Waarheen? Archiefqueeste, Egyptische Kunst, Zaanse patriotten, Beursvloer

patriotten

Vandaag (vrijdag 19/10): Archiefqueeste, Oude Egyptische Kunst, Zaanse patriotten, Zaanse Beursvloer, Halloweenfeest, Arie & Silvester…

Morgen (zaterdag 20/10): Jorge Herrera Fuentealba, Mama Jamsessie, braderie Gibraltar, zangdagen De Knapzak, George van Houts in de Kaasfabriek, Vijfhoekparkloop, Korenconcert Noorderkerk, Unicorn Jisper Kerk, Weiver Rockfest, Re-Load bij Babbels, Instawalks Hembrugterrein, Vogelbeurs ‘de Paradijsvogel’, open dag Voedselbank, Kees Verhuls en Esther Scheldwacht in KunstGreep, Week van de Industriecultuur, ‘Andere Wegen’ in Weefhuis…

En: ’50 Jaar Marokkaanse migratie’ in De Bieb Krommenie (t/m 24/10), Fotoclub Zaanland in Festina Lente Assendelft (t/m 29/10), Fototentoonstelling ‘De Gracht door de jaren heen’ Zaandam (t/m 31/10), Molenmuseum: ‘Rijst- en Houtvaart’ (t/m 4/11), Tine Pauwels in De KunstGreep (t/m 26/11), ‘t Zaanse kinderboeken-landschap Gemeentehuis Zaanstad (t/m 30/11), Expositie Verkade-album Apen en Hoefdieren in het Zaans Museum (t/m 06-01-2019), Expositie Schoolprenten van ‘t Nut in Honig Breethuis (t/m 20/1/2019)

Wekelijks in De Orkaan: alles op het gebied van uitgaan, events, kunst en cultuur. Tips en suggesties? Stuur ze via Twitter, Facebook of mail naar De Orkaan.

Check ook de Zaanse Evenementen Kalender.

DEZE WEEK

Vrijdag 19 oktober

  • Archiefqueeste, Gemeentehuis Zaanstad, Zaandam, 10:00-12:00
  • Dia-lezing Jolanda Bos over Oude Egyptische Kunst, Zorgcentrum Mennistenerf, Zaandam, 16:00
  • Zaanse Beursvloer, Lab 44 voor makers en eters, Zaandam, 15:00
  • Halloweenfeest bij Concordia, Oostzaan, 19:00
  • Arie & Silvester: WIE? (try out), De KunstGreep, Oostzaan, 20:30
  • Lezing Frank Tjeertes: Opstand van de Zaanse patriotten, Gemeentehuis Zaanstad, Zaandam, 14:30

ALTIJD

LANGLOPEND

T/m 24 oktober: reizende fototentoonstelling ’50 Jaar Marokkaanse migratie’ in De Bieb Krommenie.

 

20 oktober t/m 28 oktober: expositie Industriecultuur Posters door Eric J. Coolen, Artzaanstad Kunstcentrum Zaanstad, Zaandam

T/m 29 oktober: Fotoclub Zaanland exposeert foto’s van de Zaanstreek en dierenportretten in verzorgingshuis/verpleeghuis Festina Lente in Assendelft.

T/m 31 oktober: Fototentoonstelling met Instagramwandeling ‘De Gracht door de jaren heen’, Gedempte Gracht, Zaandam

Het nieuwe pand van V & D aan de Gedempte Gracht, inclusief decoraties om de betonnen wand wat op te vrolijken.

T/m 4 november: Molenmuseum: tentoonstelling: ‘Rijst- en Houtvaart’ Tot en met zondag 4 november is Fred Boom iedere zaterdag en iedere zondag in Molenmuseum aanwezig tussen 13 en 17 uur

De houthaven van Zaandam. Met links achter houtloodsen en houtzaagmolen De Rode Leeuw. Net achter de balken die we in de voorgrond in het water zien, wordt een rijstschip gelost. Schilderij van Fred Boom uit 2016.

13 oktober t/m 17 november: Artzaanstad: Water, groepsexpositie, Anna Khodorovich, Daniëlle van der Erve, Jan van IJken, Daphne Verheijke, Pauline van Buringen en Lies Goemans, 15:00

T/m 26 november: overzichtstentoonstelling van Tine Pauwels (75 jaar) in De Kunstgreep, Oostzaan

T/m 30 november: Expositie ‘t Zaanse kinderboeken-landschap, Gemeentehuis Zaanstad, Zaandam

T/m 29 december: Natuurlijk Natuur’ bij Galerie Staphorsius in Westzaan, dinsdag t/m zaterdag van 9.00 – 17.00 uur open, zondagsopeningen van 13 – 17 uur op 28 oktober, 11 en 25 november en 9 december

T/m 6 januari 2019: Expositie Verkade album Apen en Hoefdieren in het Zaans Museum, Zaandam

T/m 20 januari 2019: Honig Breethuis: Expositie Schoolprenten van ‘t Nut

14 december (tot eind januari 2019): expositie van Bureau Discriminatiezaken, Gemeentearchief Zaanstad en de makers van de Paarse Vrijdag Krant in het gemeentehuis van Zaanstad over de Zaanse LHBTI-geschiedenis, “Van Jacob Israël de Haan tot Ellie Lust en iedereen daar tussenin…”

KOMENDE MAANDEN

Zaterdag 20 oktober

  • Zaans Groen: Jorge Herrera Fuentealba – Zeemansstraat 54, 13.00 tot 17.00 uur
  • Café Mama: Jamsessie, 20.30
  • Braderie Winkelcentrum Gibraltar, vanaf 10:00
  • Zangdagen wereldmuziek in De Knapzak Wormerveer, 10:30
  • George van Houts: Kom Plott, Theater de Kaasfabriek, Wormer, 19:30
  • 1e Vijfhoekparkloop 2018, Zaandam, Sportpark Poelenburg, 11:00
  • Korenconcert Remember the Legends, Noorderkerk, Zaandam, 20:00
  • Unicorn, De Jisper Kerk, Jisp, 20:15
  • Weiver Rockfest De Groote Weiver, Wormerveer, 21:00
  • Re-Load bij Bar Babbels, Krommenie, 22:00
  • Instawalks Hembrugterrein door Marjolein Lensink-Neijzing, Artzaanstad Kunstcentrum, 11:00-16:00
  • Vogelbeurs van ‘de Paradijsvogel’, Clubgebouw Czaar Peter, Madagaskar 16 Zaandam, vanaf 9:30

  • Open dag Voedselbank Zaanstreek, Industrieweg 15C, Assendelft, 14:00 uur tot 16:00

  • Kunstgreep, ‘Laatste Paar Dagen” met Kees Verhuls en Esther Scheldwacht

  • Week van de Industriecultuur, (t/m 28 oktober: expositie Industriecultuur Posters door Eric J. Coolen, Artzaanstad Kunstcentrum Zaanstad, Zaandam)

  • Weefhuis: Groeps-expositie ‘Andere Wegen’

Zondag 21 oktober

  • Rommelmarkt Het BrandtWeer, Koog aan de Zaan, 11:00
  • Sprookjes in de heemtuin, ’t Veldpark Zaandam, 10.00 – 16.00

  • Muziek in de Kerk, Grote Kerk Oostzaan, 14:00
  • Concert bij kaarslicht met Roon Staal, Zuidervermaning Westzaan, 15:00
  • Klassiek aan de Zaanbocht: Teun Braken, klavecimbel & Teun Wisse, blokfluit, Wormerveerse Vermaning, 15:00
  • Brassband Eensgezindheid en zangkoor Over de Dijk in concert, De Stoomhal, Wormer, 15:30
  • Zaans Groen: Jorge Herrera Fuentealba – Zeemansstraat 54, 13.00 tot 17.00 uur

  • Weefhuis: Groeps-expositie ‘Andere Wegen’
  • Westzaan – Zaandijk, 14:30

  • Militariabeurs in Fort Veldhuis, Genieweg 1 te Heemskerk, 11.00 uur – 17.00 uur
  • The four men of Haymarket (Teun Wisse en Teun Braken) Wormerveerse Vermaning, 15:00
  • Honig Breethuis: Schreck Ensemble, 16:00

