De afgelopen week werd er druk gewerkt aan de Conradwerf in Zaandam. In opdracht van de gemeente zijn er grote bloembakken geplaatst om de kade een wat groener aanzien te geven.
Vergroening is volgens Zaanstad nodig omdat het bij warme dagen extra warm wordt. Bij extreme regenbuien, die steeds vaker voorkomen, kan het water moeilijk weg.
Bewoners hebben inspraak gekregen in de soorten struiken en planten die in de bakken komen. Zo was een van de wensen van de bewoners dat het uitzicht niet belemmerd wordt. Ook zijn de bakken zo geconstrueerd dat er niet op gezeten kan worden.
Nadat de mensen van Kaaijk Metaalbewerking de bakken hebben geplaatst, zal groenaannemer Groenfra over een paar weken de bakken opvullen met waterbakken en teelaarde. Daarna wordt het groen geplaatst. Eind april zal het werk aan de bakken gereed zijn.
Ook de parkeerzijde wordt aangepakt, maar dat gebeurt pas later.

Door Di-Lan Sun op basis van eigen waarneming en bewonersbrief gemeente Zaanstad.
Volgens Zaanstad is vergroening nodig.
Kan iemand van Zaanstad mij uitleggen waarom elk stukje groen in Zaanstad wordt volgebouwd?
Lijkt mij een beetje tegenstrijdig.
Ik betwijfel of vergroening dmv plantenbakken veel zoden aan de dijk zet met betrekking tot waterafvoer. Het water komt in de bak terecht waarna (in deze situatie) het overtollige water de Zaan instroomt. Ik neem ook aan dat onder in de bakken een waterafvoer is gemaakt omdat anders de planten verdrinken bij te grote neerslag.
Lijkt in mijn optiek weinig meer te doen dan de kade wat op te vrolijken.
Tegen de warmte lijkt mij hoge begroeiing een betere oplossing gezien de hoge takken en bladeren het directe zonlicht op het beton (straat werk) tegenhouden waardoor er minder warmte opslag in het straatwerk achterblijft die weer wordt uitgestraald, wat vooral merkbaar is als de temperatuur weer iets daalt
Rare plek voor vergroening.
Aan de Zaan is het sowieso koeler dan in de binnenstad, dus daar heb je de beplanting niet voor nodig.
En bij overvloedige regen spoelt het water juist meteen de Zaan in.
Hoe zit het trouwens met de vergroening bij de nieuwbouw bij de Houthavekade?
Op die postzegel wordt nu een half dorp gebouwd met alleen maar hoogbouw.
Daar groeit geen graspriet straks. Hoogstens wat mos op de daken.
Zou men bij nieuwbouw ook niet aan een degelijke vergroening moeten denken? Met her en der een armetierig perkje of een bloekbak redt je het niet.
Ik ben het zéér met je eens. Er is niet goed over nagedacht, of er was geen budget voor... Want als je echt meer verkoeling en schaduw wilt organiseren moet je bomen plaatsen!! En geen lullige plantenbak, dat levert helemaal geen enkele verkoeling op!!