We reden er doorheen. Eerst van noord naar zuid (boven) en toen van zuid naar noord (onder). En we riepen ‘wie is de burgemeester van Wezel’ (want dat roepen we altijd in tunnels).

De tunnel die twee stukken Zuiddijk verbindt onder de Den Uylbrug door is de afgelopen maanden aangepakt. Hij werd vooral langer omdat de Den Uylweg op die plek breder wordt.

Dat heeft allemaal te maken met de nieuwe ongelijkvloerse kruising tussen de Wibautstraat en Thorbeckeweg. Een grote verandering voor het autoverkeer, maar ook de fietsroutes veranderen (vooral de oversteek).

Eind februari werd de tunnel afgesloten om verbouwd te worden – dat zou ‘ongeveer’ een maand duren. Let op dat ongeveer. Helemaal af is de tunnel nog niet gezien de rood-witte palen die op het wegdek staan (maar wij fietsten daar gewoon langs: nieuws is nieuws).

Hier beelden van de sloop en van hoe het moet worden.

Door Piet Bakker, met informatie uit eerder nieuws op De Orkaan. Foto’s: De Orkaan.