Maandag 22 oktober

  • Sprookjes in de heemtuin, ’t Veldpark Zaandam, 10.00 – 16.00
  • Zaans Museum, Chocoladeproefjes & Verkade Speurtocht 12 – 16 uur
  • AZVD organiseert zwemvierdaagse in Koog aan de Zaan, 18:15 – 19:15 uur. Inschrijven: www.zwemvierdaagse.nl

Dinsdag 23 oktober

  • AZVD zwemvierdaagse in Koog aan de Zaan
  • Zaans Museum, Chocoladeproefjes & Verkade Speurtocht 12 – 16 uur
  • Sprookjes in de heemtuin, ’t Veldpark Zaandam, 10.00 – 16.00
  • Workshop Matroesjka schilderen, Czaar Peterhuisje, 11 en 13.30 uur
  • Reünie ‘Typhoon-reizen’ bij Reisclub Sauerland, Voetbalvereniging RCZ, Zaandam, 14:00
  • Lezing Annette en Vera Kok: Helden sterven jong, Gemeentehuis Zaanstad, Zaandam, 19:00

Woensdag 24 oktober

  • AZVD zwemvierdaagse in Koog aan de Zaan
  • Sprookjes in de heemtuin, ’t Veldpark Zaandam, 10.00 – 16.00
  • Oud-West van het gas af, 19:30, de Vertoeving, Westzijde 82
  • bezoek chocoladefabriek De Euforij, aanmelden bij chocolade@euforij.nl 10.30 tot 12.00
  • Zaans Museum, Chocoladeproefjes & Verkade Speurtocht 12 – 16 uur
  • De Bonte Hen in de herfstvakantie: De Chocolademolen – speciaal voor de jonge kunstenaar, Kalverringdijk 39, Zaandam (Zaanse Schans), 14.00 – 16.00, aanmelden: info@zaanschemolen.nl
  • Halloweenfeest voor jonge kinderen op stadsboerderij Darwinpark Zaandam, 12.00 uur tot 16.00 uur

Donderdag 25 oktober

  • Sprookjes in de heemtuin, ’t Veldpark Zaandam, 10.00 – 16.00
  • Archiefqueeste, Gemeentehuis Zaanstad, Zaandam, 10:00
  • Zaans Museum, Chocoladeproefjes & Verkade Speurtocht 12 – 16 uur
  • Workshop Matroesjka schilderen, Czaar Peterhuisje, 11 en 13.30
  • Halloweenfeest voor jonge kinderen op stadsboerderij Darwinpark Zaandam, 12.00 uur tot 16.00 uur
  • Sportbedrijf Zaanstad organiseert Vechtsportdag met judo-, karate-, teakwonde- en kickboksverenigingen, van 13.00 tot 16.00 uur in Topsportcentrum De Koog

Vrijdag 26 oktober

  • Open Podium Edgar Koelemeijer, 21:00, Groos Wormer
  • Sprookjes in de heemtuin, ’t Veldpark Zaandam, 10.00 – 16.00
  • De Bonte Hen in de herfstvakantie: De Chocolademolen – speciaal voor de jonge kunstenaar, Kalverringdijk 39, Zaandam (Zaanse Schans), 14.00 – 16.00, aanmelden: info@zaanschemolen.nl
  • Zaans Museum, Chocoladeproefjes & Verkade Speurtocht 12:00 – 16:00
  • Halloweenfeest voor jonge kinderen op stadsboerderij Darwinpark Zaandam, 12.00 – 16.00
  • Lezing Renate Sun-Louw: ‘Opstandige teksten – Zaanse arbeiders rond 1900 laten hun stem horen’, Gemeentehuis Zaanstad, Zaandam, 14:30
  • Lichtjesavond op de begraafplaats van de Hervormde kerk Assendelft, 19:00
  • Duo Slinger en De Bruin in het Regthuys, Het Reghthuys Westzaan, Westzaan, 20:00
  • Instawalks Hembrugterrein door Marjolein Lensink-Neijzing, Artzaanstad Kunstcentrum Zaanstad, Zaandam, 11:00-16:00

