Vanwege de verlenging van de kade bij bedrijventerrein Hoogtij (Westzanerpolder) wordt het fietspad langs het Noordzeekanaal (officieel heet dat ‘Ra’) een jaar lang afgesloten, van 3 maart 2025 tot maart 2026.
Op het kaartje hieronder is het gebied waar gewerkt wordt rood gearceerd aangegeven. Het afgesloten fietspad is rood. Fietsers worden omgeleid via de Veldweg (gele route) of Rak (oranje).
Ook voetgangers kunnen geen gebruik maken van het pad langs het Noordzeekanaal.

Door Kenneth Jubitna. Bron: nieuwsbrief Hoogtij, afbeelding boven: Google Streetview.
Ja waardeloos hoe de gemeente blijkbaar lak heeft aan afspraken met de bewoners van Westzaan zuid en Nauerna. Er wordt in de prachtige polder een fietsbrug aangelegd en een groenstrook om het foeilelijke bedrijventerrein Hoogtij een beetje verdraagzaam te maken voor de bewoners. Staat de gemeente vervolgens toe dat er zware industrie ( o. a
LoodersCrocklaan met een eigen haven!!!) wordt uitgenodigd en gevestigd in deze polder, vlakbij de polder Westzaan, Natura2000 gebied. Schande. En t fietspad, dat denk ik flink veel heeft gekost, gaat nergens meer heen….” schijt hebben aan de bewoners “ noem ik dat.
Erg handig als je op Hoogtij werkt en met de fiets van/ naar Nauerna wilt.
Kan de gemeente geen faciliteit voor fietsers bij de rotonde/ benzinepomp richting gevangenis maken?
Of wordt er nu echt verlangt dat de fietsers eerst terug richting sluis gaan en 2 kilometer omgaan fietsen?
Als we het toch over omgeving rotonde hebben: Daar waar Fred Kroket een aantal jaar een absolute toegevoegde waarde had met zijn snackkraam, is verworden tot (gratis) parkeerterrein voor POST NL busjes, zo jammer.