In de nacht van zaterdag op zondag – 10 augustus – is op de Provincialeweg (N246) in Wormerveer een auto op z’n zijkant beland. Het eenzijdige ongeluk gebeurde rond 03.25 uur.
De Volkswagen Polo reed vanuit de richting A8/Westzaan richting Wormerveer toen de auto door onbekende oorzaak in de middenberm terecht kwam. Na ongeveer 15 meter door de berm te hebben gereden, raakte de auto een lantaarnpaal. Vervolgens kwam het voertuig zo’n tien meter verderop tot stilstand, op zijn zijkant en deels op de rijbaan voor tegemoetkomend verkeer.
De bestuurster wist via de bijrijderskant zelfstandig uit de auto te klimmen. Ze bleef ongedeerd, maar werd wel aangehouden op verdenking van rijden onder invloed.
Bergingsbedrijf Hoogwout zette de auto weer op vier wielen en voerde deze af. Tijdens de bergingswerkzaamheden waren beide rijstroken richting de A8 afgesloten, waardoor een korte file ontstond. Enkele automobilisten besloten om te keren via de middenberm.
De provincie Noord-Holland heeft een bedrijf ingeschakeld om de omvergereden lantaarnpaal te verwijderen. Dit gebeurt in de loop van de ochtend.
Onder een slideshow met elf foto’s (klik op pijltjes of swipe):
Door Michel Schermer.
