Neeee! Geknakte kippebrugleuning 

Het moet in het weekend gebeurd zijn, want vrijdag viel ons nog niets op. Een van de ketting-leuningen van de monumentale brug aan de Houthavenkade in Zaandam is volledig in tweeën gebroken. 

In de volksmond heet het de ‘kippebrug’, op borden staat ook ‘kettingbrug’, voor Zaanstad is het ‘Brug 215’ en in de lijst van gemeentelijke monumenten heet het ‘houten ophaalbrug Kattegat’. In Wormer heette zo’n ‘kippebrug’ overigens een ’til’.

Een paar maanden geleden werd het houtwerk geschilderd, het dek vernieuwd en kreeg de brug een balkon. 

Hoe is ons een raadsel wie de leuning op die manier heeft kunnen breken. Vast een gek ongelukje. Niemand zou dit prachtige bruggetje toch wat aan willen doen? Toch?

Niet meer te lijmen…
Echt kaduuk
Ja hoor, stuk!

Door Merel Kan, foto’s Erik Schouten (de beste) en De Orkaan

Deel dit artikel:

9 reacties

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *