Bij restaurant Bacio Pizza aan de Westzijde in Zaandam is zaterdagavond – 21 juni – brand uitgebroken. De brandweer kreeg rond 20.20 uur een melding, waarop meerdere brandweervoertuigen zich naar de Westzijde spoedden.

Bij het uitbreken van de brand zaten het restaurant en het terras voor de deur vol. Zo’n 50 mensen – gasten en personeel – zijn snel naar buiten gegaan. In de kofferbak van een geparkeerde auto werd nog snel een pizza verder opgegeten. 

Bij aankomst van de hulpdiensten stond het restaurant vol rook. Tijdens het bakken van een pizza is er brand ontstaan in de pizzaoven. Het trok direct naar boven, waarbij er veel rook vrijkwam. Hierdoor was het hele restaurant gevuld met rook.

De brandweer heeft de brand geblust en aan de achterzijde van het pand sloopwerkzaamheden verricht. Het is nog niet bekend hoe groot de schade is, maar het restaurant zal in ieder geval de komende dagen geen pizza’s kunnen bakken. Stichting Salvage is gekomen om te ondersteunen bij het afhandelen van de schade.

In verband met de hoge temperaturen werden uit voorzorg speciale koelstoelen voor de brandweerlieden neergezet. De hitte maakte het werk voor de hulpverleners fysiek extra zwaar.

Tijdens de hulpverlening was een deel van Westzijde, tussen de Botenmakerstraat en Klokbaai, afgesloten voor verkeer. Rond 21.30 uur kon de brandweer inpakken en terug richting kazerne. Onder een slideshow met twaalf foto’s (klik op pijltjes of swipe):

Door Michel Schermer.