Een lang gekoesterde droom wordt werkelijkheid op de Heiligeweg in Krommenie. In september kwam de verrassende mededeling van de makelaar dat zij een winkel kon huren in het nieuwe appartementengebouw op de hoek van de Fortuinlaan. De kinderen hebben de leeftijd dat zij de grote stap durfde te zetten. Irene de Boer, de startende ondernemer die een speelgoedwinkel begint.

Er wordt hard gewerkt aan de inrichting en het uitstallen van het speelgoed. Irene verwacht dat de zaak vrijdag (21 november) open gaat. Met de naam – de Blije Knip – wil zij uitdragen dat zij de prijzen laag wil houden om een zo groot mogelijk publiek te bereiken. Het wordt een klassieke speelgoedwinkel. Wat zij gaat verkopen, heeft ze bepaald door bij haar nichtjes en andere kinderen te peilen wat zij leuk vinden, beurzen te bezoeken en om haar heen te kijken.

‘Ik ben van plan om het aanbod regelmatig te wisselen. Om te kunnen inhaken op de vraag en nieuwe ontwikkelingen. Als je wisselt, is er altijd een reden om even te komen kijken om iets nieuws te ontdekken Er komt een ideeënbus in de winkel, zodat klanten kenbaar kunnen maken waar hun belangstelling naar uit gaat,’

Verrassingspakketten

Het is een spannende stap, want zij heeft geen ervaring als ondernemer maar wel een portie gezond verstand. ‘Ik werkte tot voor kort in de beveiliging bij Tata Steel. Ik heb altijd van een winkel gedroomd, vanwege de vrijheid die je hebt om te doen wat je leuk vindt. Om je eigen ideeën te volgen. Ik hou van contact met mensen.’

Speelgoed is de kernactiviteit. Maar de Blije Knip is, voor zover Irene weet, de vierde winkel in Nederland die verrassingspakketten verkoopt. Het is een betrekkelijk nieuwe activiteit. De pakketten worden samengesteld uit producten die zijn besteld bij webshops, maar nooit zijn opgehaald. Die verloren artikelen aan de man en de vrouw brengen is een zinvollere oplossing dan de spullen vernietigen.
In zo’n pakket zit een selectie uit (bijna) alle producten die in webshops te koop zijn. De verrassing is dat Irene niet weet wat zij heeft ingekocht en de klanten niet weten wat zij kopen. ‘Ja, dat kunnen schoenen maat 48 zijn, maar ga er maar vanuit dat het leuke artikelen zijn. Dat je waar voor je geld krijgt.’

Veel aanloop

Met de hulp van vrienden is de winkel in korte tijd ingericht. Tijdens de verkoop gaat de bouw door. Het appartementengebouw staat nog in de steigers. Er is Irene veel aan gelegen om zo snel mogelijk open te gaan. Om te kunnen profiteren van de kooplust die Sinterklaas en de kerstman oproepen.

‘Krommenie is een leuk dorp met aardige mensen,’ zegt de Friezin die hier achttien jaar woont.

‘Dit is een goede locatie. Met veel aanloop, omdat ik vlak bij het Rosariumplein, de Vomar en de Action zit. Ja, de Action heeft ook speelgoed, maar daar is het een bijproduct. Bij mij is dat het hoofdproduct en dat maakt een groot verschil.’

Door Jaap de Jong vanuit een interview met Irene de Boer.