BoekenVoordeel komt verrassend terug naar Zaandam. Aan de Gedempte Gracht 78 wordt op dit moment volop verbouwd aan een nieuwe winkel van de keten. De altijd scherpe Hessel Kraaij zag als eerste dat er achter de bestickerde ramen druk wordt gewerkt aan de terugkeer.

Het nieuws is opmerkelijk, omdat BoekenVoordeel in 2024 juist vertrok uit Zaandam. In maart van dat jaar kondigde de winkel op nummer 24 onder grote banners aan dat alles weg moest en dat de zaak zou sluiten. De keten meldde destijds aan De Orkaan dat er geen sprake was van een faillissement, maar van een verhuizing binnen Zaandam. Waarheen, dat was toen niet bekend.

Die verhuizing bleek toen niet door te gaan en in juli 2024 concludeerden wij dat BoekenVoordeel toch echt weg was. 

Nu krijgt het verhaal een fijn nieuw hoofdstuk: BoekenVoordeel keert terug, iets verderop in de winkelstraat. Wanneer de winkel precies opengaat, is ons niet bekend, wij krijgen geen contact. Maar wie deze dagen langs nummer 78 loopt, ziet dat de wederopstanding in volle gang is.

Eerder zaten hier Healthhouse Zaandam en Specsavers

Door: Dorine Kat, met informatie uit het Orkaan-archief en een foto van Hessel Kraaij.