KUNST & CULTUUR – agenda

Wekelijks in De Orkaan: de agenda voor de Liefhebber van Kunst & Cultuur (met hoofdletters dus).

Waar moet je zijn voor klassieke toppers, baanbrekend toneel, interessante lezingen en opmerkelijke exposities?

We werken alvast een paar weken vooruit. Tips en suggesties via Twitter, Facebook of mail De Orkaan.

T/m 26 september: Zeeschilders & SAIL 2015. In Het Kunstcentrum en Taets (Hembrugterrein) zeeschilders Pauline Bakker, Winnifred Bastian, Katinka Krijgsman, Leentje Linders, Edith Madou, Peter de Rijcke, Louis Swagerman, Erik Tierolf, Ellen van Toor en Cees Vegh. Tijdens de SAIL-parade van 19 augustus zijn tall ships geschilderd door Jascha Cavia, Frans Bianchi en Peter de Rijcke. Deze werken zullen half september worden toegevoegd aan de expositie van Zeeschilders in Taets en Het Kunstcentrum.

T/m 1 november: Het Tijdnetwerk in De Zaanse Tijd, Zaanse Schans.

Fred-Boom uitgelichtT/m 26 augustus: De Kunstgreep Oostzaan, werk van de speksteen- en schilder-workshops Evean Lishof.

30 augustus t/m 25 oktober: Verkoopexpositie Fred Boom (rechts een schilderij van hem) in Molenmuseum.

Zaterdag 22 augustus

  • Het Weefhuis: Fearless, Schilderijen van Richard Romkes, 12:00 –17:00 uur (ook 23 augustus).
  • Zaanse Schans: Folkloredag
  • Feest der Verbinding Tussen Zuiddijk en Zaan.
  • Zaans Groen. Foto’s van Jan Theun van Rees: “Halve vierkante meter vrijheid – in de cellen van de Zaanse Bajesboot”
  • Opening Zeeschilders In Taets met Wouter Hakhoff (De Kift) die voor een muzikale improvisatie zorgt aan de hand van de geëxposeerde kunstwerken. Vanaf 18:00.

zeeschilders

Zondag 23 augustus

  • Het Weefhuis: Fearless, Schilderijen van Richard Romkes, 12:00 –17:00 uur (ook 23 augustus).
  • Babel: Dwars op de Zaan.
  • Poelboerderij Wormer: Varen met burgemeester Peter Tange (UITVERKOCHT!)
  • Zaans Groen. Foto’s van Jan Theun van Rees: “Halve vierkante meter vrijheid – in de cellen van de Zaanse Bajesboot”

jantheun1

Zaterdag 29 augustus

  • Het Weefhuis: Ik… Jij… Wij. Fotografie van Yvette Zellerer portretten en stillevens, 13:00 –17:00 uur (ook 30 augustus).
  • Open dag Fluxus Krommenie, De Pelikaan

Zondag 30 augustus

  • Het Weefhuis: Ik… Jij… Wij. Fotografie van Yvette Zellerer, portretten en stillevens, 13:00 –17:00 uur.
  • Open dag Fluxus Zaandam

Vrijdag 4 september

Zaterdag 5 september

  • Doopsgezinde Vermaning: Britse folk-duo Katriona Gilmore & Jamie Roberts (Roots aan de Zaan)
  • Brokking Festival
  • Kunsteiland
  • Het Weefhuis: Groepsexpositie Ontmoeting, met schilderijen en beelden van Ingrid Schoemaker, Pieter Jonkergouw, Martin Schelstraete en Evelien Weijmer, 12:00 –17:00 uur

ontmoeting

Zondag 6 september

Zaterdag 12 september

Zondag 13 september

  • Het Weefhuis: Historische Vereniging Koog Zaandijk met historisch thema, 10:00 –17:00 uur.

Woensdag 16 september

Donderdag 17 september

Vrijdag 18 september
  • Culturale, Zaandam: Joep van Beijnum (viool), Julia Barnes (altviool), Mariëtte Gort (cello).
menschZaterdag 19 september
  • Het Weefhuis: Duo-expositie van Lia Bosch en Jacqueline Comello met beelden, keramiek en schilderijen, 11:00 –17:00 uur
Zondag 20 september

  • Jazz Inverdan: 16.00 uur Michael Moore Quartet in Vermaning, Westzijde Zaandam.
  • Het Weefhuis: Duo-expositie van Lia Bosch en Jacqueline Comello met beelden, keramiek en schilderijen, 11:00 –17:00 uur

Maandag 21 september

Dinsdag 22 september
Woensdag 23 september

Donderdag 24 september

Woensdag 23 september

Zaterdag 26 september

  • Jisperkerk: Lavinia Meijer, harp, Glass, Debussy, Satie
  • Zaans Groen: werk van Casper de Jong (Krommenie), 13:00-17:00.

