Stil op de Symfonie, ruimte op de Rapsodie, kalm aan de Cantate. En Wals, Fanfarehof, Harmoniehof, Mazurka, Aria, Serenade stralen uit wat hun naam al doet vermoeden: een serene rust zonder zoekende automobilisten, rondrijdende auto’s en verstopte straten.
Met ingang van 1 oktober is in deze straten van de Muziekbuurt betaald parkeren ingevoerd. De rest was al gezegend met deze maatregel. Er zit weer muziek in de buurt maar dan zonder claxons. Volgens de ‘wet van het waterbed’ zal zich elders wel weer een probleem voordoen, maar dat is van later zorg. Nu bewegen de bewoners van dit deel van Westerwatering zich nog in een parkeerluwe buurt.
Inge Dunki Jacobs en Bert Doets reageerden onder oproep van bewoners van de Dammenbuurt (die de rekening gaan betalen van de recente invoering):
‘1 oktober 2025 ochtend. Wat een rust. De meeste auto’s in onze buurt zijn als met de Noorderzon vertrokken. Het lijkt wel weer 1 juli 1995 toen we hier op ons rustige pleintje kwamen wonen. Het is alsof Tijl Uilenspiegel een wonder heeft verricht met dank aan de Gemeente Zaanstad. Om ons heen tel ik sinds vanmorgen zeker zo’n 40 à 50 lege parkeervakken’.
We vroegen Bert om foto’s en we stuurden onze jongste bediende Marijn (die in 1995 nog lang niet geboren was) de buurt in om de eerste scanauto te betrappen. Dat laatste lukte niet – Zaanstad is kennelijk coulant de eerste periode – maar hij legde wel de kersverse parkeerautomaten en talrijke open plekken vast.
Onder de slideshow met zeven foto’s (klik of swipe)
Door Piet Bakker met foto’s van Bert Doets en Marijn Kerkhoven.
Uiteraard zijn er nu in de muziekbuurt lege parkeervakken.
Al deze auto's staan idd nu in de schrijvers buurt, ik woon in de Pieter Basstraat en mag blij zijn als ik een plekkie heb.
Hoogstwaarschijnlijk zijn het zelfs de bewoners van de muziek buurt die hun auto nu bij ons parkeren, op degene na die een eigen oprit/garage hebben.
Dus zal het idd niet lang duren dat ook betaald parkeren in de schrijvers buurt komt
De welbekende olievlek van de gemeente om hun begroting sluitend/vergrotend maken, middels de melkkoe genaamd auto.
tuurlijk is het daar nu wel stil.aar na de blauwe brug staan de auto's in een rij. en kunnen wij onze auto niet meer parkeren. omdat de mensen van voor de brug nu ba de brug gaan staan. dat noemen we het probleem verplaatsen. tot ze straks heel de wijk betaald parkeren hebben
huizen bouwen zonder parkeerplaatsen ook zo een goede zet van Zaanstad. deze personen parkeren hun auto in de wijk aan onze kant. stappen op hun vouwfietsje om naar huis te fietsen. top geregeld hoor.
Totdat betaald parkeren uiteindelijk ook in Westerkoog wordt ingevoerd.
Zo ging het ook in Amsterdam. Betaald parkeren werd ingevoerd in de binnenstad. Kantoor lag net op de grens. Er was in die buurt ineens geen parkeerplaats meer te vinden. Mensen parkeerden daar en stapten dan op de tram. Totdat ook in die buurt betaald parkeren werd ingevoerd. Volgens de gemeente uiteraard op verzoek van de bewoners.
Heerlijk rustig in Westerwatering...
Het is maar hoe je het bekijkt. Gisteravond 1 oktober was het in de Max Havelaar straat en omliggende straten een stuk drukker dan normaal. In de straat waar ik zelf woon, waren alle parkeervakken bezet en er staan nu ineens autos die ik hier nog nooit heb gezien. Bedankt Zaanstad. (maar niet heus)
Ik ben wel benieuwd of de mensen uit de muziekwijk er blij mee zijn. Ik neem aan dat ze voor een vergunning hebben moeten betalen; of ze waar voorhun geld gekregen hebben.
Let op de Halo in de hemel op foto 7. Alles zal goed komen in Westerwatering.