Et Buut, de opvanglocatie voor vluchtelingen uit Oekraïne, blijft een jaar langer open. Het college heeft dat besloten, omdat de stroom vluchtelingen nog steeds toeneemt. De oude basisschool in Zaandam kan nu tot 4 maart volgend jaar openblijven, staat te lezen in een raadsinformatiebrief (RIB).
Sinds april 2022 doet het gebouw van de oude basisschool aan de Parkstraat dienst als opvanglocatie. Er zijn elf woonverblijven die plek bieden voor maximaal 45 Oekraïense vluchtelingen. Volgens de gemeente verloopt de opvang:
‘De meeste bewoners verblijven er al een lange tijd en weten hun weg in Zaanstad goed te vinden. Door de eigen kookgelegenheid hebben de bewoners een grote mate van zelfstandigheid. De buurtbewoners zijn zeer begaan en betrokken. ’
De periode van de verlenging is wel afhankelijk van het verloop van de oorlog, laat het college weten, en is gelijk aan de looptijd van de Richtlijn Tijdelijke Bescherming (RTB). Overigens betaalt het Rijk de kosten van opvang. In 2024 en 2025 werd de opvang ook al met een jaar verlengd.
Door Di-Lan Sun op basis van de raadsinformatiebrief van het college. Foto: De Orkaan.