casperdejong2

  • Het Weefhuis: Manja de Boer, 13:00 –17:00
  • Dorpstheater Wormer: Gerard van Maasakkers & Frank Cools – Maar liefje, nu heb je geen voetjes
  • Bullekerk, Collegium Vocale Zaandam: Cantate BWV 19, “Es erhub sich ein Streit”

CVZ_logo

Zondag 27 september

Dinsdag 29 september

  • Zaantheater: Het Nationale Toneel, Solness van Henrik Ibsen (ook met inleiding)

Donderdag 1 oktober

Zaterdag 3 oktober

Zondag 4 oktober

  • Atellierroute
  • Zaantheater: Zaans Zilver, 60-plussers in de spotlights
  • Babel: Goed wonen: honderd jaar sociale woningbouw
  • Jazz Inverdan: 16.00 uur Paul van Kemenade dubbelprogramma: Podiumtrio & Three Horns and a Bass, Vermaning, Westzijde Zaandam
portret op lokatie - Podium Trio

portret op lokatie – Podium Trio

Vrijdag 9 oktober

Zaterdag 10 oktober

Zondag 11 oktober

Donderdag 15 oktober

Vrijdag 16 oktober

Zondag 18 oktober

Dinsdag 20 oktober

Woensdag 21 oktober

Donderdag 22 oktober

  • Stichting Oer-IJ: Lezing Wladimir Dobber ‘Pre-industriële ontwikkeling in het gebied tussen Alkmaar en Zaandam’
  • Zaantheater: Aïda van Verdi door Staatsopera van Tatarstan (met inleiding)
  • Zaantheater: Louise Korthals, Zonder Voorbehoud.

zaantheater binnenVrijdag 23 oktober

Zaterdag 24 oktober

Woensdag 28 oktober

Donderdag 29 oktober

tim knolVrijdag 30 oktober

Zaterdag 31 oktober

Zondag 1 november

  • Doopsgezinde Vermaning: Jeff Wilkinson & the Shutterdogs, voorprogramma: Specs Hildebrand (Roots aan de Zaan)

Woensdag 4 november

Donderdag 5 november

Vrijdag 6 november

affiche-Zaanse-molententoonstelling-1925-1926Zaterdag 7 november

  • Zaantheater: Yora Rienstra Drukt haar snor
  • Molenmuseum: opening tentoonstelling 90 Jaar Zaansche Molen, t/m 13 december 2015.

Zondag 8 november

Woensdag 11 november

Vrijdag 13 november

Zaterdag 14 november

Maandag 16 november

  • Zaantheater: Avond van het Kleinkunstlied, Dames voor Na Vieren, Flip Noorman, Yentl en de Boer, Frans van Deursen, gepresenteerd door Frits Spits.

Dinsdag 17 november

Woensdag 18 november

Donderdag 19 november

Zaterdag 21 november

Zondag 22 november

Dinsdag 24 november

Woensdag 25 november

Donderdag 26 november

  • Zaantheater: Cirque Stiletto 3, Karin Bloemen en Wëreldbänd
  • Zaantheater: Jeffrey Schenk (Zaans!) & Esmée van Kampen, Mooie liedjes

Vrijdag 27 november

  • Zaantheater: Cirque Stiletto 3, Karin Bloemen en Wëreldbänd
  • Zaantheater: Orkater & De Nieuwkomers: Lars Doberman, De familie Mansøn
  • Dorpstheater Wormer: Raamtheater – Wat een gekke man…en zijn vrouw dan?

Zaterdag 28 november

  • Zaantheater: Bloedverwanten, Haye van der Heyden, Derek de Lint, Henriëtte Tol, Saskia Temmink en Tanja Jess
  • Zaantheater: Eric Vaarzon Morel, De Waterdrager (met Jef Heijne!)
  • Bullekerk, Collegium Vocale Zaandam: Cantate BWV 36, “Schwingt freudig euch empor”
  • Dorpstheater Wormer: Raamtheater – Wat een gekke man…en zijn vrouw dan?

Dinsdag 1 december

Woensdag 2 december

Donderdag 3 december

Vrijdag 4 december

Dinsdag 8 december

Donderdag 10 december

Zaterdag 12 december

Zondag 13 december

Merain Trio

Woensdag 16 december

Zaterdag 19 december

  • Opening Jan Groenhart tentoonstelling Molenmuseum, Koog a/dZaan, t/m 31/01/2016.
  • Zaantheater: Dolf Jansen, Oudejaars 2015. Hardverwarmend
  • Zaantheater: O’Dreams, Irish Ways and Irish Laws
  • Doopsgezinde Vermaning: Sido Martens & Fred Piek (Roots aan de Zaan)
  • Jisperkerk: Combattimento, Pachelbel, Corelli, Bach, Manfredini

jisperkerk

Zondag 20 december

Maandag 21 december

  • Bullekerk, Collegium Vocale Zaandam: A Festival of Lessons and Carols

Woensdag 23 december

  • Zaantheater: Baantjer LIVE! Peter Tuinman, Beau Schneider, Peter Römer

Zaterdag 26 december