In de nacht van dinsdag op woensdag β 19 november β is op De Haal in Oostzaan een auto volledig uitgebrand. De eigenaar had de Nissan X-Trail de avond ervoor op het erf naast de woning geparkeerd.
Tegen 03.00 uur schrokken de bewoners wakker van harde knallen. Toen de bewoner buiten ging kijken, zag hij dat de auto vol rook stond. Hij belde direct de hulpdiensten en reed de andere geparkeerde auto van het erf af om te voorkomen dat de brand zou kunnen overslaan. Ook buren die even verderop wonen zagen βs nachts dat er iets in brand stond en belden eveneens de hulpdiensten.
De brandweer had er een flinke klus aan om de brand te blussen. Doordat er brandstof uit de auto bleef lekken, laaide het vuur telkens opnieuw op. Daarom werd er ook met schuim geblust.
Het is nog onduidelijk hoe de brand is ontstaan. Omdat de auto op eigen terrein stond, is deze niet met politielint afgezet. Het team Forensische Opsporing van de politie onderzoekt later vandaag of er sprake is van brandstichting of een technisch mankement.
Onder een slideshow met tien fotoβs, klik op pijltjes of swipe:
Door Michel Schermer.










