Vooral zondag waren er veel positieve resultaten voor de Zaanse teams. Zaandijk en Rood Wit Zaanstad wisten belangrijke wedstrijden in hun afdeling te winnen, Fortuna Wormerveer pakte haar eerste punten en WSV’30 is weer een stap dichterbij de winst van de eerste periodetitel. De enige derby van het weekend werd gewonnen door ZVC’22.
3e klasse zaterdag
OFC was het seizoen voortvarend begonnen, maar trok zaterdagmiddag (inclusief de beker) voor de derde keer op rij aan het kortste eind. Waren de twee eerdere nederlagen nog ruim, deze was erg zuur. Een, qua buitenspel, twijfelachtige goal in blessuretijd zorgde alsnog voor de 1-0 voor Buitenveldert.
4e klasse zaterdag
In een spannende en bij vlagen goede derby heeft ZVC’22 voor een klein stuntje gezorgd. De ploeg van Serdar Öztürk profiteerde van een eigen doelpunt vlak voor tijd en wist met 2-3 te winnen van Blauw-Wit (W). Lees hier het uitgebreide wedstrijdverslag.
Ook bij Westzaan viel er een laat doelpunt te noteren. Op bezoek bij Kolping Boys wist de ploeg tweemaal op voorsprong te komen, maar in de slotminuten werd het alsnog 2-2. Door de terechte puntendeling staat Westzaan op een derde plaats.
5e klasse zaterdag
Sporting Krommenie (zat) is na een nieuwe overwinning opgeklommen naar de tweede plaats. De ploeg boekte thuis tegen DTS een zakelijke 3-0 zege. ZCFC kon haar eerste zege vorige week geen goed vervolg geven. De ambitieuze ploeg leed een 3-0 nederlaag bij Purmerland en heeft maar vier punten uit vijf wedstrijden.
2e klasse zondag
SVA heeft weer drie belangrijke punten bijgeschreven. De ploeg van Jeroen Beukman wist een kwartier voor tijd toe te slaan en won met 0-1 bij Westfriezen. Door de zege is SVA inmiddels opgeklommen naar de tweede plaats.
VV Assendelft maakte er samen met ZAP een spectaculaire middag van. De toeschouwers konden genieten van maar liefst tien doelpunten, eerlijk verdeeld over beide teams.
3e klasse zondag
Na een moeizame start van de competitie heeft Rood Wit Zaanstad de weg omhoog gevonden. Na twee eerdere zeges op lagere ploegen werd er zondagmiddag 0-1 gewonnen bij Meteoor, dat als één van de kanshebbers op de promotieplaatsen wordt gezien.
Fortuna Wormerveer wist in de eerste vijf wedstrijden geen enkele punt te pakken. Tegen TOS-Actief werd er eindelijk gewonnen. De ploeg van Emre Bozkurt was met 1-2 te sterk.
Ook Sporting Krommenie boekte een belangrijke zege. Het team wist nog maar éénmaal te winnen en was zondag Ilpendam met 3-5 de baas.
4e klasse zondag
In de topper tegen de op voorhand nummer twee SEW heeft Zaandijk een mooi zege weten te boeken. Op eigen veld was de ploeg van Rob Hersche, na een 1-1 ruststand met 3-2 te sterk. Koploper WSV’30 profiteerde optimaal van dit resultaat door bij laagvlieger Woudia met 2-5 te winnen. Door de zege heeft de koploper vijf punten voorsprong en wordt de winst van de eerste periodetitel dan ook steeds realistischer.
Klik hier voor alle standen in de competities met Zaanse ploegen
Alle (overige) uitslagen van dit weekend:
zaterdag 1 november
Buitenveldert – OFC 1-0
Kolping Boys – Westzaan 2-2
Blauw-Wit (W) – ZVC’22 2-3
Purmerland – ZCFC 3-0
Sporting Krommenie (zat) – DTS 3-0
zondag 2 november
Westfriezen – SVA 0-1
vv Assendelft – ZAP 5-5
TOS-Actief – Fortuna Wormerveer 1-2
IVV – RCZ 0-1
WV-HEDW – Hercules Zaandam 2-1
Ilpendam – Sporting Krommenie 3-5
Meteoor – Rood Wit Zaanstad 0-1
Woudia – WSV’30 2-5
Zaandijk – SEW 3-2

Door Marco van Langelaar. Foto boven: Zaandijk – SEW (van Zaandijk); Foto onder: Woudia – WSV’30 (van WSV’30)