Voorganger Robert Jan Koffeman van de kerk JerehSalem straalt vanaf zijn podium en zijn gemeenschap laat goedkeurende kreetjes horen:
‘Oké, we hebben zes scholen bereid gevonden die in zijn gegaan zijn op de uitnodiging en die komen met hun ouders, met hun kinderen en dan gaan hier 1200 kinderen komen op die 17e en de 18e december.’
Maar Koffeman is nog niet klaar:
‘En we gaan gewoon het hele evangelie erin pompen.’
Wat een gezamenlijke kerstviering voor zes scholen van Stichting Agora had moeten worden is uitgegroeid tot een vertrouwensbreuk. Het feestje in en van de kerk JerehSalem is van de baan.
De scholen namen eerder juist deel nadat zij van de kerk de garantie hadden gekregen dat het toneelstuk geen evangeliserend karakter zou hebben. Die toezegging bleek cruciaal, omdat ouders zorgen hadden geuit over de boodschap die hun kinderen zou worden meegegeven.
In een recent opgedoken preek zegt Koffeman echter dat ‘het hele evangelie erin zal worden ingepompt’ bij de kinderen die de kerk in december bezoeken. Ook vertelt hij dat zorgen van ouders en schoolbesturen tijdens gesprekken zijn weggewuifd. De toon in het filmpje staat haaks op de geruststellende informatie die de scholen eerder ontvingen. Oordeel zelf:
Na het zien van de beelden besloot CBS De Westerkim de kerstviering bij JerehSalem af te zeggen en spreekt in een brief aan ouders van ‘volledig vervallen vertrouwen’:
‘Helaas moeten wij constateren dat het toch al dunne vertrouwen dat er was, is beschaamd. Uitspraken die in een recent circulerend filmpje worden gedaan, staan haaks op wat ons eerder is verteld.’
Ook de andere vijf scholen hebben inmiddels de viering afgezegd.
De leerlingen hoeven niet bang te zijn dat kerst hun school voorbijgaat. De directie van de Westerkim eindigt de mail met:
‘Wij gaan er alles aan doen om, naast de al geplande activiteiten zoals kerstinloop en kerstdiner, er een mooie kerstochtend van te maken.’
Door: Merel Kan en Piet Bakker, op basis van de mail naar de ouders van de Westerkim, de video van de preek van Koffeman van JerehSalem en contact met de Westerkim.
Wat hoor ik Robert Jan nou zeggen, "doneer..........heel belangrijk", het lijkt wel een commerciële instelling. Of, of, of, is dit heeeel toevallig Robert Jan zijn broodwinning. Maar zoals mijn moeder altijd al zei, Evert jij bent veel te negatief over de kerk.
Het komt over alsof het zijn bedrijf is.. Ik ben benieuwd hoeveel er daar op de jaarrekening staat..
hallo allemaal!
Het is soms voor mij onbegrijpelijk wat ik allemaal lees sommige dingen maken mij verdrietig...
Misschien is het wijs om persoonlijk gesprekken aan te gaan waarin je gevoelens kunt uiten en ook interactie kunt zien want ik denk dat we dit missen als we "online" communiceren. Uiteindelijk gaat het om je hart en daar moet je goed voor zorgen
Velen zijn geroepen en weinigen uitverkoren.....
Maar als je denkt uitverkoren te zijn, ga dan niet zo tekeer om zieltjes te winnen.
En al die " ja" knikkers rondom deze heer zouden hem eens liefdevol moeten vermanen.
Ook dat is je taak binnen een gemeente.
Aan de vruchten zul je hen herkennen… Het lijkt erop dat het niet gaat om de Heere, maar dat het gaat om wat de leider wil en hoe hij het allemaal wil hebben. Waar is de nederigheid en afhankelijkheid van God? Waar en hoe wordt God hier tot eer gebracht? Aan de ja zeggers te horen kun je wel concluderen dat dit de cultuur is binnen die kerk.. Dat schreeuwende en dwingende is alarmerend, een kenmerk van narcistisch leiderschap..
ik zou gaan voor openbarescholen! 1uurtje per week godsdienst uitleg en heel belangrijk pas tot een kerk toetreden als je volgens de wet volwassen bent zodat je je keuze goed kan doordenken! fijne dagen.
Voor mij staat inpompen haaks op het goede nieuws van kerst: Christus die in de kwetsbaarheid van een stal, een kribbe, in deze wereld komt. Niets geen macht of kracht, maar kwetsbaarheid. God die niet zijn kind inpompt in Maria om zo onze wereld binnen te dringen, maar in alle kwetsbaarheid naar haar toekomt en haar met liefde werft. In wederzijds respect. Intimiteit. Geef mij maar de engeltjes, de schaapjes, de herdertjes, die het kindje Jezus verwelkomen in deze wereld. Daar wordt wat mij betreft iets van deze God zichtbaar. Niet door macht, kracht en geweld, niet door inpompen, maar door de liefdevolle, zachtaardige, kwetsbare, vrijlatende, vrijmakende, Geest van God, wordt Christus in deze wereld zichtbaar. Die geest, die sfeer, hebben we zo hard nodig in onze omgang met elkaar. Alleen zo kunnen we kerst vieren.
Zo zonde om te zien dat het beeld van de algemene kerk door zijn houding en gedrag wordt geschaad.. Een voorganger draagt grote verantwoordelijkheid en zou juist een voorbeeld moeten zijn in het tonen van vrede, liefde, nederigheid en zachtmoedigheid... De toon en verschijning laat helaas het tegenovergestelde zien.. hoogmoed, denigrerend, neerbuigend, respectloos, arrogant en dat roept serieuze zorgen op voor deze bediening... Is dit het de norm en het voorbeeld wat de medemens en de kerkleden die oprecht steun zoeken in de kerk voorgeschoteld krijgen? En de kinderen?
Ik hoop op zelfreflectie, bekering en nederigheid zodat leiderschap binnen de kerk niet gaat over macht of positie, maar over dienen van God en menselijkheid...
Hoogmoed, arrogantie, hang naar macht en positie zijn juist de keywords die kennelijk een rol spelen binnen de leiding van de kerk, terwijl juist de kerk stelt dat er maar 1 god is. Maar eigen belang, de wil opleggen aan anderen zijn precies waar het om draait in de christelijke religie. Zie hier het recept van de laatste scheuring in de gereformeerde kerk. Zo jammer dat kinderen dit dreigen mee te maken. Religie zou verboden moeten worden. Komt alleen maar ellende van.
Zeker!!!! Religie bewerkstelligt mondiaal precies het tegenovergestelde van wat ze prediken. Verbied het uitdragen ervan en gebied de uitvoering ervan tot slechts de huiselijke kring!
jezus is een zachtmoedig en liefdevol mens, maar ontstak in woede toen hij zag dat de synagoge was veranderd in de zwarte markt. Hij schopte kramen omver en men heeft destijds de meest vreselijke dingen over hem gezegd. Robert Jan ziet de wereld veranderen in een zwarte en duistere wereld, waar je keihard wordt afgebrand als je de liefde van Jezus wil prediken. Dat hij dit doet met passie en liefde mag niet worden verward met de negatieviteit die wordt geuit in alle reacties op het getoonde stukje.
Denk je deze man te kennen en mag je hem veroordelen op die paar seconden film?
Ik zou het geweldig dapper van je vinden, wanneer je eens langs zou gaan en bij een bak koffie je vragen stelt, die je nu zo boos of verdrietig maken.
Wij zijn niet de vijand! We strijden samen, maar dan wel voor, door en met de liefde van Jezus.
Kom eens langs en ik hoop dat je aangenaam verrast zult zijn.
Veel zegen,
Herman
De manier waarop hij predikt en spreekt over scholen, docenten en kinderen is zorgelijk, te verklaard waarom er zo fel op wordt gereageerd. In het filmpje is te zien dat hij openlijk bekend onwaarheden te spreken en respectloos spreekt over scholen, ouders en kinderen tegenover de kerkleden. Het feit dat de kerkleden dit toestemmen, maakt de situatie nog lastiger. Dit wijst op hoogmoed en arrogantie, iets waar de Bijbel gelovigen juist voor waarschuwt om afstand van te nemen volgens Jakobus 4:6.
Ik begrijp goed dat dit ophef veroorzaakt, het is een natuurlijke reactie wanneer iemand in een positie van leiding respect en waarheid lijkt te missen. Het verwijderen van de voorafgaande diensten beperkt daarbij de mogelijkheid om een volledig beeld te krijgen, waardoor het moeilijk is om een goed oordeel te vormen..
Toch hoop ik op herstel. Dat hij openhartig verantwoordelijkheid neemt voor zijn houding en gedrag, vergeving zoekt en verzoening met de betrokkenen, zodat er herstel kan plaatsvinden, zoals Paulus schrijft “Bekeer je daarom en keer terug tot God, zodat je zonden worden uitgewist” in Handelingen 3:19.
Tot die tijd is het begrijpelijk dat er terughoudendheid blijft in het ingaan op de uitnodiging voor een bak koffie.
Gods zegen.
Robert Jan is een onbetrouwbare oplichter en dat doet hij met passie en liefde, begrijp ik dus.
Misschien moet u, meneer de Winter, eens enkele passen terug doen en dan nog eens kritisch naar uw clubje kijken. Door de eeuwen heen hebben religies de mooiste verhalen opgehangen en doen tegelijkertijd heel erge dingen die steeds weer worden rechtgekletst. En dat allemaal gebaseerd op schimmig samengestelde verhalenbundels die grotendeels bij elkaar gefantaseerd zijn.
Gelovigen pretenderen ook altijd de absolute waarheid in pacht te hebben, een waarheid die steeds blijft veranderen; elke honderd jaar is die absolute waarheid opnieuw veranderd. Logica en bescheidenheid zijn hen vreemd.
Ik hoop trouwens ook weleens wat, bijvoorbeeld dat ik een heel grote prijs win. Die kans lijkt me groter dan dat ik aangenaam verrast zou worden bij uw clubje.
Eigenlijk zouden we het een beter idee vinden om kwalificaties als 'onbetrouwbare oplichter' achterweg te laten. Liever inhoudelijke argumenten. Robert Jan heeft beloofd niet te gaan evangeliseren, maar zegt in de preek (die offline is gehaald) dat hij dat wel gaat doen, en niet zo'n beetje ook. Niet zo gek, evangeliseren is de hoofdtaak van zijn kerk. Daarmee is hij zeker onbetrouwbaar, hij belooft iets waarvan hij al onmiddellijk van plan is het niet na te komen.
Wij sloegen er even onze Statenbijbel op na (Lukas 16:10): "Die getrouw is in het minste, die is ook in het grote getrouw; en die in het minste onrechtvaardig is, die is ook in het grote onrechtvaardig."
Overigens lijkt mij een oplichter per definitie onbetrouwbaar….
Een onbetrouwbare oplichter lijkt mij iemand die niet oplicht, omdat hij daarin onbetrouwbaar is en daardoor dus goudeerlijk.
Min en min is toch plus?
Dus eigenlijk geeft R vd Weerdt Robert Jan een compliment dat hij juist heel betrouwbaar is. 🙃
hoe is het mogelijk dat dit er is walgelijk indoctrinatie van de bovenste plank kinderen moeten vrij zijn in alles
Waarom kinderen indoctrineren met atheïsme? De meeste oorlogen zijn juist door atheïsten begonnen…
Dat is inderdaad een valkuil, maar het betekent niet dat elke kerk de bediening op die manier vormgeeft. Toch kan het wel dienen als een indicator mocht men een kerk zoeken. Draait het om een leider die op een voetstuk staat, of gaat het werkelijk om God?
Het is heel spijtig dat de kerk op deze manier wordt gepresenteerd.. Laat ik voorop stellen dat dit dus niet een betrouwbaar voorbeeld is van kerk zijn. Een betrouwbare kerk laat vrede, zachtmoedigheid, respect en nederigheid zien.. Geen dwang, autoriteit en controle..
Ik heb als kind alleen maar afgunst, jaloezie en arrogantie en hautain gedrag ervaren. Hoezo liefde, zachtheid, etc. En waar is de macht van God als het gaat om meer dan een miljoen doden in een paar jaar in Oekraïne. Om het even of het om Russen gaat of anders. Er wordt toch gesproken over een God van liefde en vrijheid? Waar is die vrijheid van de Oekraïners als de Russische Beer ze in de donkere nacht stiekum overvalt. Vervloekt is religie. Komt alleen maar ellende van.
Stel je voor dat iemand ervoor kiest om een ander neer te slaan waardoor ruzie en verdriet ontstaat. Dat is een menselijke keuze, geen daad van God. God kan zo’n situatie veranderen, maar Hij respecteert de vrije wil van mensen en dwingt ons niet om te kiezen voor het goede. Hij gebruikt zulke situaties vaak ten goede, bijvoorbeeld om mensen te leren over vergeving, gerechtigheid of vertrouwen op Hem.. God is liefde in de zin dat hij mensen vrijheid geeft, en niet op de manier die wij vaak hopen (dat alles goed en voorspoedig gaat zonder lijden) Die situatie is denk ik pas in de hemel zo.. Liefde betekent dat echte vrijheid bestaat, anders zouden wij zijn marionettenpopjes zijn. Daarom gebeuren er ook slechte dingen op de wereld.. Menselijke keuzes tussen het goede doen of het kwade doen..
Of God bestaat gewoon niet. Is daar al eens over nagedacht in De Kerk? Natuurlijk niet, want dan tast je de 'macht' aan van de Kerkelijke machthebbers. Liefde? Zachtheid? Vriendelijkheid? Die tref ik bij mijn vrienden waar ik mezelf kan zijn en niet bang hoef te zijn voor hel en verdoemenis!!
Dus vanwaar al die bestraffingen in het OT van mensen die iets verkeerd gedaan zouden hebben, totenmet een zondvloed die nagenoeg alle mensen, dieren en vermoedelijk ook planten zou hebben verdronken? Dus inclusief zuigelingen, lammetjes e.d. Is dat liefde en het geven van vrijheid? O wacht, 's Heeren wegen zijn natuurlijk ondoorgrondelijk. Dat heet dan een dooddoener.
Of hebben we het liever uitsluitend over het NT?
Amen.
Hele terechte opmerking, meer de diepte in van de Bijbel.. Het OT laat inderdaad ook zien dat zonde serieuze gevolgen heeft. En toch blijft Hij liefdevol en geeft Hij mensen vrijheid om te kiezen. En in het NT zien we hoe Hij Zijn liefde en vergeving toont in Jezus, maar zien we nog steeds het gevolg van zonden..
Als er iets is dat religies NIET geven aan mensen, dan is dat vrijheid om te kiezen. Het zijn in de kern kwaadaardige machtsinstrumenten.
Als er iets is dat goden NIET geven aan mensen, dan is dat liefde. "Ik ben de god der wrake".
Natuurlijk is het ook niet eerlijk om al die goden ergens de schuld van te geven, gezien ze allen(!) bedacht zijn door mensen.
O wacht, buurman Appie staat op het punt zijn oudste zoon te offeren. Even kijken hoor. Goed bezig die man, een voorbeeld voor ons allen. Jammer dat hij straks wordt opgesloten alsof hij een gek is.
