De route van buslijn 67, tussen Zaandam en Purmerend, wordt uitgebreid en verlegd. Daarvoor worden zes nieuwe bushaltes aangelegd. De Zaanbrug wordt in de nieuwe route vermeden. Het doel is om het Noorderveld en de nieuwbouw Noordeinde beter bereikbaar te maken.
De nieuwe route loopt via de Rouenweg, Ned Benedictweg en Witte Bijlweg en sluit bij station Wormerveer weer aan op de bestaande route. Er komen haltes aan onder meer de Vlasblomweg (bij tankstation Tango), de Noorddijk (onder de Cor Bruijnweg) en het Noordeinde (net boven de Zaanstroom).
Volgens EBS-woordvoerder Jasper Vermeer blijft de reistijd gelijk.
‘We hebben vorig jaar al een soortgelijke route getest vanwege werkzaamheden. Toen is ontdekt dat de route in dezelfde tijd afgelegd kan worden.’
Er zal daarom geen verandering komen in overstaptijden op andere bussen of de trein.
Bredere vervoersvisie
De uitbreiding moest eigenlijk van start gaan in december vorig jaar. De gemeente had alleen de haltes nog niet aangelegd. ‘Daardoor moest de invoering worden uitgesteld. Nu is de verwachting dat we in juli kunnen starten. Een exacte datum volgt nog,’ vertelt Vermeer.
EBS past jaarlijks routes aan op basis van veranderende omstandigheden. Vermeer licht toe:
‘Er is zorgvuldig afgestemd met de gemeente. In dit geval is het doel duidelijk: meer mensen bedienen, waaronder bewoners van de nieuwbouw in Noordeinde, en het vermijden van oponthoud bij de Zaanbrug door via de Prins Clausbrug te rijden, die minder vaak openstaat. Dat levert meer betrouwbaarheid op.’

Door Sascha Timmerman. Informatie van Overheid.nl en woordvoerder EBS.
laat ze deze lijn eerst eens laten op komen dagen.
afgelopen week paar keer gehad dat 67 gewoon niet kwam opdagen.