Op de N515 richting Koog aan de Zaan is vanochtend rond 8.45 uur een bromfietser gewond geraakt bij een aanrijding. Het ongeluk gebeurde bij de kruising met het Weiver en de Kerkbuurt, ter hoogte van de verkeerslichten.
Een automobiliste reed de bromfietser aan, waarna deze hard ten val kwam. De bestuurder van de brommer is met onbekend nekletsel naar het ziekenhuis gebracht.

De auto liep een lekke band en een ster in de voorruit op, de brommer raakte zwaar beschadigd.

De automobiliste is door de politie meegenomen om een verklaring af te leggen. Haar auto is door een berger afgevoerd.
De politie bracht de beschadigde brommer netjes bij de eigenaar thuis.

Door: Merel Kan/ 112-redactie De Orkaan.

blijf trist voor alle bij maar rood is rood voor wie dan ook nu maar dat naar 50 ga /
Het is ook in en in triest dat de provincie en de gemeente Zaanstad de snelheid op deze weg nog steeds op 70 km/ uur laten. Deze weg loopt dwars door een dorp en heeft 4 oversteek plaatsen voor fietsers en voetgangers. Dan hebben we het nog niet over het hoge percentage snelheids overtreders en de hoeveelheid bestuurders die het rode licht negeren. Ook aan beide kanten van de weg behuizing, en niet maar een paar huizen maar een behoorlijke hoeveelheid. Met andere woorden; een mooi project voor gemeente en provincie om de N515, op het stuk waar de weg door Westzaan loopt, naar de maximum snelheid van 50 km/ uur om te zetten en dat een periode te handhaven dmv camera’s om de snelheid te controleren en de personen die het rode stoplicht negeren te kunnen straffen. Ook zou de hoeveelheid gegenereerde verkeersgeluiden kunnen worden verminderd, misschien zelfs naar een aanvaardbaar niveau.
Kort samen gevat; deze maatregelen zouden de algemene verkeersveiligheid en de leefbaarheid aan beide kanten van dit deel van de N515 ten goede komen.
Kan niet op , wel 4 ,,smeuïge,, foto,s bij zo,n verhaal. De Orkaan begint zich richting Telegraaf nieuwsgaring te begeven........... jammer. Of komt dit door de zomerdip??
Beste Bart,
Dank voor je reactie. We begrijpen dat niet iedereen dezelfde behoefte heeft aan beeld bij nieuwsberichten. Onze keuze om bij dit bericht foto’s te plaatsen, was bedoeld om de situatie ter plaatse te laten zien, niet om het verhaal 'smeuïg' te maken.
We proberen altijd een balans te vinden tussen informeren en respectvol omgaan met betrokkenen. In dit geval zijn de beelden zo gekozen dat geen slachtoffers herkenbaar zijn, maar dat de verkeerssituatie en de schade wel duidelijk worden.
We waarderen het dat je je zorgen deelt en nemen dat mee in onze afwegingen voor toekomstige berichtgeving.
Een groet van Merel Kan
nou vaak veel foto's bij berichten! niet nodig. politie maakt foto's toch en raar brommer naar huis gebracht. moet toch ook met berger mee naar politie voor onderzoek! maat lijkt me dat brommer fout zit.
Politie onderzoek nog bezig,
Brommer staat bij de politie voor onderzoek.
Kan alleen zeggen dat een auto daar bij de stoplichten in de dode hoek van fiets/brommer verkeer staat in geval van door rood rijden.
Scooterrijdster heeft gelukkig geen nekletsel, wel gebroken bovenarm, 5 gebroken ribben en heel veel blauweplekken en schaafwonden.
Oh en hoe zie jij dat op de foto's?
Deze keer niet de scooterrijdster die door rood reed. Maar wel een nachtje in ZMC met gebroken arm, 5 gebroken ribben en heel veel schaafwonden en blauwe plekken.
Sterkte met haar. Wat heftig en een enge plek om over te steken. Steek er vaak over op de fiets en het blijft oppassen geblazen. Goed dat de foto’s er bij staan, ze zijn niet schokkend en geeft duidelijk aan waar het precies is en de kans is groot dat mensen wat meer gaan nadenken ipv gas geven bij roodlicht.