9 – 17 uur. Zondagopening (2 juni, 22 september) van 13 – 17 uur

21 juni – 20 september: Zaans Museum: Verkadeboek Zomer (1907)

21 september – 20 december: Zaans Museum: Verkadeboek Herfst (1908)

Vanaf 21 december: Zaans Museum: Verkadeboek Winter (1909)

Maandelijkse instaprondleidingen op het Hembrugterrein over de geschiedenis van Hembrug. Van april tot oktober iedere eerste zondag van de maand, om 11 uur bij Artzaanstad naast het Hembrug Museum.

KOMENDE MAANDEN

Zaterdag 8 juni

  • Natuurochtend op de biologisch/dynamische boerderij Rodenburghoeve (Busch en Dam 22), vooral geschikt voor kinderen met hun (groot)ouders, van 10 tot 13 uur
  • Expositie van Glasatelier Co Latumahina in Het Weefhuis, 13 tot 17 uur

  • Jeugd Event met Famke Louise en DJ Brad Braxton, Sporthal Oostzaan

Luilak is in de nacht van vrijdag 7 op zaterdag 8 juni.

Zondag 9 juni

  • Pinksterpleinfestival, Koppieplein, Assendelft
  • Wandelen over water, start bij voetbalvereniging Saenden, finish op terrein van Paintball Jungle Wormerveer, 6:00-16:00

  • Una Voce, georganiseerd door De Ontmoeting uit Zaandijk en de Mattheus uit Zaandam. Amateurzangers en musici laten onder begeleiding van pianist Ruud Luttikhuizen hun muziekkwaliteiten zien. Voor een goed doel: dat kinderen uit de Zaanstreek die in armoede opgroeien muziekles kunnen volgen (opgeven via info@mattheuskerk.nl).

Maandag 10 juni

  • Wandelen over water, start bij voetbalvereniging Saenden, finish op terrein van Paintball Jungle Wormerveer, 6:00-16:00

Woensdag 12 juni

  • Landelijke buitenspeeldag (o.a. Russische Buurt, Czaar Peterplantsoen) 13:15

Vrijdag 14 juni

  • Saentoernooi (bedrijven zaalvoetbal), Topsporthal, Wezelstraat 7 te Koog aan de Zaan, vanaf 17:30 uur
  • Babel-fietsexcursie, van 14:00 tot 17:00 uur naar het lint in Westzaan, aanmelden
  • Fietstocht In de Ban(ne) van Compaen en andere BO’ers, start 9.30 uur bij het sportcafé The Match van de Sporthal aan de Twiskeweg 107, Inschrijven via info@saensaddles.nl

Zaterdag 15 juni

  • Bouwdag 2019, de Burcht, 10:00-16:00 (Wilhelminasluis Zaandam)
  • Babel-fietsexcursie van 10:00 tot 13:00 uur naar de Stadse Zaan, aanmelden

16 juni

  • Green and Country Fair, Wormerveer, Wilhelminapark
  • Rondje Schoolmeester, van 10.45 uur tot 12.00 uur
  • Galerie Blauw: schilderijen en 3D objecten van Martin Heijnen (Het Blauwe Pand) aan de Aris van Broekweg 2 (De expositie is t/m 28 juni – zondag open).

Donderdag 20 juni

  • De Corner, 16.00 uur, Zaanse haringparty in D’Swarte Walvis

Vrijdag 21 juni

zaterdag 22 juni

  • Wormer Beach Event
  • Vlooienmarkt, Wilhelminapark Wormerveer, 10:00-16:00

23 juni

  • Wormer Beach Event
  • Galerie Blauw: schilderijen en 3D objecten van Martin Heijnen (Het Blauwe Pand) aan de Aris van Broekweg 2
  • Braderie Kogerveld, op grasveld tussen Paardenbloemweg en de Koekoeksbloemweg
  • Rondje Schoolmeester, van 10.45 uur tot 12.00 uur
  • Internationale Zuidervaartregatta
  • Boulevaart Krommenie

24 juni

  • Wormer Beach Event
  • Internationale Zuidervaartregatta

Vrijdag 28 juni

  • Foodfestival aan de Zaan, Zaanbocht, Wormerveer
  • Fietstocht In de Ban(ne) van Compaen en andere BO’ers, start 9.30 uur bij het sportcafé The Match van de Sporthal aan de Twiskeweg 107, Inschrijven via info@saensaddles.nl

29 juni

  • Dela Eredivisie Beach – Rozengracht
  • Omloop van de Enge Wormer, Inline skate wedstrijd/tourtocht, 17.00

  • TranScreen zal in samenwerking met Filmtheater De Fabriek en De Zaanse Regenboog de publiekswinnaar van het TranScreen Filmfestival vertonen in Filmtheater De Fabriek

zondag 30 juni

  • Dela Eredivisie Beach – Rozengracht
  • Assendelft Oldtimerfestival, Koppie Plein, 11:00
  • Zaanse Zwem Challenge, in de Zaan voor de Zaanse Schans

  • Rondje Schoolmeester, van 10.45 uur tot 12.00 uur

3 tot 7 juli

  • Optimist op tour

5 juli

  • DoorHetLintfestival (3e editie), Wormer

6 juli

  • Monet Art Festival
  • DoorHetLintfestival (3e editie), Wormer
  • De vijfde keer Zaanfolk in het Wilhelminapark en in Café De Melterij in Wormerveer

7 juli

  • Flux popschool Festival, plein voor Bullekerk, Westzijde Zaandam, 12:00
  • Monet Art Festival
  • Kruispuntpop, Tapperij de Verwachting Assendelft, 14:00

Vrijdag 12 t/m 15 juli

buurtcamping Kogerveldwijk, Assendelft, Wormerveer, Krommenie en In ‘t Veldpark, bedoeld voor kinderen die niet op vakantie kunnen en voor mensen die hun buurt beter zouden willen kennen.

17 en 18 augustus

  • Zaandijker Markten, Lagedijk

19 augustus

  • Huttenbouw Volkspark (t/m 22/8)

31 augustus

  • Zaanse Fashion Challenge

1 september

7 september

  • Zaanse Uitmarkt

Vrijdag 13 september

  • viering 35-jarig jubileum! De Corner, 16.00 uur

4 en 5 oktober

  • Kunsteiland

10 oktober

  • zesde Zaanse Beursvloer

13 oktober

  • Zaanse Schansloop, 110:00

Maandag 14 oktober

  • Grote Zaanse Geschiedenisquiz, Zaantheater

Donderdag 17 oktober

  • De Corner, CdK Noord-Holland Arthur van Dijk, 17.00 uur

26 oktober

  • Nacht van de Nacht, Zaanse Schans en Kalverpolder Zaandam, 21:00

1 december

  • Zangkoor ‘Daniel de Lange’ uit Zaandijk, jubileum concert in samenwerking van het Westfries Mannenkoor in het Zaantheater

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *