De Boschjesstraat bij basisschool De Piramide in Koog aan de Zaan wordt een ‘schoolstraat’: iedere schooldag tussen 8.10 en 8.40 uur wordt de straat bij de kruising met de Pinkstraat afgesloten voor gemotoriseerd verkeer.
Wethouder Mobiliteit Gerard Slegers zegt in het persbericht van Zaanstad:
‘Het afsluiten van de straat voor gemotoriseerd verkeer is veel veiliger voor de kinderen én hun ouders en verzorgers. Kinderen zijn kwetsbare verkeersdeelnemers. Door de straat af te sluiten, geven we kinderen letterlijk meer ruimte om veilig aan te komen op school.’
Ook zouden ouders en verzorgers volgens Slegers gestimuleerd worden om lopend of met de fiets naar school te komen.
De weg blijft open voor voetgangers, fietsers en nood- en hulpdiensten. Vrijwilligers (veelal ouders) zorgen ervoor dat een uitneembare paal wordt geplaatst en verwijderd. Geparkeerde auto’s van buurtbewoners kunnen de straat wel uitrijden (richting de Pellekaanstraat).
Parkeren bij scholen is een terugkerende ergernis. Niet alleen bij de Piramide. Ook zijn er – onder meer – problemen gemeld bij Et Buut / Westerkim, Hannie Schaftschool, het Zaanplein, de Windroos en de Herman Gorter. Oproepen aan ouders lijken weinig invloed te hebben.
De schoolstraat is volgens Zaanstad ‘een beproefd concept uit binnen- en buitenland, waarbij de straat direct voor een school op de breng en/of haaltijden autovrij wordt gemaakt’. Een schoolstraat zorgt ook voor minder luchtvervuiling en geluidsoverlast bij de school.
Vorig jaar voerde de gemeente een schoolstraat in bij het Roggeplein in Zaandam bij basisschool Het Zaanplein. De schoolstraat bij De Piramide is de tweede schoolstraat in Zaanstad.
Door Piet Bakker op basis van een persbericht van de gemeente Zaanstad en eerder nieuws op De Orkaan.
bij ons in Assendelft is het een drama.
ik woon daar, mag mijn auto daar niet parkeren, dus moet aan de achterkant.
Maar als ik weg moet, kan ik er niet eens doorheen, zeggen die moeders tegen mij......je rijd maar om.
Ze staan tegenover de school....dus waar je niet mag staan, en op de hoeken en aan beide zijden van de zijstraat.
Kwam een keertje thuis en wilde achter parkeren, maar kon de bocht niet om, omdat aan beide hoeken auto's stonden. Wilden ze hebben dat ik maar terug moest gaan.
Verdorie..... ik woon daar.
Welke verkeersveiligheid, waar over gesproken wordt. De meeste ouders, die hier niet eens in de buurt wonen, parkeren hun auto's op de trottoirs op de Pinkstraat en brengen hun kinderen via de ingang op de Pinkstraat naar school.
En waar kan ik het verkeersbesluit vinden van deze verkeersmaatregel. De Wethouder zou zelf eens moeten komen kijken op de tijdstippen dat de kinderen naar school worden gebracht en hoe het er allemaal aan toegaat met betrekking tot het parkeren op de trottoirs enzovoort.
Maar dat is toch al een aantal weken geleden ingevoerd?
Inderdaad, het 'wordt' geen schoolstraat, het is een schoolstraat, en is dat al drie maanden. Deze proefperiode wordt nu omgezet in een permanente situatie.
Vanmorgen is de paal eruit gereden !!
Goed initiatief.
Hopelijk gaan ouders hun kinder nou een keer met de fiets brengen. Al die auto’s creëren enorm veel overlast!
Helaas zijn veel ouders genoodzaakt om na het brengen van de kinderen, meteen aan te sluiten in de file richting Amsterdam. Dan is het niet mogelijk om eerst nog even langs huis de fiets te brengen en de auto op te halen.
Mooi initiatief!