Ja, dat hoor ik al die kerken, moskeeën en tempels zeggen. De praktijk is bijna altijd heel anders.
Het viel me ook op dat er behoorlijk wat bijval voor die voorganger was.
Die bijval zie je vaak in kerken waar volgzaamheid aan de leiders hoog staat, waardoor het gezag van de leiders bijna belangrijker lijkt dan dat van God en mensen hun eigen denkvermogen nauwelijks gebruiken
Ach ja het christendom is ook niets meer dan de voortzetting van het jodendom. Vervolgens heeft een profeet rond het jaar 650 de zoveelste afscheiding de Islam ervan gemaakt. Afscheiden daar zijn wij als mensen goed in met meestal maar één doel, de macht hebben over de ander. Toch hebben deze drie grote religies de zelfde grondslag, Adam, Eva, Abraham, Isaac en Jacob etc. de bijbel, torah en koran. Onze grondwet en de mensenrechten zijn hierop gebaseerd. De echte grondslagen waarnaar je als mens zou kunnen leven, maar ook hierin heb jij de vrije keuze. Ja de Germaanse en antroposofische feesten zijn in het verleden democratisch ongevormd naar bijvoorbeeld kerstmis. Ze zijn niet gekaapt maar omgevormd. Noem aub een pastor, dominee of imam geen haatzaaiende bijbel of koran vertegenwoordiger, dat hebben de meeste met hun goede inzet niet verdiend. Ja er bestaan haatzaaiende mensen maar die zijn de kwalificatie pastor of imam onwaardig. Er wordt een hoop gekaapt in deze wereld. Regenboog liefde is ook de liefde van god. Geaardheid is ook een gegeven van god, dat kan je niet richten of genezen of onderdrukken, het is een gegeven van god. Je mag er mee leren omgaan. Tenslotte Jerusalem de stad van vrede, ik droom dat het waar wordt, nee het is nog niet zover. Mogelijk bedoelt en droomt deze meneer van JerehSalem hier ook van en verkondigt hij niets meer of minder dan dat woord van god, jaweh of alah. Ach waarom niet zo vlak voor kerstmis.
Benamingen van verschillende vertegenwoordigers kunnen anders zijn. Maar zij hebben een ding voor ogen: hun religie opdringen aan jonge reine hersentjes, terwijl nog veel meer mensen op deze aardbol rondlopen die ervan overtuigd zijn dat er helemaal geen god bestaat. Natuurtechnisch kan het ook helemaal niet en dat verander je niet door iemand vanaf een verhoging mooie verhaaltjes laat vertellen.
Dat hele evangelie op scholen zou verboden moeten worden. Natuurlijk mag je discussiëren over het bestaan van God en zijn bemoeienis met de mens, maar om dat aan hele jonge kinderen op te dringen gaat te ver. De man die uit vertegenwoordiging van een kerk meent het evangelie bij de kinderen 'er in te pompen' zou de toegang tot scholen moeten worden ontzegt. Dit geldt dan natuurlijk ook voor een haatzaaiende koran vertegenwoordiger als een imam. Die mag niet eens met kinderen geconfronteerd worden. De jonge kinderen moeten zo lang mogelijk beschermd worden tegen vergiftigende prediken van welk geloof ook.
Het geloof, ieder geloof hoort helemaal niet thuis op school. Het geeft enkel verdeeldheid onder kinderen. Dus al het speciaal onderwijs afschaffen en ieder kind dicht bij huis naar school.
Miranda de Jong, lees je eerst even in voor je een reactie zoals deze plaatst en bij voorkeur niet via AI. Zoek uit wat het verschil is tussen openbaar, bijzonder en speciaal onderwijs. Met het afschaffen van het speciaal onderwijs zal jouw wens niet worden vervuld!
helemaal mee eens!
Je doet je kind op een Christelijke school en dan vind je het raar dat het Evangelie er nogal pittig wordt "ingepompt"?
