Buurtbewoners hebben aan de bewoners van het azc aan de Gerrit Bolkade welkomstkaartjes uitgedeeld. De actie was georganiseerd door buurtbewoners die samen de appgroep Warm Welkom Gerrit Bolkade vormen.
De groep, met buurtbewoners uit Westerwatering, Westzanerdijk en Westzaan, wilde met een actie de mensen op de pontons een hart onder de riem steken, vertelt Wilma Peters:
‘We doen dit omdat we vinden dat we iets positiefs moeten doen. Het is gezien de situatie en de polarisatie in ons land. De sfeer is zo grimmig in Nederland en daarom dachten we dat het goed was om iets leuks te doen voor die mensen.’
Die geste werd door de asielzoekers erg gewaardeerd, merkte Peters. Mensen namen de kaartjes blij in ontvangst:
‘Ik zag aan de gezichten dat ze het waardeerden. Ook al is het maar een kaartje. Het is klein, maar het heeft toch impact.’
Er zijn gedurende de dag duizend kaartjes uitgedeeld. Naast Peters deden ook buurtbewoners Leny en Thomas mee. Bewoners van de beide Bibby’s die dinsdag de hele dag aan het werk waren, krijgen later op de dag hun kaartje als ze terug zijn op de pontons.
Eetdates
De kaartenactie is een van de activiteiten die de leden van Warm Welkom Gerrit Bolkade de laatste tijd hebben georganiseerd. Zo konden de bewoners tekenen op de Fronikbuurtboerderij, werden bewoners van de pontons uitgenodigd om bij gezinnen te komen eten en was er een Amerikaanse fuif. Als het aan de groep van Peters ligt, komt er snel ook een pannenkoekenavond.
Overigens zijn de eetdates, zoals Peters ze noemt, zo populair dat er een heuse wachtlijst is van gezinnen die bij de volgende eetdate graag twee vluchtelingen bij hen thuis willen ontvangen. Dat de eetdates niet alleen gezellig zijn maar ook nut hebben, blijkt uit het feit dat het contact tussen de asielzoekers en gezinnen zo gegroeid is dat buurtbewoners taalmaatjes zijn geworden. De vluchtelingen willen namelijk dolgraag Nederlands leren.
Door Di-Lan Sun op basis van gesprek met Wilma Peters van de appgroep Warm Welkom Gerrit Bolkade. Foto boven: compilatie van aangeleverd beeldmateriaal. Hieronder het kaartje. Het ontwerp is van buurtbewoners Myra en Rosalie.

Je hebt gewoon 2 groepen mensen. Zij die een ander iets gunnen, en zij die een anders niets gunnen.
Dat heeft niets te maken met links of rechts maar met hoe je in het leven staat.
Dus beste mensen, stop nu eens met dat eeuwige vingerwijzen zowel naar links als naar rechts, ongefundeerde verdachtmakingen, kordate oplossingen en denk eerst eens na voordat je weer een reactie loslaat. Nogmaals: zowel links als rechts. Doe gewoon eens iets leuks voor een ander zonder daar een politieke boodschap aan te verbinden.
Het is heel bijzonder dat deze groep binnen de CAO locatie kaartjes mag uitdelen. De COA locatie is niet openbaar toegankelijk en ik vind politiek bedrijven binnen de muren van het COA onwenselijk. Kaartjes uitdelen prima, maar dan wel buiten het hek.
Overigens wel heel goed dat die pride-vlag daar zo wappert. Er mag nog veel meer gebeuren om tolerantie van westerse waarden te bevorderen. Misschien dat het eten bij mensen thuis daarbij helpt. Speciaal bij LHBTIQ+ of joodse gezinnen.
Wat een lief en warm initiatief van deze buurtbewoners. Ach, om even op de mopperaars te reageren, je kunt ook niets doen of je volharden in vooroordelen. Linkse of rechtse "deugneuzen", wat maakt het uit? Het is toch een heel mooie en vredelievende manier om zo te beginnen met contact maken, dat lijkt mij toch het meest basale om elkaar te leren kennen.
wat fijn om te wonen in een stad waar de bevolking zo reageert op de opvang van mensen op de vlucht voor de nodige ellende.
allemaal leuk en aardig natuurlijk maar deze mensen doen dat niet voor de asiel/gelukszoekers. deze mensen doen het voor zichzelf. hoeveel deugpunten kan jij jezelf geven met dit soort akties. de linkse ziekte.... mensen helpen omdat goed voelt zonder te beseffen dat je zoveel vreemdelingen binnen haalt dat Zaanstad over 25 jaar onherkenbaar is. julli mogen dit als racistisch opvatten hoor maar ik sta graag voor me eigen normen en waarden. en als ik alleen maar mannen zie op fatbikes van die boot afrollen dan vraag ik me gewoon af of dit nou de mensen zijn die geholpen moeten worden. zijn dit al zielige vluchtelingen uit Syrië??
👍
Het grootste gevaar voor Nederland zijn dit soort hatelijke reacties en misdragingen van extreem rechts. Tijd voor verdraagzaamheid, medemenselijkheid en veel minder haat! Vandaag is de tijd om af te rekenen met de schreeuwende haat Macht!
