Bergingsbedrijf Hoogwout aan de Ambacht in Oostzaan is zondag – 13 juli – aan het begin van de middag ontruimd vanwege een mogelijk explosief onder een auto.
In de opslagloods van Hoogwout berging zou een verdacht voorwerp onder de auto zijn aangetroffen. Mogelijk gaat het om een explosief.
Het terrein werd hierop ontruimd. De straat is grotendeels door de politie afgezet. Een team van de politie is ingeschakeld om onderzoek te doen. Een afstandsbestuurbare ‘auto’ (robot) werd als eerste naar binnen gereden. Daarna volgde een verkenning, waarbij er ook gebruik werd gemaakt van spiegels.

In de loop van de middag is ook de Explosieven Opruimingsdienst (EOD) naar Oostzaan gekomen. De brandweer en een ambulance staan, vermoedelijk uit voorzorg, op de parkeerplaats bij de Febo.
Een woordvoerder van de politie Noord-Holland bevestigde aan het begin van de middaf De Orkaan dat er een verdacht voorwerp is aangetroffen.

Update: Rond 19.00 uur laat de woordvoerder van de politie weten dat uit onderzoek van de recherche en EOD is gebleken dat het voorwerp geen explosief is.
Onder een slideshow met acht foto’s (klik op pijltjes of swipe):
Door Michel Schermer.