En als het heel langzaam en subtiel gebeurt, geeft het dan niet?
Het is maar net wat je je kind zelf wilt meegeven.
Door de nauwe poort treed je de hemel binnen, daar is bijbel duidelijk in hoor.
Wat een onbetrouwbaar sujet! En hij lijkt ook nog over zijn misleiding op te scheppen.
Opnieuw een bewijs dat religie je geen beter of ethischer mens maakt, maar mensen eerder verdwaasd. En dan mag je "religie" ruim nemen, dus inclusief de seculiere geloofsrichtingen.
Stel je laat je kind achter bij deze man. Hij zegt het kind 'je bent niks! Je stelt niks voor! En je gaat niks voorstellen! ..... 'zonder Jezus!'
maar goed, afgezien ze'n opvattingen en persoonlijkheid lijkt het me een prima autoverkoper.
Hier doet u autoverkopers aanzienlijk tekort.
Is er alstublieft iemand op de redactie die de tekst even kan redigeren?
Stel je eens voor dat een Imam zou zeggen: We gaan de hele Koran er in pompen. De wereld zou te klein zijn. Dus dit is ook geen goed idee! overigens is kerst van oorsprong een heidens Germaans feest om de zonnewende te vieren. Het is in de vroege middeleeuwen gekaapt door het christendom. Dus maak er gezellige dagen van bij de viering van de zonnewende, op naar meer licht in de wereld.
Heidens.? De zonnewende ? De naam Heidens hebben die godvresende k.t.banggemaakte christen er aangegeven..
Alle antroposofische feesten zijn gekaapt.door bijbelfanaten.
Omdat anders nog geen hond overging naar het.bijbelsesprookje.
Wat een gevaarlijke man.deze prediker.
Onderzoekje doen naar wat hij vindt van regenboogliefde.?
Beste P, heeft u ooit in het “sprookjesboek” de bijbel gelezen? Vermoedelijk niet. Zo heb ik eens een collega het zelfde horen zeggen waarop ik vroeg of ie er ooit in gelezen had en z’n antwoord was nee. Waarop ik zei, dan is jouw uitspraak niets zeggend. En wat betreft regenboogliefde, laat ieder in zijn of haar waarde en bestrijd elkaar niet maar accepteer een ander zoals die gene is en denkt. En zolang zo’n voorganger alleen maar roept, lekker laten roepen. Hij doet mij er geen kwaad mee.
De bijbel heb ik gelezen OT en NT en als baby ook nog een plons water over mn kop gekregen en zoals Nico Terlinden zegt het is een Sprookjesboek. Bekeren van kinderen moest een verbod opkomen.
Levensgevaarlijk deze man
Levensgevaarlijk is een kwalificatie van iemand die een ander werkelijk kwaad aandoet. Bijvoorbeeld een moordenaar of verkrachter. lijkt mij niet in dit geval. Noem iemand een clown als hij je niet zint, die hebben we genoeg op deze wereld, bijvoorbeeld Donald Trump, Elon Musk etc.
Kerst zonder Jezus is, denk ik, kerst mis. Kerst vind namelijk z’n oorsprong in de geschiedenis en is al vele eeuwen gevierd. Anno nu is het vooral gezelligheid en je vol eten in deftige kleding. Het feest is in de recente geschiedenis in grote delen van de westerse wereld in hoge mate geseculariseerd.
Alles vindt zijn oorsprong in de geschiedenis. Geloof heeft niets te zoeken op scholen.
Kerst en evangelie hebben wel iets met elkaar.
Kerst en evangelie horen bij elkaar. Je kan niet verwachten van de kerk om alles achterwege te laten. Daar is de kerk voor. Je kan wel over de ongelukkige keuze spreken qua pastoor. Ik hoop wel dat de scholen kerst gaan vieren, naar kerststalletjes gaan kijken en kinderen dit niet ontnemen.