Blauw Wit W heeft een belangrijke slag geslagen door met 0-1 te winnen bij directe concurrent ZVC ’22. Vooral in de eerste helft lag het tussen de twee subtoppers uit de 4e klasse zaterdag erg dichtbij elkaar, maar de Knollendammers trokken na een ijzersterk slot aan het langste eind.
De zinsnede heerlijk voetbalweer kan weer van stal. Want dat was het zaterdagmiddag. Al na vijf minuten bleek dat de thermo-dragers de verkeerde keuze hadden gemaakt. Sommigen pakten nog snel een momentje om te switchen, voor de anderen werd het de eerste 45 minuten extra zweten.
Ook omdat het geen wedstrijd werd om rustig aan in te gaan doen. Al snel bleek waarom de teams plek vier in de competitie delen. De verschillen waren minimaal. Soms kan een wedstrijd dan heel leuk worden, nu was het voor rust niet al te vermakelijk. Een steekspel, om er nog maar eens een veelgebruikte term bij te halen. Hij dekte nu echt de lading.
Een kans…
Toen de arbiter de fluit in de mond nam om voor de rust te fluiten, kon er één momentje van echte dreiging genoteerd worden. Een individuele actie van Zino Hartgers doorbrak het gebrei, maar zijn uiteindelijke poging belandde in het zijnet. Verder waren er nog wel wat uitbraakjes en voorzetjes geweest, maar niet meer dan dat.

En niet gek gezien de belangen, want plek vier (die ze dus delen) geeft aan het eind van het seizoen waarschijnlijk een ticket naar de nacompetitie. En door de recente wedstrijden van beide ploegen, hebben ze niet alleen elkaar, maar ook een groepje middenmoters weer als concurrenten.
Na rust ging het duel in hetzelfde patroon verder. Weinig kansen, het meeste balbezit voor Blauw Wit en niet bijster veel om van te genieten. Toen Dani Beukman besloot Jessy de Heer een linie naar achteren te halen, veranderde dat. De blauwen namen het duel in handen en begonnen meer en meer te domineren.
Penalty?
Het had na ongeveer een uur spelen een penalty moeten opleveren, maar de niet altijd even consequente arbiter besloot dat het slechts bij een corner bleef voor de uitploeg. Daarna was er kans voor Sven Keppel, die zich knap langs een aantal ZVC-verdedigers worstelde, maar zijn schot gesmoord zag worden.
Het kostte hem de wedstrijd, omdat de botsing die voortkwam uit het blok behoorlijk hard aankwam bij de ervaren spits. Eerder in het duel viel ook Levinho Wijdenbosch al uit bij Blauw Wit. Van hem werd overigens eerder op de dag bekend dat hij komend seizoen niet meer de trainer is van Rood Wit Zaanstad.

Terug naar de wedstrijd, waarin het voor ZVC steeds lastiger begon te worden om van de eigen helft af te komen. Met snelle voorhoedespelers bleef het hopen op een uitbraak, maar het was toch vooral Blauw Wit dat op zoek ging naar de openingsgoal. Alleen ging het creëren van kansen ook in helft twee moeizaam. Tien minuten voor tijd had Blauw Wit opnieuw een penalty kunnen krijgen, maar ook nu ging de bal niet op de stip.
In de laatste minuten zette Blauw Wit toch nog één keer aan. Na een klutssituatie leek Wessel de Vries de winnende op zijn schoen te hebben, maar de buitenkant van de paal bracht redding voor de thuisploeg. Met goed en gedisciplineerd verdedigen leek ZVC een punt over de streep te gaan trekken.
Toch nog…
Tot een trap van Kay Bruinendael de schoen van Jordi Gorter vond. Zijn halve volley werd onderweg nog van richting veranderd, waardoor ZVC-keeper Shawn Rison kansloos was. Toch nog een goal in een wedstrijd die alles behalve overliep van kansen, maar nu toch een winnaar kreeg.
En zo zijn de druiven heel zuur voor ZVC, dat met een wedstrijd meer gespeeld nu drie punten achter Blauw Wit staat. Waar de Zaandammers dus even pas op de plaats maken, kan het vizier voor de Knollendammers weer een stukje serieuzer op nacompetitie.
Door Hugo Heinen.