ZCFC is er niet in geslaagd om de finale van de play-offs om promotie/degradatie te bereiken. De vijfdeklasser moest zaterdag de meerdere erkennen in vierdeklasser Kolping Boys. In een duel dat overliep van de penalty’s, viel de beslissing pas in de absolute slotfase. De thuisploeg uit Oudorp won met 3-2.

De rook van de sfeeracties aan beide kanten was nog amper gedoofd toen de eerste treffer al in het net lag. Jannes Bakker was het die ZCFC al razendsnel tegen een achterstand aan liet kijken. De vroege tegengoal kwam duidelijk hard aan bij het Zaans Oranje, dat zich vorige week, op de laatste dag van de reguliere competitie, had verzekerd van nacompetitie.

Zinderend begin

Ondanks de tik, wisten de gasten uit Wijdewormer zich snel te herpakken. Een afstandsschot van Aron Knibbe werd niet goed verwerkt door Kolping-doelman Tim Peereboom, waardoor Jesse Knibbe in de rebound voor 1-1 kon zorgen. Alle hoop weer terug, maar niet voor lang. Vlak na de Zaanse gelijkmaker kreeg Kolping Boys de eerste penalty van de wedstrijd. De terecht gegeven pingel werd benut: 2-1.

Ondanks dat ZCFC nog wel tot scoren was gekomen, was de ploeg van Damien Prinsen het eerste gedeelte zichzelf niet. Pas richting de rust lukte het om de zwart-witten meer terug te dringen. Ook voor ‘Z’ ging de bal in die fase op de stip. Na eerst het eventuele voordeel te hebben afgewacht, wees arbiter Walker resoluut naar de stip.

2-2?

De taak leek besteed aan Milan van den Berg. Hij maakte er immers nog twee tegen Wieringermeer, de tegenstander waartegen afgelopen week deelname aan de nacompetitie werd veiliggesteld. Toen ragde hij de bal tot twee keer toe door het net heen, maar nu zag Van den Berg zijn poging naast verdwijnen.

Drinkpauzes waren zaterdagmiddag hard nodig in Oudorp

Het verdreef de hoop echter niet uit de oranje harten. ZCFC vond in de tweede helft steeds meer van zichzelf terug. Op de counter stond het ook zeker nog wel gevaarlijke momenten toe, maar aanvallend was het allemaal een stuk dwingender dan in helft één. Zo’n twintig minuten voor tijd was het Aron Knibbe die het wederom van afstand probeerde. Nu wel in één keer raak: 2-2.

Cruciaal penaltymoment

De gasten probeerden door te drukken, maar kregen de deksel op de neus. Een ‘handsbal’ van Bink van Wageningen leidde tot een discutabele penalty voor de thuisploeg. Alle protesten ten spijt, de strafschop ging genomen worden en werd uitstekend binnengeschoten.

Vijf minuten voor tijd kwamen Prinsen en zijn mannen voor de derde keer achter.

Via aanvoerder Lyndo van Maasdam kreeg ZCFC hierna nog een enorme kans op een nieuwe gelijkmaker, maar een wereldredding van Peereboom voorkwam een verlenging. De goalie dook zijn ploeg daarmee richting de finale, want vlak hierna floot Walker voor het einde van de wedstrijd. Nog een seizoen vijfde klasse voor ZCFC, is het devies.

Door Sportredactie De Orkaan.