Een groep jongeren heeft woensdagavond – 18 maart – voor onrust gezorgd bij het voormalige pand van Bakkerij Tulp aan de Brigantijnstraat in Zaandam. Daarbij werd vandalisme gepleegd en een beenkleed voor een scooter in brand gestoken.

Rond 22.50 uur kreeg de brandweer een melding van een brand aan de Brigantijnstraat in Peldersveld. Bij aankomst van de brandweer brandde er vlak naast het dichtgetimmerde pand een beenkleed. Ook bleek dat één van de houten platen was losgetrokken en dat daarbij vermoedelijk een raam is ingeslagen.

Volgens meerdere buurtbewoners is een groep van ongeveer twintig jongeren met scooters en fatbikes hier verantwoordelijk voor. Zij vertelden dat handhaving eerder op de avond ook al op de Brigantijnstraat is geweest vanwege overlast.

De groep zorgt volgens bewoners al langere tijd voor problemen in de wijk. ‘We durven onze auto nauwelijks nog in de straat te parkeren’, vertelt een bewoonster. De situatie leidt tot groeiende frustratie bij buurtbewoners.

Tijdens de aanwezigheid van brandweer en politie provoceerden verschillende jongeren de hulpverleners en bewoners. Zo reed een jongen op een scooter zonder verlichting, kentekenplaat en helm meermaals op hoge snelheid door de straat. Door de vele smalle straatjes in de wijk is het voor de politie lastig om de jongeren op scooters te achterhalen. Daar lijken de jongeren van te profiteren tot grote ergernis van buurtbewoners.

Onder een slideshow met zeven foto’s (klik op pijltjes of swipe):

Door Michel Schermer.