De Zaansche Molen is in gesprek gegaan met de leden/vrijwilligers over de uitkomsten van het onderzoek naar de oorzaken van de verdeeldheid die de afgelopen maanden is ontstaan. De bijeenkomst van maandagavond  – 10 november – was een voorproefje van een van de aanbevelingen die Guido Wallagh doet in zijn onderzoeksverslag: ga in gesprek met de leden.

Jan Goedhart, voorzitter raad van toezicht, praatte de ongeveer 80 leden bij over de stand van zaken. De zoektocht naar een interim manager is begonnen en moet begin december leiden tot een keuze. Het is bedoeling dat de interimmer zich concentreert op de vereniging, op de nieuwe koers en de nieuwe organisatie en het herstel van het vertrouwen. De leiding over de Windmolen Compagnie is toevertrouwd aan Hester Gräfe, directie-bestuurssecretaris. Als dit proces is afgerond – naar verwachting over een jaar – wordt bekeken hoe de leiding het beste definitief kan worden ingevuld.

Een toelichting die even de korzelige sfeer opriep die de afgelopen tijd kenmerkend is voor het contact tussen de leden en het bestuur. Want die riep meteen vragen op: is het niet aan de leden om een interim manager aan te stellen en is er een functieprofiel en als dat zo is, waarom heeft het bestuur die niet openbaar gemaakt?

De laatste vraag was snel beantwoord: het functieprofiel is recent vastgesteld en wordt op de website gezet. De andere vraag werd naar een zijspoor gerangeerd – ‘We praten vanavond over het onderzoek’ – maar komt ongetwijfeld aan de orde in een van de vervolggesprekken en de algemene ledenvergadering op 8 december.

Intensief betrokken

De ongeveer 80 leden hebben na een toelichting door Guido Wallagh groepsgewijs hun visie gegeven over het rapport. Hun opvattingen, ervaringen en ideeën kwamen aardig overeen met wat in het rapport wordt geconstateerd. Een van de leden vatte de essentie zo samen: de vereniging heeft zich vooral gericht op de structuur en heeft te weinig oog gehad voor de cultuur van een vereniging met leden/vrijwilligers die zich intensief betrokken voelen bij het molenerfgoed. Het lijkt erop dat het financiële en commerciële belangen zwaarder zijn gaan wegen dan het belang waar de leden en vrijwilligers voor staan: het behoud van het molenerfgoed dat de leden bindt. Die grote betrokkenheid verklaart deels de heftige reacties, want je maakt je niet zo druk over wat je onverschillig laat.

Wallagh heeft zijn onderzoek bewust niet afgerond met een panklare handleiding voor het oplossen van de problemen die zijn ontstaan. Het opleggen van wat er zou moeten gebeuren, draagt niet bij aan draagvlak voor de nieuwe koers en aan het herstel van het vertrouwen en de saamhorigheid die grotendeels verloren is gegaan. Meenemen in het proces voorkomt dat leden pas achteraf de consequenties beseffen van wat besloten is.

Uit de vervolggesprekken moet ook duidelijk blijken dat er wordt gecommuniceerd vanuit een communicatieve instelling.

Onderschatting

Uit de korte rapportage vanuit de groepen, kwam naar voren dat een eenhoofdige directie/bestuur een onderschatting is van het belang en de belasting van deze functie. Kan iemand in zijn/haar eentje een kar trekken die zo boordevol ingrijpende en complexe veranderingen zit?

We worden geconfronteerd met de noodzaak van professionalisering, maar wat wordt daarmee bedoeld?

Deze avond heeft laten zien dat het zinvol is om  met elkaar in gesprek te zijn, maar hoe bereiken we de ruim 3.000 leden die thuis zijn gebleven en thuis blijven? Hoe maak je de stap naar een grootschaliger ‘gesprek’? Als je dat niet doet dan blijf je de kritiek houden van ‘wij zijn niet gehoord’.

Guido Wallagh kon afreizen met een aardige stapel sheets met meer dan genoeg gesprekstof voor de drie themabijeenkomsten die voor begin volgend jaar op stapel staan en voor de algemene ledenvergadering.

Door Jaap de Jong met informatie vanuit de bijeenkomst van de Zaansche Molen op 10 november in de Stoomhal in Wormer, onderzoeksverslag ‘In gesprek over de vereniging De Zaansche Molen’ door Guido Wallagh (zelfstandig adviseur ruimtelijke ontwikkeling, stedelijke vernieuwing en participatie). De foto komt uit het archief van De Orkaan.