Bewoners van Plan Willis in Krommenie doen in een brief een dringend beroep op de gemeenteraad van Zaanstad om het structurele parkeerprobleem serieus te agenderen en B&W hierop aan te spreken. Zij vragen aan het college van B&W om de parkeernorm voor en de handhaving in Plan Willis ‘per direct te heroverwegen’.
Volgens buurtbewoner David, die de brief heeft geschreven, zijn er binnen de wijk mogelijkheden om extra parkeerplaatsen te realiseren, zonder dat dit ten koste hoeft te gaan van de leefbaarheid.
‘Het lijkt mij dan ook zinvol om hier opnieuw en in overleg met de bewoners naar te kijken. In plaats van te handhaven op een situatie die feitelijk niet meer passend is.’
Groen
Het gezin David woont sinds vorig jaar in Plan Willis en kreeg al vroeg te maken met de parkeerproblematiek.
‘Zo ontvingen wij op een zondagochtend om acht uur een boete voor fout parkeren. Destijds heb ik hierover een brief naar de gemeente/handhaving gestuurd. Daarop kreeg ik als reactie dat de gemeente veel waarde hecht aan groen. Ik begrijp en onderschrijf het belang van groen, maar ik miste dat ook het woongenot en het bewonersgeluk hierin worden meegenomen.’
Afgelopen zondag werd dit geval opnieuw bevestigd.
‘Tijdens een rondje door de wijk rond negen uur zag ik maar liefst zeven auto’s die beboet waren. Dit op een zondagochtend, een moment waarop veel bewoners thuis zijn of bezoek ontvangen en de parkeerdruk structureel hoog is en er nauwelijks alternatieve parkeermogelijkheden beschikbaar zijn,’
Handhaving
Bewoners voelen zich in een onmogelijke positie gedwongen, schrijft David in de brief. Als zij geen legale parkeerplaats kunnen vinden moeten zij wel fout parkeren bij gebrek aan een alternatief.
‘Wat extra wringt, is dat handhaving zeer gericht en voorspelbaar lijkt te handhaven. Het gevoel leeft sterk dat handhavers precies weten op welke momenten de parkeerdruk het hoogst is en dan bewust langs komen. In mijn ogen – en die van meerdere buurtbewoners – voelt het daardoor alsof bekeuren soms een doel op zich wordt in plaats van een middel. Zeker omdat er geen sprake lijkt te zijn van waarschuwingen of enige vorm van coulance, terwijl de problematische situatie al lange tijd bekend is.’
Achterhaald
Bij de ontwikkeling van Plan Willis is destijds uitgegaan van een parkeernorm die inmiddels achterhaald is. Er is gerekend met een beperkt aantal auto’s per huishouden, terwijl de werkelijkheid anno nu anders is.
‘Veel huishoudens beschikken over twee of drie auto’s, mede doordat beide partners werken en kinderen, die langer thuis moeten wonen, ook een auto hebben. Daarnaast hebben sommige bewoners ook nog een werkauto of werkbus, wat de parkeerdruk verder vergroot. De huidige parkeercapaciteit sluit niet meer aan op de dagelijkse realiteit in de wijk.’
De gevolgen zijn volgens David merkbaar in het dagelijks leven.
‘Het komt regelmatig voor dat bewoners dertig minuten moeten rondrijden om überhaupt een parkeerplek te vinden. Wanneer zij vervolgens met boodschappen of met kinderen nog een aanzienlijke afstand moeten lopen dan voelt dit eerlijk gezegd absurd en onwerkbaar. Dit gaat verder dan ongemak, het raakt direct de leefbaarheid en het praktisch functioneren van de wijk. De bewoners betalen nu de rekening voor beleidskeuzes waarop zij geen invloed hebben gehad. Dat schaadt het vertrouwen in de gemeente en haar bestuur.’
Weinig menselijk
‘Mijn punt is niet dat regels genegeerd moeten worden, maar dat de huidige manier van handhaven door veel bewoners als disproportioneel en weinig menselijk wordt ervaren. Wanneer streng wordt gehandhaafd op voorspelbare piekmomenten, zonder waarschuwing en zonder perspectief op structurele oplossingen, dan tast dit het gevoel van prettig wonen aan.’
David sluit af met:
‘Ik hoop dat de gemeente bereid is om, naast het belang van groen, ook het dagelijks gebruik van de wijk en het welzijn van bewoners mee te nemen in toekomstige afwegingen rondom parkeerbeleid, handhaving en mogelijke uitbreiding van parkeercapaciteit.’
In onderstaand filmpje is het parkeerprobleem goed te zien.
Door Jaap de Jong met informatie uit een bewonersbrief Plan Willis naar de gemeenteraad en B&W en verdere toelichting door David. Foto van Google Streetview op een rustig moment.
Niet alleen in Willis speelt dit probleem. Heel Krommenie is een drama om te parkeren. Ik ben zelf zzp’er heb dus een bestel auto een vw Caddy. Bewuste keuze ivm de grote. Daarnaast een privé auto waar mijn vrouw in rijd.
Zoonlief 28 jaar zzp kan nog geen huis kopen en hij weigert de particuliere huursector op te zoeken en ik geef hem gelijk, woeker huurprijzen. Woningbouw woning ja over en jaar of 10 pas. Hij heeft een privé auto voor de deur en een bus. De bus kan gelukkig in de werkplaats staan.
Er had door eerdere kabinetten veel adequater ingegrepen moeten worden. Het westen zit vol. Kijk eens naar het oosten ruimte zat. Zelfs als je naar de kop van noord Holland gaat ruimte zat. Bouw daar nieuwe steden verdeel meer ipv alleen maar bij dorpen een nieuwe wijk neer te planten en dan ook niet eens denken aan uitvalswegen.
Nederland op zijn best.
Wellicht straten 1-richting verkeer maken zodat er meer op straat geparkeerd kan worden aan 1 zijde van deze weg en het niet ten koste hoeft te gaan van groen
De oplossingen zouden kunnen zijn:
- parkeervergunningen uitsluitend aan bewoners; gasten op visite of mensen uit andere wijken moeten zich aanmelden of moeten betaald parkeren. Een bewonersvergunning geldt m.i. ook in enkele wijken van Zaandam. Krommenie is ook onderdeel van Zaanstad, dus waarom geldt er een andere regelgeving?
- veilig parkeren op trottoir tijdelijk toestaan (alleen op gemarkeerde veilige plekken) van bijv. 's avonds 22.00 tot 's ochtends 10.00u, zodat je de gelegenheid hebt om na een nachtdienst de auto voor 10.00u (zonder boete) te verplaatsen
- desnoods vaste parkeerplek per huishouden of kenteken
Met vergunningen, betaald parkeren en andere regels komt er geen enkele parkeerplaats bij en verschuif je het probleem alleen maar.
Beste David, ik begrijp je probleem helemaal. Er zijn te weinig plekken. Ik las dat je al 1 jaar in willis woont! Ik zelf woon er vanaf het begin, 2000. toen woonde hier voornamelijk stelletjes, de meeste zonder kinderen. en was er parkeerplaats genoeg. nu 25 jaar later hebben de meeste van die stellen kinderen en zijn dus nu ook in het bezit van een auto wat parkeren moeilijk maakt.
Als je hier langer had gewoond, had je geweten dat de gemeente een aantal jaar geleden de bewoners van Willis heeft gevraagd waar er parkeerplekken bij zouden kunnen komen. Na overleg zijn er plekken bijgekomen al is het nooit genoeg. Bent blij met het groen, anders wordt het hier net zo'n getto als in seandelft.
https://zaanstad.nieuws.nl/actueel/extra-parkeerplekken-voor-de-wijk-willis-26-stuks
Michiel, je hebt gelijk dat er parkeer plaatsen bij gekomen zijn, maar vervolgens worden er ook oplaadplaatsen voor elektrische auto's van gemaakt, dus wat schieten we daar mee op. Het "burgertje pesten" wat nu aan de gang is, moet stoppen. Het is wel heel simpel om de kas te spekken door s'avonds en/of in het weekend te gaan bekeuren.
Een elektrische auto moet hoe dan ook op een parkeerplaats staan?
Ik onderschrijf het probleem. Volgens mij is het op dit moment ook gewoon bewust de kas spekken van de gemeente Zeker in de 'vissenbuurt'. Het zou ook fijn zijn als bewoners hun oprit benutten. En de bewoners vd woonarken bij hun schuit parkeren en niet bij ons in de straat. Handhaven op zaterdagochtend om 08.00u, belachelijk!
Ik heb naar de Krommenieër geschreven. Zij publiceren ook over dit parkeerprobleem.
Het uitdelen van parkeerboetes levert de gemeente niks op. Die gaan naar het Rijk. Het levert alleen maar handhavingskosten op. Het innen van parkeergeld bij betaald parkeren is wel een potentiële inkomstenbron.
Dit probleem wordt in de toekomst nog veel groter in heel Krommenie en de gemeente doet dit expres om straks in heel Krommenie betaald parkeren in te stellen. En dat helpt natuurlijk niet het probleem oplossen….maar levert lekker veel geld op .
Is het niet zo dat wat naar het rijk gaat, vroeg of laat ook naar de gemeenten gaat? Met andere woorden: vroeg of laat komt er ook geld vanuit Den Haag naar alle gemeenten.
vroeger werd er van uit gegaan 1.5 parkeerplaatsen per huishouden, in deze tijd wordt er van uit gegaan van 0.6 per huishouden. M.a.w. in een nieuwbouwwijk als elk huis 1 auto heeft dan zijn eral problemen.
Een ander punt is dat de kinderen geen huis kunnen krijgen en soms wel heel lang thuis blijven wonen maar hebben ondertussen wel een auto of bedriijfsbusje. Als er in omliggende wijken betaald parkeren is en in jou wijk niet, dan weet je wat er gaat gebeuren. Reactie van de gemeente is dan ook ....goh dat dat gebeurt, wat raar!
Deze situatie is inmiddels echt onacceptabel.
Na 18:00 uur is het vrijwel onmogelijk om een parkeerplaats te vinden. Soms ben ik genoodzaakt om ver weg te parkeren, wat met drie kinderen bijzonder moeilijk is.
Het lijkt erop dat een van onze buren ons op een bewuste en herhaaldelijke manier meldt bij de handhaving, zonder enige noodzaak of overleg.
Het valt mij steeds duidelijker op dat de handhaving vrijwel uitsluitend langskomt wanneer onze auto langs de stoep geparkeerd staat.
dat een een parkeer probleem is zeker. er zijn inderdaad gezinnen met 3 a 4 autos en dan ook nog 2 werkbusjes. dat is dus 5 a 6 per huishouden. en daar zijn er meer van. ik zelf woon ook in Willes en heb bijna elk weekend auto's bij mij op de stoep en voor mijn deur waar ik dan tot eind van de middag tegen aan kijk. dan is het bekeuren op zich niet vreemd. Er word al vanuit gegaan dat we overal maar de auto's neer kunnen zetten. ik heb in mijn werktijd altijd mijn werkbus op de zaak moeten ophalen. misschien een optie om de werkbusjes buiten de wijk laten parkeren.
Inderdaad. Dat is 1 van de problemen, teveel werkbusjes e.d. Die horen op een bedrijsterrein. Niet in een woonwijk. En als je een tuin hebt dan vraag je maar een vergunning om de auto in je tuin te parkeren.
Beste Monica.
Ik wil m’n ongenoegen spuwen !
Ik ben al 27 jaar woonachtig in plan Willis . En hoe het de laatste tijd gaat met hoe handhaving hun werk doen is niet te beschrijven.
We hebben jeugd die opgroeien in onze mooie wijk , maar kunnen zelf bijna nergens op hun zelf wonen .
Maar wel een baan en een auto hebben . Tevens mensen die langs de vaart wonen en ook hun auto in de wijk bij ons parkeren!
Maar er zijn veel te kort parkeerplaatsen. Ook mensen die ploegen diensten werken die na hun dienst niet kunnen parkeren.
Dan gaat HH vroeg in de ochtend even rondje Willis doen om bekeuringen te schrijven .
Ongelofelijk slecht zeg . Als er nou auto’s in de perken staan of op elders dat hulp diensten er niet langs kunnen oké .
Maar zgn Canadees parkeren is totaal geen probleem .
Ook de trottoirs vinden hier geen hinder van .
Er zijn zelfs bewoners die hun auto in de voortuin parkeren.
Dat is toch niet de bedoeling?
Heel de buurt is in rep en roer door het werk van HH
. Zelfs de krant is erop gezet omdat iedereen het spuugzat is om elke keer een bon te krijgen .
Je lost daarmee het probleem niet op .
Daarom hebben we zelf al mee gedacht hoe we dit kunnen oplossen. Zonder dat het veel geld kost voor de gemeente.
Tevens wil ik nog benoemen dat er met 3 maten wordt gemeten . Omdat er een parkeer verbod bord in ons deel wel staat en andere deel van Willis niet .
HH vertelde dat als er een melding wordt gedaan . Dat ze moeten rijden . Oké maar hou je dan op de melding en ga niet nog even rondje rijden elders ook bonnen te schrijven .
Nogmaals we zijn het spuugzat !!
Dus graag verneem ik van u .
4 feb hebben jullie overlegd heb ik begrepen ? Neem daarom a.u.b. dit bericht mee . En graag hoor ik van u . Met klem !!
