Een groots hardloopevenement in al zijn kleinschaligheid; dat houden ze in Zaandijk gewoon tussen de bedrijven door. Ook deze zaterdagmiddag werden de hekken weer kort in de straat gezet en de linten gespannen. Zo’n 225 lopers deden mee aan de 1000 van Zaandijk. Sanne Wolters en Yonas Rezane waren de snelste dame en heer op de 1 kilometer door het dorp.
Organisator Leo Walraven, die dit jaar voor het eerst ook zelf meedeed, deelde jubelend mee dat er een baanrecord gelopen was deze 4e editie. Rezane had het dorp in een tijd van 2.37 minuten doorkruist. En daarbij trok hij nog een andere conclusie: ‘Het eerste weekend van mei schijnt altijd de zon, zie je wel.’

De toeristen en toevallige passanten keken wel even op toen er plotseling een hardloopwedstrijd finishte voor de deur van de plaatselijke bakkerij, ze klapten spontaan mee voor de lopers.
Zo kleinschalig en sympathiek als de wedstrijd is, zo is ook de huldiging. Walraven eerde de twee snelste dames (naast Wolters werd Jeske van der Pal 2e) en heren (Rezane en Lester du Perron) met een vriendelijk woord en een envelop.

Ex-atleet Sanne Wolters van Rotterdam Atletiek heeft tot enige jaren geleden op topniveau gelopen op de 800 meter. Dat is een aparte afstand volgens Wolters, die tegenwoordig in Zaandam woont.
‘Het is toch even instellen altijd, het is geen sprint, maar je kunt sneller starten dan op grotere afstanden. Maar ook weer niet te snel.’

Door: Edwin Kleiss. Foto onder aangeleverd door Leo Walraven.

Ten top toppers zijn het Yonas Rezane en Lester du Perron alweer maar...
Wat een ten top prachtig evenement wooe! De 1000 van Zaandijk door heel oud zaandijk blijft zich elk jaar weer opnieuw bewijzen keer op keer als een heel uniek en sfeervol fijne hardloopfeest..De kleinschalige, gezellige joh opzet en het geeft het een bijzonder karakter, en ook om dat het evenement steeds meer en meer deelnemers naat zich toe trekt, dat is echt een heel ten top compliment waard natuurlijk hoor en aan de organisatie al helemaal zeker.Geweldig ook om dat te zien van hoe de hardlopers zoals jullie wat op de video tezien is ook blijven onze allemaal verrassen met zulke indrukwekkende ten top prestatie een met een nieuw baanrecord ook nog en dat is echt de kers op de taart van de Zaanse bakker. Nouw ik kijk nu al zeker uit om.naar de volgende editie te gaan zitten kijken ten top gewoon!
Mvg Fabian bolding uit oud Zaandijk