Zaterdag 27 oktober

  • Zaans Groen: Jopie Nijkamp & Ria Hotting – Zeemansstraat 54, 13.00 tot 17.00 uur
  • Café Mama: Halloween Karaoke, 21.30
  • Zaanse Creativiteitsbeurs, De Groote Weiver, Wormerveer, 11:00
  • ZFC presenteert de American Dinner Show, een happening met eten, muziek en film i.s.m. de Steenovenhut: pizza, hamburger en hotdog, 18.00 uur, Saenredamcollege Zaandijk

foto Luzan Veenendaal

  • Weefhuis: Bea van Huijstee, Ditte Brouwers en Jacqueline Dessing: Schilderijen en Beelden
  • Nacht van de Nacht, Zaans Museum, 19.00 – 23.00
  • Nacht van de Nacht in het Guisveld, Staatsbosbeheer Werkschuur Westzaan, 19:00
  • Nacht van de Nacht op de Poelboerderij, Wormer, 19:30
  • “The Show” van Popkoor Prestige Zaanstad in Theater De Kunstgreep Oostzaan, 15:30 en 20:00
  • Jubileumconcert Zang en Vriendschap in Maria Magdalena kerk Wormer, Wormer, 20:00
  • Concerten bij Kaarslicht: Klarinet Kwintet met o.a. Herbststimmung van Brahms, Jisper Kerk, 20:15
  • Osiris Pianotrio in de Grote Kerk Oostzaan, 20:00
  • ZIM jubileumconcert zingt Toon Hermans, Sint Bonifatiuskerk, Zaandam, 20:15

Zondag 28 oktober

  • Vlooienmarkt in de Sporthal Oostzaan, 19:30
  • Zaans Groen: Jopie Nijkamp & Ria Hotting – Zeemansstraat 54, 13.00 tot 17.00 uur
  • Klassiek concert in de Kerk van Krommeniedijk, 15:00
  • IFIKZ Zaanse Fabrieksdag
  • Laatste museumdag in Fort Veldhuis, hierna gaat het museum dicht om de komende winter verbouwd te worden, Genieweg 1, Heemskerk
  • Weefhuis: Bea van Huijstee, Ditte Brouwers en Jacqueline Dessing: Schilderijen en Beelden
  • Naruhiko Kawaguchi in de Bullekerk Zaandam. Hij een Blühtner uit 1925 en een Erard uit 1885. Op het programma staan onder meer het Tweede Pianoconcert van Frederic Chopin en het Vierde van Ludwig van Beethoven. Kawaguchi wordt begeleid door een ensemble uit het Koninklijk Concertgebouw Orkest

  • Oliemolen De Bonte Hen een ‘cacaomolen, Kalverringdijk 39, Zaandam (Zaanse Schans), elk uur vanaf 10:00 – 16:00

Maandag 29 oktober

  • Raad Oostzaan
  • Ars Antiqua Austria met Oostenrijkse barokmuziek in de Zuidervermaning in Westzaan, 20.15

Dinsdag 30 oktober

  • Raad Wormerland
  • ZON opheffingsbijeenkomst bij Zaanschap, Zuideinde 50, Westzaan, van 17.30 tot 18.30 uur
  • Dialoogavond over Sinterklaas, aanmelden: uitnodigingen@zaanstad.nl

Woensdag 31 oktober

Zaterdag 3 november

  • Zaans Groen: Dianca Brandsma – Zeemansstraat 54, 13.00 tot 17.00 uur
  • Duurzame Huizen Route, Zaanstad, Wormer en Oostknollendam
  • COV concert, Requiemconcert van W.A. Mozart en de Missa Omnium Sanctorum van Zelenka, Oostzijderkerk, 20:00

  • Weefhuis: Bea van Huijstee, Ditte Brouwers en Jacqueline Dessing: Schilderijen en Beelden
  • Toneelgroep Morgana met ‘Een bijzonder prettig vergezicht’ van Paul Haenen in de Groote Weiver, 20.00 uur

Zondag 4 november

  • Roots aan de Zaan: The Jigantics, De Kleine Waarheid
  • Zaans Groen: Dianca Brandsma – Zeemansstraat 54, 13.00 tot 17.00 uur
  • Weefhuis: Bea van Huijstee, Ditte Brouwers en Jacqueline Dessing: Schilderijen en Beelden
  • Toneelgroep Morgana met ‘Een bijzonder prettig vergezicht’ van Paul Haenen in de Groote Weiver, 14.00 uur
  • Wandeling door Historisch Zaandijk, 13.30 uur vanaf Lagedijk nr. 80
  • Concert der Lage Landen van muziekvereniging De Eendracht uit Den Ilp in de Kunstgreep in Oostzaan, samen met Koninklijke Harmonie Broederkring uit Houthalen, België

Maandag 5 november

  • Raad Oostzaan

Dinsdag 6 november

Woensdag 7 november

  • slotdebat Sinterklaas-dialoog bij Taets, Pieter Ghijsenlaan 1, Zaandam

Donderdag 8 november

  • Westzaan, Zuidervermaning, La Cicala speelt Händels blokfluitsonates en werk van Scarlatti en Corelli, 20.15

Vrijdag 9 november

  • Jubileumweekend Korfbalvereniging Groengeel, Wormer (95 jaar), ook 10 en 11 november
  • Café Glenn de Koning, Damkade 2 voorronde “Winter Star” Talentenjacht, vanaf 21.00
  • 6×10 festival, Honigfabriek, 6 voorstellingen geschreven door Birgit van der Jagt, Martijn Ottenhoff, Willem Hendrik Plug, Fleur Roozendaal, Iris Stam en Heleen van Wiechen 20:00

Zaterdag 10 november

  • Zaans Groen: Saense School voor Beeldende Kunst – met Thelma den Adel, Lyda de Rooij en Marijke Habernickel, Zeemansstraat 54, 13.00 tot 17.00 uur
  • Jubileumweekend Korfbalvereniging Groengeel, Wormer (95 jaar)
  • Weefhuis: Hennesien van Walderveen en Liesbeth Schouten, schilderijen
  • Duurzame Huizen Route

Zondag 11 november

  • Zaans Groen: Saense School voor Beeldende Kunst – met Thelma den Adel, Lyda de Rooij en Marijke Habernickel, Zeemansstraat 54, 13.00 tot 17.00 uur
  • Jubileumweekend Korfbalvereniging Groengeel, Wormer (95 jaar)
  • Weefhuis: Hennesien van Walderveen en Liesbeth Schouten, schilderijen

Maandag 12 november

  • Vrijmetselaarloge ‘Plato’ houdt een avond voor belangstellenden in het Logegebouw ‘Anna Paulowna, Stationsstraat 61, Zaandam met informatie over werkwijze, symbolen en historie; bezoek aan de Tempel en gesprekken met de leden van de Loge. Aanmelden via secretaris708plato@gmail.com

Woensdag 14 november

  • Weefhuis: lezing: De Wereld Door Een Roze Bril – Laatste Impressionisten door Jan Rudolph de Lorm (museumdirecteur Singer Laren). 20:00

Zaterdag 17 november

  • Landelijke Sinterklaasintocht, Zaandijk, Zaanse Schans
  • Intocht Sinterklaas Krommenie. De Sint betrekt het Sinterklaashuis
  • Zaans Groen: Landelijk Atelierweekend met Hans Bouman, Sacha Ofman en Bianca Kroef-Kemp, Zeemansstraat 54, 13.00 tot 17.00 uur
  • Weefhuis: Hennesien van Walderveen en Liesbeth Schouten, schilderijen
  • Georgie’s Garage, van 12.00 uur tot 23.00 uur op het Hembrugterrein in Zaandam

