Zaankanter Cees Bol doet niet meer mee aan de Tour de France. Hij is donderdagochtend niet meer van start gegaan in de eerste rit door de Pyreneeën. Bol is ziek.

‘Helaas, Cees Bol zal niet starten wegens ziekte’, schrijft zijn team XDS Astana op X. De ploeg wenst hem een spoedig herstel.

Bol was bezig aan zijn zesde Tour. Astana hoopte met Bol een rol van betekenis te kunnen spelen in de sprintetappes, maar dat is niet gelukt. Na de etappe van woensdag stond hij op de 143e plek in het algemeen klassement. Zijn achterstand op de gele trui bedroeg 1 uur en bijna 49 minuten.

Dit is de tweede keer dat hij Parijs niet haalt. In 2019 moest hij ook opgeven. In de rondes die hij wel uitreed, eindigde Bol in het eindklassement zo rond de 140e plek.

Door Di-Lan Sun. Bronnen: post op X XDS Astana, Wikipedia en officiële website Tour de France. Foto: XDS Astana.