Een jaar geleden (juni 2024) kocht Zaanstad de voormalige bloemenkiosk op de Burcht in Zaandam voor € 178.500. Als er ooit nog een keer gebouwd wordt op de Burcht is dit stukje alvast van de gemeente.

In de tussentijd zou het aangeboden worden via Makelpunt, een dienst van Zaanstad om ruimtes voor een korte tijd te verhuren.

Het lijkt er nu op dat de gemeente zelf een (tijdelijke) bestemming heeft gevonden. Zaanstad laat na vragen van De Orkaan weten dat ‘de locatie wordt ingezet om de leefomgeving te versterken en sociale dynamiek in het gebied te stimuleren’.

‘Door bewonersinitiatieven en sociale activiteiten te faciliteren, willen we de leefbaarheid verbeteren en het gebied aantrekkelijker maken, ook richting toekomstige ontwikkelingen.’

Daarnaast zal de bloemenkiosk ook het toneel worden van de participatiebijeenkomsten van Zaandam Centrum Oost.

Zaanstad heeft inmiddels een boodschap achter het raam geplakt waarop meer staat te lezen over de nieuwe tijdelijke functie:

Door Piet Bakker en Di-Lan Sun. Bronnen (afgezien van langsfietsen): Makelpunt Zaanstad, informatie van de gemeente Zaanstad en het eerdere artikel op De Orkaan. Foto: De Orkaan.