Zondag 18 november

  • Zaans Groen: Landelijk Atelierweekend met Hans Bouman, Sacha Ofman en Bianca Kroef-Kemp, Zeemansstraat 54, 13.00 tot 17.00 uur
  • Weefhuis: Hennesien van Walderveen en Liesbeth Schouten, schilderijen
  • The Setfighters: goede doelen toernooi voor Stichting Spieren voor Spieren, sporthal Zaanlands-West, Zaandam. Inschrijven kan met vriendenclub, familie, buurt, school, bedrijf, gezin of vereniging. Aanmelden via www.setfighters.nl

Vrijdag 23 november

  • Pianoforte Festival Zaandijk

Zaterdag 24 november

  • Weefhuis: Marjoke Staal en Inez Melessen: schilderijen, objecten en sieraden
  • Pianoforte Festival Zaandijk

Zondag 25 november

  • Weefhuis: Marjoke Staal en Inez Melessen: schilderijen, objecten en sieraden
  • Pianoforte Festival Zaandijk

Maandag 26 november

  • Raad Oostzaan

Dinsdag 29 november

  • Raad Wormerland

Zaterdag 1 december

  • Roots aan de Zaan: het Britse Gryphon, dat middeleeuwse folk vermengt met progrock, De Vermaning
  • Weefhuis: aquarelexpositie Hannie Rieuwerts, Jan Min, Carla de Korte, Inge van der Elst en Gerard Hendriks

Zondag 2 december

  • Weefhuis: aquarelexpositie Hannie Rieuwerts, Jan Min, Carla de Korte, Inge van der Elst en Gerard Hendriks

Zaterdag 8 december

  • Weefhuis: Tengelprijs-expositie: Herman van der Hoff, Schilderijen

Zondag 9 december

  • Weefhuis: Tengelprijs-expositie: Herman van der Hoff, Schilderijen

Dinsdag 11 december

  • Premiere Notenkraker

Vrijdag 14 december

  • Het Bureau Discriminatiezaken publiceert een vernieuwde editie van de ‘Zaanse’ mini-biografie over schrijver, journalist en homo-emancipator Jacob Israël de Haan (1881-1924), “Mijn lied, mijn leed mijn hartstocht” verscheen voor het eerst in 1999
  • Opening expositie van Bureau Discriminatiezaken, Gemeentearchief Zaanstad en de makers van de Paarse Vrijdag Krant in het gemeentehuis van Zaanstad over de Zaanse LHBTI-geschiedenis, “Van Jacob Israël de Haan tot Ellie Lust en iedereen daar tussenin…”

Zaterdag 15 december

  • Weefhuis: Expogroep Fluxus Zaandam: beeldhouwwerk, etsen, schilderijen, textiel en gemengde technieken

Zondag 16 december

  • Dickens Kerstmarkt van 11 tot 17 uur, Krommenie
  • Weefhuis: Expogroep Fluxus Zaandam: beeldhouwwerk, etsen, schilderijen, textiel en gemengde technieken

Maandag 17 december

  • Raad Oostzaan

Dinsdag 18 december

  • Raad Wormerland

Vrijdag 21 december

  • Roots aan de Zaan: Lorcan Mac Mathúna, Martin Tourish & Daire Bracken, De Kleine Waarheid

2019

Zondag 20 januari

  • Chimera, De Kleine Waarheid

Zondag 10 februari

  • Roots aan de Zaan: Jez Lowe, De Kleine Waarheid

Zaterdag 2 maart

  • Roots aan de Zaan: CCC Inc., De Vermaning

Vrijdag 22 maart

  • Roots aan de Zaan: TRADarrr, De Vermaning

6 april

  • Claes Compaen, de musical…. (ook 7, 13 en 14 april)

Vrijdag 12 april

  • Roots aan de Zaan: The Henry Girls, De Vermaning

Vrijdag 17 mei

  • Roots aan de Zaan: Lore, De Kleine Waarheid

25 en 26 mei

  • Het Geheim van de Zaanstreek, Zaantheater

Vrijdag 31 mei

  • Roots aan de Zaan: The Young ‘Uns, De Kleine Waarheid

Zaterdag 14 september

  • Ralph McTell bij Roots aan de Zaan

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>