Oh kom er eens kijken wat er in ons sportschoentje zit, het is het weekendoverzicht van de Zaanse sporten. Met deze week twee burgemeesters op de tribune in Oostzaan, de wind in de rug voor diverse korfbalclubs die een goede start in de zaalcompetitie kennen en beker-succes in het waterpolo.

Dit zijn de sportuitslagen van het afgelopen weekend.

Zaterdag 15 november

Handbal

De dames en heren van HV Zaanstreek speelden uit deze zaterdag en verloren. Bij de heren was dat met een klein verschil.

Korfbal

Ronde twee in het zaalkorfbal bracht op zaterdag de bevestiging dat Groen Geel, KVZ ’23 en Roda Westzaan goed bezig zijn. Zij boekten elk hun tweede overwinning en kennen daarmee een goede start van de competitie. Groen Geel staat gedeeld aan kop in de Korfbal League 2, KVZ doet dat in de stand van de Overgangsklasse.

Dit weekend was er ook een eerste derby in de ‘Zaanse’ 2e Klasse F. OKV verloor en Furore was een ronde vrij vanwege het ongelijke aantal ploegen in de poule. Klik hier voor de actuele stand.

KVZ ’23 troefde Velocitas af. (Foto: Jur Bakker / Meneer de fotograaf)

Volleybal

Het was weer eens raak zaterdag. In Topsportcentrum De Koog wonnen de heren van Zaanstad van Keistad uit Amersfoort. En dat was broodnodig want ze stonden onderaan in de Superdivisie. Dankzij de setstanden 21-25, 25-18, 25-15, 25-23 zijn er weer wat punten bijgeschreven en staat de ploeg nu een plaatsje hoger. De foto boven dit artikel werd gemaakt door John van Geenen.

In Oostzaan troffen we ook de stand 3-1 op het scorebord. Daar werd de overwinning bereikt met setstanden 25-22, 25-20, 25-20, 24-26. Compaen staat mooi op de 3e plaats in de Topdivisie. Op de tribune zaten twee burgemeesters. Marvin Polak van Oostzaan en Barbara Reijke van Blaricum. Haar zoon speelt volleybal bij Compaen, zo lezen we in het verslag op de website van de vereniging.

Burgemeesters op de tribune bij Compaen.

Bij de dames speelde Zaanstad ook tegen Keistad uit Amersfoort. Hier gingen de bezoekers er wel met de overwinning vandoor. De setstanden 25-23, 21-25, 22-25, 25-27 verraden een spannend wedstrijdverloop. De dames van VV Zaanstad staan nu 9e in de Eerste divisie.

Dames VV Zaanstad onderuit tegen Keistad. Foto: John van Geenen.

In Oostzaan hielden de dames van Compaen huis tegen Spaarnestad. Met setstanden 25-14, 26-24, 25-19, 25-16 werd er dik gewonnen, al werd het in de 2e set nog spannend. De ploeg staat 1e in de competitie.

Waterpolo

In het waterpolo was er een heel divers programma dit weekend. Op zaterdag plaatsten de heren van ZV de Zaan zich bij de beste vier ploegen in het bekertoernooi. ZV de Ham doet het goed in de competitie en won nu ook van Het Ravijn. In de Zaanse derby bij de dames was er een verwachte ruime overwinning voor ZV de Zaan. Klik hier voor de stand in de Eredivisie bij de dames.

Zondag 16 november

Badminton

Helemaal niets was er te behalen voor Matchpoint deze zondag, Swish deed betere zaken en De Shuttle speelde gelijk. Via Dennis Bloetjes kregen we een verslag van de wedstrijd van Matchpoint.

‘De herendubbel werd nipt verloren met 19-21 en 18-21, daarna deden Yanca en Dorthe er een schepje bovenop door de damesdubbel in drie sets te verliezen met in de 3e set een stand van 19-21.’

Bij de één tegen één wedstrijden won alleen Dorthe haar partij en wist daarmee een erepuntje veilig te stellen. Toen begonnen de gemixte partijen.

‘Bij badminton moet je na 19-19 met twee punten verschil winnen, tot de 29-29, dan is 30 het laatste punt. David en Yanca kregen het voor elkaar om hun eerste game met zo’n punt te beëindigen, helaas verloren ze hem wel. De laatste mix werd ook weer een 3-gamer, en werd helaas ook weer nipt verloren door Peter en Dorthe met in de laatste game een 17-21 stand.’

Matchpoint op bezoek bij Martinus in oktober 2025. Foto: Dorien Schreurs.

Hockey

Deze week werd het spannend op het veld voor de Kraaien. Nadat er vorige week ruim was gewonnen moest de overwinning deze week worden bevochten. Maar, er zijn weer punten bijgeschreven en de dames staan op een keurige 5e plek in de 3e Klasse. In november staan er nog twee thuisduels op het programma en dan is het tijd voor een winterstop.

Korfbal

In Amsterdam bleef het in de 2e speelronde van de League eerste nog spannend tussen Blauw Wit en KZ. Tot 9-9 ging de score gelijk op, toen kwamen de koogers beter in de wedstrijd en liepen ze uit naar een 9-16 voorsprong. De rest van de wedstrijd hield KZ die marge in handen. Na de winst van vorige week is er dus weer een zege geboekt. Een goede start voor KZ in de Korfbal League, met een gedeelde 1e plek.

KZ neemt de punten mee naar de Koog. Beeld: Eyecons.

Rugby

Na de winst van vorige week had de Zaanse Rugby Club ook deze week het heft in handen. De nieuwe overwinning stuurt ze omhoog en zet ze op de 6e plek in de stand.

Waterpolo

Ook op zondag werd er gespeeld in de diverse baden van de Eredivisie.

Door Edwin Kleiss. Bronnen uitslagenpagina’s korfbal KNKV, dammen via website D.C. Zaanstreek, honkbal KNBSB Cromtigers en Odiz Frogs, hockey KNHB de Kraaien, badminton Badminton in Nederland, handbal Handbal NL, Rugby, waterpolo Waterpolo.nl. Foto boven: VV Zaanstad heren 1 wint en werd op de gevoelige plaat gezet door John van Geenen.