In Westzaan zorgden 14 ooievaars voor een bijzonder schouwspel. Ze streken neer in het weiland naast de Dekamarkt. Een groep statige witte vogels met oranje snavels en poten, alsof ze gezamenlijk boodschappen kwamen doen. Of is het een knipoog van de natuur? Wie weet kunnen de Kroosduikers een geboortegolf verwachten.
50woordenfoto
Soms zegt een foto meer dan 1.000 woorden. 1.000 vinden we teveel van het goede, maar fotoβs van zaken waar we tegenaan liepen, voorzien wij (of jij!) nu en dan van 50 woorden.
Ook een foto met 50 woorden? Stuur ze aan De Orkaan.


Door Hessel Kraai met een foto van Malena Oudkerk.
Tussen Wijhe en Raalte ( Overijssel) telde ik 26 augustus 62 ooievaars op een vers geploegde akker.
Even los van de trek naar het zuiden vraag ik me als liefhebber ook af of in de voorgaande maanden er niet wat te veel ooievaars waren. ik weet nog dat er nul over waren in Overijssel...!
Nu zou het kunnen zijn dat ze heel wat vreten dat we liever ook zouden zien overleven. Vind het verder prachtige vogels. nu nog hopen op meer kraanvogels en lepelaars en de bijeneter in Overijssel
Er vlogen 2 september rond 19.uur een hele grote groep in noord braband over , rond de 100 stuks over.
Dat was prachtig om te zien !!
laat ze alstublieft met rust !!
Uh... Irene... dit is wel een hele late 1 april grap.
Maar goed, massaal afschieten die prachtig gesnavelde stofzuigers. Hoe zouden ze smaken? πππ
Een prachtige vogel.
Ik besef ook dat deze vogels de stofzuigers van de polders zijn, kikkers, azen, konijnen, jonge vogels enz. verdwijnen in hun prachtige snavels alsof het wormpjes zijn. Het betekent vaak een aanslag op veel wat zich in de weilanden bevindt. Dus of we echt blij moeten zijn met veel ooievaars in Nederland??????? Ik ben bang van niet.
tis herfst geen jonge vogel te bekennen. Er is wel een muizen rattenplaag in het veld. Wat een geneuzel toch, paar dagen en ze zijn gevlogen.
Ooievaar doe je best eet je vol voordat je dit zeiksnorren land verlaat.
Lekker negatief. De mens is veel schadelijker dan zo'n vogel die zijn instinct alleen maar volgt. Laat de ooievaar maar komen en laat de natuur zijn gang maar gaan. Voor die 14 vogels is er voedsel genoeg.
eind augustus begin september verzamelen ooievaars zich ,Nederlandse Duitse en Deense vogels. Verzamelen zich op voedselrijke grond. flink opgevet zetten ze dan de trek in naar Afrika om te overwinteren.