Ruim een op de tien personenauto’s in Nederland is een stekkerauto. In totaal reden er aan het eind van het eerste kwartaal van 2025 voor het eerst iets meer dan een miljoen stekkerauto’s rond (of stonden geparkeerd). Onder stekkerauto’s vallen zowel volledig elektrische auto’s (594.000) als plug-in hybrides (410.000).

Het bezit van een stekkerauto heeft sterk te maken met welstand. In de gemeente Rozendaal (waarschijnlijk de rijkste gemeente van Nederland) is 15,7 procent van alle auto’s van particulieren een stekkerauto. Daarna volgen Blaricum (14,2 procent), Laren (13,8 procent), Bloemendaal (12,1 procent) en Wassenaar (11,2 procent).

Oostzaan staat met 7,9 procent stekkerauto’s op de 40e plek in Nederland (van de 342 gemeenten), Wormerland is met 6,3 procent een middenmoter (plek 125). Zaanstad staat met 5,7 procent (196e) in het rechterrijtje.

De gemeente met het laagste aandeel stekkerauto’s is Staphorst (3,3 procent). Ook in Heerlen en Kerkrade zijn relatief weinig stekkerauto’s.

Particulier

Voorheen reden vooral zakelijke rijders met een stekkerauto, sinds begin 2025 zijn voor het eerst de particuliere eigenaars in de meerderheid. Dit meldt het CBS op basis van nieuwe cijfers over het motorvoertuigenpark.

Het aantal volledig elektrische auto’s nam het snelste toe in Nederland, met 33,3 procent in één jaar. Het aantal hybride auto’s steeg met 23,9 procent.

Door Piet Bakker op basis van persbericht CBS. Foto: De Orkaan.