Met 472 leden voor en 204 tegen stemden de leden van Vereniging de Zaansche Molen voor het verlengen van de huurovereenkomst met V.O.F. Verfmolen De Kat op de Zaanse Schans.
Daarmee wordt gevraagd het besluit dat bestuurder Katelijne Prinsenberg in april van dit jaar nam om het contract niet te verlengen terug te draaien. In aanloop van de onttrekking aan de openbaarheid en een verplicht ticket voor de Zaanse Schans zou het namelijk ‘niet mogelijk zijn dat vereniging de Zaansche Molen het contract verlengt op de huidige manier. Het familiebedrijf op de Zaanse Schans zal moeten stoppen.’
Een motie is een verzoek aan het bestuur (dat in dit geval uit één directeur / bestuurder bestaat) dat niet gehonoreerd hoeft te worden. Maar omdat bijna twee derde van de leden vóór stemde ziet het bestuur dit als ‘een duidelijk signaal’.
Mediation
Bij de Buitengewone Algemene Ledenvergadering van 28 mei was de weerstand ook al groot tegen het besluit om het contract niet te verlengen. Inmiddels is een mediationtraject gestart met de Kempenaars. In de nieuwsbrief van de Zaansche Molen staat dat de gesprekken plaatsvinden:
‘onder begeleiding van een onafhankelijke mediator. Mediation (bemiddeling) is een zorgvuldig proces met duidelijke afspraken, waaronder vertrouwelijkheid voor alle betrokken partijen. Dit betekent dat we op dit moment nog geen inhoudelijke informatie kunnen delen. We begrijpen dat leden graag op de hoogte willen blijven. Zodra het proces is afgerond, zullen we in gezamenlijkheid de leden zo volledig mogelijk informeren.’
Het bestuur benadrukt dat de digitale peiling ‘geen formele stemming is, maar wel een belangrijk hulpmiddel. Het heeft ons geholpen om te zien wat er leeft onder de leden’. 472 leden (63,9 procent) was voor de motie, 204 leden (27.6 procent) waren tegen, 63 leden (8,5 procent) stemden blanco.
De leden waren in meerderheid tegen de motie waarin om ontbinding van de personele unie tussen de Zaansche Molen en de Windmolen Compagnie werd gevraagd. 262 leden (35,8 procent) waren voor, 321 stemden tegen (43,9 procent), 148 stemmen waren blanco (20,3 procent).
Door Piet Bakker op basis van website en Nieuwsbrief Zaansche Molen. Foto van Piet Kempenaar voor het Zaantheater bij aanvang van de Buitengewone Algemene Ledenvergadering in het Zaantheater op 28 mei (Marijn Kerkhoven / Pim Ulle).
Denk dat dit het enige juiste stemgedrag is. Het is net als beursgenoteerde bedrijven tijdens Ava of bava, wanneer je de aandelen bezit en of dit 1 dag is of 20 jaar, ben je aandeelhouder of in dit geval lid. Punt uit, dus de oelewapper die aangeeft dat mevr xxxxxxx een onderzoek moet instellen, zonde van tijd, geld en energie.
Heb eerder aangegeven linkse bestuurders zien overal potten met geld en slachten kippen met gouden eieren. In dit geval de gemeente groot schermer lacht, veel touroperators hebben genoeg van het zaanse domme gemeente krakeel en gaan ipv Zaanse Schans naar de schermer en het buitenmuseum in Enkhuizen.
Met links bedoel ik o.a. ons Frenkie uit Heerlen en zijn partij, die het voor elkaar hebben gekregen heel Nederland op slot te krijgen. Bedrijven trekken oa naar Frankrijk.
Vliegtuigmaatschappijen wijken uit naar weser , Luik en Brussel.
Lezers ziet u de paralellen.
Ook in de nieuwsbrief:
Het bestuur heeft een zorgvuldig onderzoek ingesteld naar de motivatie van nieuwe leden en hun affiniteit met de vereniging. Het bestuur zou signalen hebben gekregen (van wie?) dat er wellicht personen lid waren geworden om te kunnen stemmen tegen het al dan niet aanblijven van bestuur en Raad van Toezicht.
Met dit onderzoek heeft het bestuur volgens bestuurder mevrouw Katelijne Prinsenberg haar verantwoordelijkheid genomen de integriteit van het lidmaatschapsproces te bewaken en zo te zorgen voor een zorgvuldig verenigings proces.
Heeft mevrouw Prinsenberg al een zorgvuldig onderzoek ingesteld naar de reden van de vele opzeggingen door trouwe leden ? Om hoeveel trouwe leden gaat het? Zomaar een paar vragen die spontaan bij mij opkomen.
Ook dit hoort immers bij de integriteit van het lidmaatschapsproces!
De gang van zaken rondom molen De Kat wacht ik in spanning af! Zou mevrouw Prinsenberg haar voorstel tot beëindigen van het huurcontract intrekken?
Ook in de nieuwsbrief:het bestuur,mevrouw Katelijne Prinsenberg, heeft een zorgvuldig onderzoek ingesteld naar de motivatie van nieuwe leden en hun doelstellingen van onze vereniging.Het bestuur ontving nl. signalen dat daar personen onder waren die op deze manier tegen het al dan niet aanblijven van bestuur e Raad van Toezicht konden stemmen. Hiermee heeft het bestuur haar verantwoordelijkheid genomen de integriteit van het lidmaatschapsproces te bewaken en zo te zorgen voor een zorgvuldig verenigings proces. Aldus bestuurder mevrouw Katelijne Prinsenberg.Het zou gaan om 47 personen.
Er volgt nu een zorgvuldig onderzoek naar de reden van de opzeggingen van vele trouwe leden? Ook dit
Heeft immers te maken met bovengenoemde door de bestuurder genoemde processen. En hoeveel opzeggingen betreft het? Zomaar een paar vragen die spontaan bij mij opkomen.
Wat betreft de situatie met de molenaars van De Kat hebben de leden zich in ieder geval duidelijk voor verlenging van het huurcontract uitgesproken!
Waarom stemmen bijna 80% van de aangegeven 3.600 leden NIET?
Klopt het aantal leden niet, leven die onder een steen, voelen zich niet betrokken, betalen per automatische afboeking, leven niet meer, begrijpen de complexiteit niet, zijn digibeet of eerder vertrokken naar verwegistan?
Het bestuur en de directie met name, zullen hun conclusies moeten trekken en beleefd zich verontschuldigend, moeten opstappen, en worden vervangen door nieuwe bekwame mensen die de algemene meerderheid van de vereniging voordraagt, en via stemming zelf uitkiest, op basis van een van te voren bepaald beleid, waaraan ze zich houden zodat ze onder die voorwaarden, de belangen vann de eigen leden vetegenwoordigen. Alleen op die manier kan een vereniging zich op basis van democratische waarden verzekeren van de daadwerkelijk behartiging van haar eigen belangen ten opzichte van een onderdeel van een totalitaire staatsvorm, waaronder de Gemeente Zaanstad in dit geval.
Het hele Zaanse erfgoed is iets van waarde alleen voor de inheemse Zaanse bevolking, het portretteren van een niet bestaande homogene groep de zgn. "Nederlannders" is een strategie van een minderheid die wil regeren over iedereen. Het werken aan, en via taal benoemen van die inheemse lokale identiteit van de authentieke bevolking in de Zaanstreek en haar lokale cultuurspecifieke uitingen, is iets wat versterkt moet gaan worden tegen de oprukkende eenheidsworst, globaliseringsdoelen en internationalisering.
Overheidsbeleid in de geclaimde narcostaat Nederland is al decenia lang gebaseerd op het bewust laten verdwijnen van de eigen lokale cultuur in alle regio's door deze bestuurlijk samen te voegen, onder voorwendselen van 'noodzakelijke kostenbesparing" e.d.
Als je het lef hebt om een Zaans icoon zoals Piet Kempenaar die met hart en ziel aanwezig is onder ons, als molenaar en cultuurbeschermer om wat voor waanzinige redenen dan ook te willen ontslaan uit deze glansrol, dan ben je niet de juiste persoon om deze vereniging te leiden, en ga je dat ook NOOIT worden. Je werkt dan namelijk niet voor de inheemse bevolking en haar cultuurschatten en identiteit, maar voor het uitwissen en vernietigen daarvan, ....(en je eigen gewin/salaris/hachje uiteraard.) Glashelder.
Deze familie en verfmolen ademen de Zaanse Schans uit en horen hier als meer dan een ander. Heel goed dat de meeste leden zich hebben uitgesproken.
Dit is weer eens zeer slecht bestuur lijkt wel een beetje op onze politiek momenteel.
Deze mensen hebben met hart en ziel deze molen bestiert tot wat het nu is.
Mensen zoals de Kempenaren zijn nog maar weinig te vinden dit is de enige en juiste beslissing.
Ik ben het helemaal met je eens. Ook met de vergelijking met de politiek, landelijk en lokaal. Sommige bestuurders hebben geen idee wat ze aanrichten met hun beslissing. En hebben nog nooit gehoord van voor-overleg om tot elkaar te komen. Dit is stadium lijmen wat er nog te lijmen valt en dat is geen goede start.
Als in dit geval met directeur en bestuurders het niet gehonoreerd word, kan er altijd nog gestaakt worden.
Dit is het enige juiste wat er gedaan zou moeten worden, het is niet echt slim als het contract niet zou worden verlengd.