Van zaterdag 15 tot en met donderdag 20 november is de Alexanderbrug tussen de Leliestraat in Koog aan de Zaan en de Oostzijde in Zaandam afgesloten voor alle verkeer. Voor voetgangers en (brom)fietsers vaart daar dan een pontje!
Maar één pont is geen pont zeggen we dan. Daarom varen er zelfs twee tussen 06.00 en 22.00 uur. Opstappen kan bij benzinepomp Vos aan het Zuideinde en bij het plantsoen naast de brug aan de Oostzijde.
De Alexanderbrug wordt van vrijdag 7 tot en met woensdag 12 november buiten de spits al deels afgesloten. Eén rijbaan gaat dicht op vrijdag 7, maandag 10, dinsdag 11 en woensdag 12 november. Auto’s, (brom)fietsers en voetgangers kunnen om de beurt via de andere rijbaan over de brug.
De brug krijgt in november een grote onderhoudsbeurt. Zo wordt onder meer de elektrische installatie vervangen en wordt groot onderhoud gepleegd aan het aandrijfwerk. Aan de brug wordt inmiddels al gewerkt, aan de waarschuwingslichten voor de scheepvaart.
Tijdens deze hele periode van 7 november tot en met 20 november kan de brug niet worden bediend voor de scheepvaart.

In 2008 voer er ook een pontje in Koog aan de Zaan toen de Julianabrug vernieuwd werd.

Door Piet Bakker op basis van bewonersbrief van Zaanstad – zie ook de projectpagina. Foto boven: Jeffrey Koster (voorbereidende werkzaamheden).