Eigenlijk zou de Zaanse Schans het ook prima doen in de serie ‘Dit wordt niet het nieuws in 2026′, want de voorgestelde afsluiting in 2026 is ‘ongeveer’ een jaar uitgesteld.

Maar met dat ongeveer bedoelde wethouder Gerard Slegers dat het niet nog een keer werd uitgesteld, misschien zou het allemaal wel binnen een jaar geregeld kunnen zijn.

En daarbij draait alles om het fietspad. De gemeenteraad was duidelijk: dat is ‘randvoorwaardelijk’ voor de plannen. Zonder nieuw fietspad geen afsluiting, geen ticketverkoop en geen extra inkomsten voor de Stichting Zaanse Schans, De Zaansche Molen / Windmolencompanie, Zaans Museum, De Zaanse Tijd en de gemeente.

Definitief tracé

Slegers zei begin deze maand dat voor het verleggen van het fietspad ‘meer tijd dan oorspronkelijk voorzien’ nodig was. Oorspronkelijk was dus kennelijk voorzien dat het wel kon – dat lijkt ons geklets, wij zijn nog nooit iemand tegengekomen die geloofde dat er binnen een jaar (gerekend vanaf mei 2025) een nieuw fietspad zou liggen.

Volgens de gemeente zou de provincie Noord-Holland ‘onder voorwaarden bereid (zijn) om mee te werken aan de verlegging van deze belangrijke fietsverbinding’. Welke voorwaarden dat zijn is onbekend. Deze maand nog zegde Slegers toe een ‘definitief tracé en voorlopig ontwerp’ bekend te maken. Dan wordt meteen de aanvraag bij de Vervoerregio ingediend voor ondersteuning.

Als het tracé bekend is moeten grondposities in kaart worden gebracht, wellicht grond worden aangekocht of onteigend, vergunningen worden aangevraagd en bezwaartermijnen worden afgewacht. En eigenlijk moet dat al in augustus 2026 in kannen en kruiken zijn, dan worden de contracten met touroperators gemaakt en die moeten weten waar ze aan toe zijn.

Om erachter te komen hoe het nu precies zit met voetgangers op het fietspad wordt ook in 2026 met radarsensoren het aantal fietsers en wandelaars geteld.

Mogelijke tracé’s: blauw de omrijdroute via Leeghwaterweg en Engewormer. Groen de huidige wandelroute langs de Kalverpolder die maar een deel van het jaar open is maar wel een ‘alternatief’ zou zijn. Roze is de route om de Catharinaboerderij heen om het gebied voor de Walvis te ontlasten. Rood is verbreding van het huidige fietspad (wat geen optie is omdat fietsers en voetgangers dan gewoon bij de Zaanse Schans kunnen komen). Oranje de optie aan de andere kant van de sloot. Alleen roze en oranje zijn reële opties.

Door Piet Bakker op basis van ons dossier Afsluiting Zaanse Schans. Foto boven: De Orkaan.