De serie ‘Eigen Straat Eerst’ is al gestopt maar voor deze maken we graag een uitzondering. Sluiswachter Wiel Klinckenberg is al 25 jaar onbezoldigd sluiswachter. Op 15 oktober 2000 liet hij het eerste bootje door de Hanenpadsluis in Zaandam varen. Het begin van een lange loopbaan bij de sluis aan de Zuiddijk in Zaandam.

Ter gelegenheid van dit mooie jubileum werd de sluis precies 25 jaar later tijdelijk omgedoopt tot Wiel Klinckenberg Sluis. Wij maakten de foto’s en spraken al eerder met Wiel. Die video en podcast vind je onder de foto’s.

De ‘Zaankant’ – op de foto helemaal boven de kant van het Sluispad en de sluis zelf
De ‘keet’ die door een mooi huisje vervangen zou moeten worden
Ballonnen, vlaggetjes en een foto-collage

In het interview haalt Wiel herinneringen op aan zijn werk bij de sluis en ook vertelt hij hoe erg het is dat het oude sluiswachtershuisje ‘zomaar’ is verdwenen. Wiel zou het zo mooi vinden als er een nieuw huisje voor in de plaats komt, want hij wil niet dat de volgende onbezoldigde sluiswachter in de vervallen keet moet bivakkeren. Wiel en de sluis horen bij elkaar; ze deelden lief en helaas de laatste jaren ook wat leed. Wat er ook gebeurt; ‘de sluis is mijn kindje’, zegt Wiel in een gesprek met Merel Kan.

De podcast kun je hier beluisteren.

De Orkaan podcast (Zaans nieuws) · Wiel Klinkenberg 25 jaar sluiswachter in Zaandam

Door Piet Bakker, Merel Kan en Di-Lan Sun.