Bij JS Cocoa aan de Diederik Sonoyweg in Zaandam is maandagochtend een grote brand uitgebroken. De brand brak vlak voor 07.00 uur uit in een deel van het pand waar zakken met cacao lagen opgeslagen.
De brandweer schaalde binnen negen minuten op naar grote brand en rukte uit met meerdere wagens, waaronder vier tankautospuiten en een hoogwerker.
In verband met de brand is het St. Michael College gesloten (update: de school laat weten dat ‘de brandweer heeft metingen gedaan in de school en het sein veilig gegeven. De school is nu weer open en de lessen zullen van het 3e uur (10.30 uur) weer starten.’

Ook korpsen uit onder meer Krommenie kwamen helpen. Een drone werd ingezet om de boel vanuit de lucht te monitoren.

De rook trekt richting Wormer. Momenteel (09.05 uur) worden rokende zakken cacao met behulp van vorkheftruck het pand uitgereden:

Volgens de eerste informatie raakte niemand gewond.
Begin deze maand brak ook al brand uit bij de cacaoverwerker.
Door Merel Kan en Jeffrey Koster.
Op het St. Michaël College wordt vanaf 10.30 uur weer lesgegeven.
Gelukkig is er niemand gewond geraakt.
De schoolleiding van het St. Michaël College heeft laten weten dat de brandweer metingen heeft gedaan in de school en dat het sein veilig is gegeven. De school is weer open en de lessen zullen vanaf het derde lesuur (10:30 uur) weer beginnen.