Bij station Zaandijk-Zaanse Schans zijn in de nacht van zondag op maandag – 22 september – meerdere fietsen in brand gestoken. Twee brandhaarden werden snel geblust door de brandweer, maar de fietsen zijn volledig verwoest.
Een voorbijganger reed er met haar auto langs en ontdekte de brand in de fietsenstalling. Rond 00.45 uur belde ze de hulpdiensten. Bij aankomst van de brandweer stonden vijf fietsen in lichterlaaie. Daarnaast lagen er meerdere fietsen neergegooid bij de lift en ééntje stond er in de lift. Politieagenten hebben alle omgegooide de fietsen weer netjes aan de kant gezet.
Gezien de ravage en de meerdere brandhaarden is het aannemelijk dat het om brandstichting gaat. Het is niet de eerste keer dat dat gebeurt in de fietsenstalling van het station. Twee jaar geleden gingen drie fietsen door brandstichting in vlammen op.
Onder een slideshow met acht foto’s (klik op pijltjes of swipe):
Door Michel Schermer.
camera's hebben geen nut. je fiets wordt toch vernield of gestolen
Zie tegenwoordig bij elke wegopbreking of andere werkzaamheden in de openbare ruimte mannen in gele pakken/verkeersregelaars. Mannen/vrouwen die de hele dag regelen, ook als er niets te doen is.
Wordt het niet tijd om bij de stations weer ouderwets een bewaakte fietsenstalling te bouwen bewaakt en gecontroleerd door gebruik te maken van deze groep "gele pakken" mensen. Zal hun werkvreugde, het menselijk contact en taalvaardigheid vergroten. En de treinreizigers die hun fiets op de stations stallen een geruster gevoel geven dat er minder kans is dat bij terugkomst en uit hecken hun fiets of scooter er nog staat.
Een nuttig project en samenwerking g tussen ns en gemeente in mijn ogen met alleen maar winnaars.
Ik zag gisteren al die omgegooide fietsen liggen.
Dat was overdag.
Er lopen rare types rond bij het station die lol hebben in vernielingen aanrichten.
Tijd voor camera's.......
vaste camera's op elke trein- en bus station