U mag ook bellen . Op 0621264549
Groet Tim Akkerman
Regenboogforel 16
beste Tim, weet niet welk verboden te parkeren bord jij bedoelt, maar voordat je Willis in rijdt staat er een bord verboden te parkeren! dat geldt dus voor heel willis. behalve uiteraard op de daarvoor bestemde plekken!
Dat is nou het hele probleem .
Dat bord moet daar weg en zal een andere oplossing voor moeten komen . Mensen zonder oprit of garage zijn de dupe .
En HH moet zich bezig houden met de melding !
En niet heel rondje prijs schieten .
"Bord moet daar weg" hoe zo moet dat bord weg? dat bord geeft duidelijk aan dat parkeren alleen is toegestaan in de daarvoor bestemde vakken!
"‘Het komt regelmatig voor dat bewoners dertig minuten moeten rondrijden om überhaupt een parkeerplek te vinden."
???
Ik zal zeker niet ontkennen dat er een parkeerprobleem is maar ik vind dit een beetje overdreven David ...
Brief van bewoners van Willis ? Ik heb als bewoner van Willis geen brief gezien.
Ik woon niet in Willis, geen idee hoe het daar toe gaat. Ik denk dat handhaving zich beter kan richten rond de scholen, want wat ik af en toe bij ons in de Jupiterstraat zie is schrijnend. Volledig Op de stoep parkeren is nog niet eens het ergste, het liefst parkeren de ouders hem dubbel oop de stoep voor de ingang. Dat er nog geen fietsende schoolkinderen zijn overreden is voor mij een wonder. Gelukkig maar. Dus hou op met bewoners pesten, ga eens handhaven op de juiste gevaarlijke plekken
Klopt wat je schrijft Han.
Afgelopen donderdagnacht was er geen enkel plek vrij. Heb het opgenomen met mijn telefoon om als ik een bekeuring zou krijgen ik dit kan aanvechten.
Ben op 04.30 thuis gekomen vanuit mijn nachtdienst. Heb mijn wekker op 07.30 gezet om mijn auto te kunnen verplaatsen.
Afgelopen donderdagnacht geen enkele plek vrij. Het het op beeld staan.
"‘Het komt regelmatig voor dat bewoners dertig minuten moeten rondrijden om überhaupt een parkeerplek te vinden."
??? Ik zal niet ontkennen dat er een parkeerprobleem is maar ik vind dit een beetje overdreven David ...
Brief van bewoners van Willis ? Ik heb als bewoner van Willis geen brief gezien.
Flauwe reactie René de Wit. Lees je eerst in of ga op onderzoek uit voor je een ongefundeerde mening geeft. Hoe kun jij ervaren hoe het is? Heb jij eerder een parkeerboete (of meerdere gehad)? Kom jij wel eens uit een nachtdienst? Jij bezit een eigen oprit, hebt geen kinderen die geen woonruimte elders kunnen krijgen door het fijne Nederlandse woonprobleem, hebt geen last van mensen van de Noordervaartdijk die hier (uit gemakzucht) parkeren (terwijl zij daar zelf NB 2 (!) eigen plekken hebben), hebt geen buren met 1 of 2 bedrijfsauto's/bussen, hebt geen buren die hun eigen luxe-oprit leeg laten om vervolgens wel in de straat te parkeren, hebt geen buren die uit eigen beweging bloembakken op het troittoir zetten om het parkeerprobleem zelf maar tegen te houden. En zo kan ik wel blijven doorgaan. Je weet mij te vinden voor nader overleg! Groet Raimond Groot
Punt 1: veel mensen op Willis kunnen parkeren op eigen terrein maar weigeren dit structureel te doen. Oftewel de boete komt mede door je eigen buren.
Punt 2: er is wel degelijk ruimte, maar je moet alleen wat langer lopen.
Stop onmiddellijk met parkeerboetes in dergelijke wijken ter compensatie van wanbeleid en bestuur.
Beleid van uitlokken?
Ik ben benieuwd hoe handhaving gaat reageren op de gemaakte opmerking, dat het erop lijkt, dat er doelgericht "gejaagd" wordt op plekken waar de parkeerdruk een dagelijks feit en zeer voorspelbaar is.
Helemaal gezien berichten, dat begrotingstekorten landelijk met boetes moeten worden toegedekt.
De gemeente kent maar één oplossing: Betaald parkeren invoeren. Het lost in de wijk niet zo veel op, maar kan wel heel lucratief zijn.