Dat die reactie als haatdragend beschouwd kan worden begrijp ik nog wel, maar hoezo extreem rechts en misdragingen? Of is haatdragendheid altijd afkomstig van rechts en zijn lieve, blije mensen altijd links? In mijn idee is dat nl vrij gelijk verdeeld over links en rechts. Borstklopperij zie je dan wel weer meer van links.
Ik denk ook even aan wat ik links vaak zie doen om andere meningen te onderdrukken, té vaak gepaard gaand met allerlei vormen van geweld. Antifa is daarvan een mooi voorbeeld. Zij schurken lekker dicht aan tegen hun "tegenpolen" van rechts. Polen die erg op elkaar lijken.
Overigens zie ik veel haatdragendheid geïmporteerd worden door de immigratie. Dat is ook rechts in uw opvatting? Of is dat alleen maar zielig?
Dat iemand om geldige redenen is gevlucht en asiel aanvraagt, wat nog maar helemaal de vraag is, betekent nog niet dat deze een verrijking is. Denk aan hier aangetroffen terroristen, mensen die gemarteld hebben, strijders van beide kanten in een conflict waarbij de kansen telkens keren en die hun strijd meenemen naar Nederland, mensen met opvattingen die haaks staan op een vrije samenleving, ... enz.
Er zit ook heel veel haat onder die mensen en hun opvattingen zijn best vaak rechts ipv links (verouderde begrippen). Grappig hè?
@RvdWeerdt Extreem- rechts is al jaren een bedreiging voor democratie/samenleving zie de rapporten van de AIVID en NCTV. Dit gaat gekoppeld met misdragingen (druk het netjes uit), geweld en haat. Dit kan je framen met links of Antifa, maar in beide rapporten blijkt dat daar de bedreiging niet vandaan komt. Je idee komt niet overeen met de rapporten.
Links-extremisme vormt geen bedreiging voor Nederland, het is er niet of nauwelijks. Zie rapport NCTV. Al het andere wat je opsomt, is een persoonlijke mening zonder onderbouwing. Maar wel een beetje zielig :-)
Volgens mij slaat u de plank mis. Ik frame niks en ontken niet dat extreem rechts een gevaar is, maar ik vraag me af waarom hatelijkheid voorbehouden zou zijn aan rechts en waarom de reactie van de Ridder dan ook nog meteen "extreem" rechts zou zijn.
Ik zie namelijk ook enorm veel haat van (extreem) links voor alles wat een andere mening is toegedaan (hallootjes, mevrouw Fluitsma). Ook zie ik van die linkerkant veel geweld. Volgens de NCTV is dat misschien niet een bedreiging voor de democratie, maar het is wél een bedreiging voor veel personen, die echt niet allemaal extreem rechts zijn. Denk o.m. aan boeren, journalisten, joden en mensen die iets anders vinden. Zelf zie ik de ontwrichtingen door links wél als een bedreiging. Met name Antifa zie ik als ongelooflijk antidemocratische engnekken. Een antidemocratische houding zie je vaak bij mensen die absoluut weten gelijk te hebben, iets wat je ook bij links nogal tegenkomt.
Zelf beschouw ik me niet als behorend tot de wat achterlijke groeperingen Links en Rechts, want de wereld is minder overzichtelijk dan dat, maar ik maak bezwaar tegen de simplificatie Links=goed, Rechts=slecht. Verder boeit het me niet hoe iemand mij wil kwalificeren.
Dat "zielig" negeer ik wel even heel grootmoedig 😋
helemaal mee eens. Geef haat geen stem!
mijn reactie was op Ronald van Braam, door er een andere haatdragende reactie tussen te plaatsen zaait de Orkaan verwarring. niet fijn
Trieste reactie. Neem met deze mensen (wat dat zijn het) eens contact op.
je hebt gelijk. ik doe dat voor mezelf. omdat ik hou van.een diverse wereld om me heen. omdat ik afstam van gelukzoekets uit Friesland en Portugal en Oost Europa. omdat ik een gelukzoeker ben en gelukkig wordt van een vriendelijke omgeving waar mensen welkom zijn ongeacht hun kleur of afkomst.
Heb je een van de bewoners wel eens gesproken? Zou ik doen ipv je oordeel van te laten hangen van op wat voor fiets ze rijden.
Toch even langs "HANS" of 1 van die anderen , ik zie daar heel wat vrouwen wegkomen om inkopen te doen.
Wat ontzettend lief!
Leuke actie!
Heel leuk dat er mensen zijn die zich vriendelijk opstellen tegenover asielzoekers. Als je ze vriendelijk tegemoet treedt, krijg je vriendelijkheid teryg.
Mooi kaartje zeg! Wat fijn dat er zo'n positieve sfeer is en dat er zulke leuke contacten ontstaan tussen de buurtbewoners en de AZC-bewoners.
Trots op mijn oude buurtje ❤️
Ik ben echt zo blij met en trots op deze buurt! Ook blij met al onze (nieuwe) buurtbewoners op de Gerrit Bolkade. Het is een meerwaarde voor ons.
Opmerkelijk humane, lieve en zorgzame actie ... chapeau!
Ik kreeg als nieuwe bewoner van Zaanstad in briefvorm óók een welkomstbericht van de gemeente:
"Wij gaan uw antecedenten onderzoeken ... uw belastingnummer voor Zaanstad is ... " verder niks!
Ja, dan kan je wel wat lieve buurtbewoners gebruiken :)