Voor het ‘realiseren van 42 appartementen in een bestaand gebouw op de locatie Krimp 3, 1506 AA Zaandam’ is een omgevingsvergunning aangevraagd bij de gemeente. Dat gebeurde al twee maanden geleden, maar vrijdag 2 januari werd de aanvraag gepubliceerd. Pas als er een besluit is gekomen over de verlening kan bezwaar worden aangetekend.
In juni 2025 werd bekend dat ontwikkelaar Saense Heeren, dat samen met Apex Investments het voormalige PTT-gebouw aan de Krimp had gekocht van woningcorporatie Ymere, samen met Onno Vlaanderen Architect BNA een ‘ingrijpende transformatie en verduurzaming van het karakteristieke pand’ voorbereidden.
Museum Holland
In 2016 worden plannen voor een nieuw museum in het pand gesmeed door Zaans Museum-directeur Jan Hovers en Sjoerd Soeters. In 2018 bleek het om een nieuw ‘Museum Holland’ te gaan: de nieuwe plek voor het Zaans Museum dat weg wilde van de Zaanse Schans. In maart 2020 sneuvelde het museumplan. Eind 2019 was D66-wethouder Sanna Munnikendam al over het dossier gestruikeld en opgestapt.
Medio 2020 zou Zaanstad samen met Ymere gaan kijken naar mogelijkheden voor kleine starterswoningen, ‘met eventueel seniorenwoningen op de begane grond’. Maar in 2021 bood Ymere het pand te koop aan.
Het PVV-steunfractielid Boy Boomsma (Zaanstad) is eigenaar van Saense Heeren.

Door Piet Bakker. Bronnen: aanvraag omgevingsvergunning, Saense Heeren, Apex Investments en eerder nieuws op De Orkaan. Foto boven: De Orkaan, impressie (onder) van website Apex Investments.
Mee eens.
Tòch is het juist van voordeel, wanneer zaakkundige mensen hun kennis en ervaring kunnen inbrengen.
Eén mogelijkheid is altijd, dat bij stemmingen, de betroffene, die te betrokken is, zich van stemming onthoud.
Er zitten meerdere kanten aan. Kennisbijdrage is een plus, maar dat een ondernemer aanwezig is bij overlegjes waardoor deze eerder kennis krijgt van ontwikkelingen dan anderen vind ik zelf wat minder altruïstisch.
Over het algemeen zitten ondernemers niet in allerlei vrijwilligerswerk zonder daar ook beter van te worden. Dus liever voorzitter van een grote sportclub dan warme soep verstrekken.
Steunfractieleden stemmen niet. De 'nevenfuncties' van de (steun)fractieleden zijn openbaar en staan op de website van Zaanstad. Het is de gewoonte van raadsleden zich niet actief bemoeien met zaken die henzelf aangaat. Bij stemmingen nemen die raadsleden daar dan ook niet aan deel en verlaten de raadszaal (maar dat is hier niet aan de orde).
Ach. De projectontwikkelaar is tevens steunfractielid in de gemeenteraad.
Ik weet dat (steun)fractielid zijn een bijbaan is en dat ze normaal gesproken nog een 'normale' baan hebben of ondernemer zijn. Het kan dus gewoon voorkomen dat ze in hun 'normale' leven met de gemeente in aanmerking komen met iets waarvoor de gemeente een beslissing af moet geven. Ik hoop dat De Orkaan in de gaten houdt of er hier geen belangen verstrengeld worden die uit elkaar gehouden moeten worden.
Het hoeft niet fout te zijn, maar ik vind het toch lastig als iemand met duidelijk zakelijke lokale belangen zich ook in de lokale politiek begeeft.