Op de Loggerstraat is dit huis elk jaar weer in complete kerstsfeer. Elk jaar weer een andere uitstraling met veel verrassende details. Van vorig jaar een kerstman in een arreslee naar dit jaar heerlijke mokken chocolade kerst melk. Je zou bijna aanschuiven aan tafel.
De Zaanstreek verandert deze maand in één groot lichtjesdorp. Van een bescheiden kerstster voor het raam tot uitbundige versiering van de hele tuin. Op verschillende plekken duiken weer huizen op die zo het decor voor een kerstfilm zouden kunnen zijn.
Ook dit jaar verzamelen we bij De Orkaan de fijnste, meest feestelijke en soms heerlijk over-the-top versierde kersthuizen van onze lezers. Dus trek je wanten aan, wandel een rondje door je buurt en geniet mee.
Dit zijn de kerstige huisjes van 2025! Deze foto werd ingestuurd door Cindy Kousbroek.

Eerdere kerstige huizen en andere vredige beelden over Kerst 2025 zijn hier te vinden. Onder meer kersthuizen in de Kerkbuurt en aan de Kerkstraat (Oostzaan), Heijermansstraat, Lobeliuslaan, Havenstraat, Zaaneiland, Robidus-torenster, Apolloplantsoen, Vermiljoenweg, Abbenbroekstraat (2x), Dageraadstraat, Hollandsepad, Waal, en Westzanerdijk (Zaandam), Wandelweg en Noordeinde (Wormerveer), Prins Hendrikkade (Krommenie), Pellekaanstraat, Ellekamp en Eendrachtstraat (Koog aan de Zaan), Jacobus van Waertstraat (Westzaan), Spatterstraat (Wormer) en Oud Heinstraat (Zaandijk).
Door Redactie De Orkaan
Is kerst huisjes kijken in het nieuwe jaar niet iets wat een beetje oubollig/zielig is? Kerst is al een paar weken geleden, en dus oud nieuws...
Ik snap de gedachte achter deze berichten, maar noem het geen kersthuisjes kijken. Noem het verlichte huizen kijken in deze donkere dagen of zoiets, het heeft echter niks meer te maken met het Katholieke kerst feest.
Ik mag toch hopen dat we dat we nu wel een beetje verlost zijn van het onzin verhaal van de geboorte van een sprookjes figuur
De kerstperiode duurt traditioneel t/m Driekoningen (6 januari) en wij houden tradities graag in ere. Wij krijgen vandaag van lezers dan ook graag kersthuisjes in een sneeuwlandschap zodat we morgen de serie met een pittoresk eindschot kunnen afsluiten.
Prima, geen probleem, en het gaat mij niet om het afbreken van tradities. Kom alleen dan niet meer aan dat men niet gelovig is want dat is men wel als men vasthoud aan een kerkelijke tradities zoals deze
Beter zou zijn (in mijn ogen) om het het feest van de terugkeer van het licht te noemen, of de winter zonnewende en als ik dan toch bezig ben om de jaarwisseling te verplaatsen naar 21 december, de dag dat de zon weer gaat rijzen aan de hemel. Nu klopt 21 december als vaste datum ook niet helemaal omdat het een paar dagen eerder kan zijn van de winter zonnewende, of een paar dagen later. Mochten we echter de winter zonnewende gaan aanhangen dan zijn we ook gelijk verlost van het sprookje dat Jesus (de zon) 3 dagen na zijn dood weer opstond 😉
Lijkt mij win-win, we kunnen nog steeds het lichtjes feest vieren en tegelijk is ook het onzin verhaal van 3 koningen de wereld uit want dan mag het (kerst, nieuwjaar) niet meer gevierd worden
Persoonlijk vind ik alle lichtjes heel leuk maar ik schiet totaal in de stress met uitslag over mijn hele lichaam als we het over kerst hebben, we moeten dan in ene lief zijn voor elkaar en de rest van jaar mogen we elkaar de hersens inslaan. Maar met kerst niet!!!! Want dan is het kindeke Jesus geboren en dat vıeren we en dan doe je zoiets niet (even kort door de bocht, wat een stierepoep)
"onzin verhaal van de geboorte van een sprookjes figuur". Je hebt je punt gemaakt. Of je bewust mensen wil beledigen weet ik niet, maar ik vind het erg ongepast Erik. Zeker om het er nog even een paar keer in te wrijven.