Op het NK atletiek waren er het afgelopen weekeinde drie gouden Zaanse successen. Lycurgus atleten Menno Vloon (polsstokhoogspringen) en Pauline Hondema (verspringen) werden Nederlands kampioen. Van AV Zaanland in Zaandam deed de Hoornse Maayke Tjin a-Lim mee. Zij ging als eerste over de finish op de 100 meter horden.
In het Fanny Blankers Koen stadion kwamen naast deze drie namen ook Jeske van der Pal (Steeplechase) en lopers Eline Langeveld en Alyshia Kavehercy van AV Zaanland in actie. Zij haalden het podium in Hengelo niet.
Wouter Konijn van Lycurgus werd 3e bij het hordelopen op de 400 meter. Verdere deelnemers namens Lycurgus waren lopers Seb Wals, Edwin Sjerps, Levi van Mulken, Milou van den Berg, hordelopers Sybrand van Nierop en Fenna van Dijk, kogelslingeraar Lars Gilissen en steeplechaser Rosalie ten Bruggencate.
Maayke Tjin a-Lim
Op de 100 meter bij het hordelopen pakte Maayke Tjin a-Lim niet alleen overtuigend de Nederlandse titel. Ook plaatste ze zich voor het WK door met een tijd van 12,68 seconden ver onder de WK limiet te lopen. Die stond op 12,73 seconden. Op 13 september start het WK in Tokyo dus met inbreng van AV Zaanland.
Maayke reageerde maandag tegenover De Orkaan en is heel blij dat hard werken heeft geloond en dat ze nu naar Tokyo mag:
‘Het ging echt goed. Ik heb twee keer mogen lopen, beide racen aangevlogen als finales en kansen om zo hard mogelijk te kunnen lopen door te focussen om hetgeen wat ik dien uit te voeren.’
Ze had vertrouwen en de afgelopen weken ging ze al steeds sneller in wedstrijden.
‘Ik was niet gefocust op tijden of limieten. Ik wilde gewoon heel hard starten en uitvoeren waar we op hebben getraind, dan komt de rest vanzelf wel.’

Menno Vloon
Menno Vloon bewees weer de beste polsstokhoogspringer van ons land te zijn. De Zaankanter miste wel zijn kans een Nederlands record te springen. Hij ging bijna over 5,95 meter heen maar schampte de lat. Met 5,80 meter pakte hij de titel. Menno’s persoonlijke record is 5,92 meter. Maandag reageerde Vloon tegenover De Orkaan met een hoopgevend bericht.
‘Ik ben in vorm om de 6.00 meter aan te tikken.’
Pauline Hondema
Bij het verspringen kwam Pauline Hondema na een sprong van 6,76 meter in het zand terecht. Die afstand was goed voor de Nederlandse titel. Voor de Zaanse is het sowieso een goed jaar, ze springt menig record aan splinters.

Door Edwin Kleiss. Bron: Atletiekunie, reactie Maayke Tjin a-Lim en reactie Menno Vloon. Beeld boven screenshot video NOS: Maayke Tjin a-Lim na haar overwinning.