Hoe lang doe je over de reparatie van een brug? In Westzaan weten ze dat. Lang. De brug van de Peereboomstraat naar de Blankenburg in Westzaan werd in november 2024 afgesloten vanwege de ‘slechte kwaliteit’. Ergens in 2026 zou er een nieuwe brug gebouwd worden.

Het is nu 2026 dus Zaanstad heeft nog elf maanden om dat te realiseren.

Na maanden volledige afsluiting (en omlopen en -fietsen) bleek de kwaliteit van de brug toch niet zo slecht en werd er een tijdelijke reparatie uitgevoerd. De draagconstructie was wel slecht, maar niet zó slecht dat het ‘acuut gevaar’ opleverde.

De planning om in 2026 de nieuwe brug te leveren, blijft staan: ‘we hopen dat de brug en de nieuwe wandelsteigers eind 2026 klaar zijn.’ Dat hopen wij ook en we gaan het in de gaten houden.

Door Piet Bakker op basis van bewonersbrieven, projectpagina en eerdere berichtgeving op de Orkaan. Foto’s: Marcel Haarhuis (december 2025).