In het pand van het voormalige Syrische restaurant Damas aan de Westzijde 19 in Zaandam moet een nieuw restaurant komen: Saba. Volgens de schaarse online aanwijzingen wordt dat een Jemenitisch restaurant.

De naam Saba is bij de bijbelvaste lezertjes beter bekend als Sheba (of Seba). De Koningin van Sheba overlaadde Koning Salomon met rijkdommen die ze uit haar koninkrijk meenam. Dat die koningin echt heeft bestaan en Salomon een bezoek bracht, is waarschijnlijk een verzinsel. Maar het koninkrijk Sheba (Saba / Seba) bestond wel. En dat lag inderdaad in het gebied waar nu Jemen ligt. Het bestond tussen 1000 à 800 en 275 v. Chr.

Damas vertrok een jaar geleden uit het pand waar het zo’n vier jaar gevestigd was. Daarvoor zat ijs- en wafelzaak Strawberry’s er een korte tijd in. Damas kwam in het nieuws door het brand- en rookalarm dat daar relatief vaak afging: in augustus 2023, in maart 2024 en in mei 2024.

Lees ook: Westzijde 19: een bewogen geschiedenis (café, melksalon, lunchroom, babyzaak De Ooievaar, Maminette, EkoPlaza).

Door Piet Bakker, extra info: Instagram Saba en eerder nieuws op De Orkaan.