Orkaan-lezer Hans van Rheenen dacht in Noorwegen gewoon een potje chocopasta te kopen. Maar daar, in een klein winkeltje, keek hij ineens recht in de ogen van onze Heimat: op het etiket van Nutella stond vrolijk ‘Groeten uit Holland‘ en ‘Zaanse Schans‘. Compleet met molens én tulpenvelden.
Alleen… er klopt geen klap van.
Kijk en huiver:

De voltallige Orkaan-redactie heeft het beeld op de pot uitvoerig bestudeerd. Onze conclusie:
- De molens zijn niet onze molens.
- De tulpenvelden zijn niet onze tulpen.
- De Zaanse Schans is hier slechts een marketinglokmiddel, losgezongen van de werkelijkheid.
Kortom: oplichting, bedrog, een valse voorstelling van zaken. Nutella jokt. En terwijl Zaanstad probeert de toeristenstroom te beteugelen, worden er in Noorwegen potten chocopasta verkocht die ons erfgoed schaamteloos exploiteren.
Wie de site van Nutella bezoekt, krijgt bij de Good Morning-campagne keurig uitgelegd dat deze potten zijn bedrukt met ‘unieke, lokale uitzichten’. Alleen blijkt ‘lokaal’ hier niet meer te betekenen dan: een molen is een molen en de domme consument ziet het verschil toch niet.
De mensen van Zaans.nl laten weten niets met deze campagne te maken te hebben.
Oproep aan onze lezers: heeft iemand deze ‘Zaanse Schans’-potten elders op vakantie gezien? Mail ons de foto’s. En vooral: vertel de lokale bevolking dat dit niet onze molens zijn.
Ook over iets Zaans in den vreemde gestruikeld? Mail het ons! Hier alle afleveringen van Zaans op Vakantie.

Door Merel Kan en Piet Bakker, tip en info van Hans van Rheenen en van de site van Nutella.
Waar kan je druk om maken om zo iets onbelangrijks lekker belangrijk. Jij gaat toch ook als toerist naar Noorwegen zitten ze daar op jou te wachten als toerist.
Ach, wij hebben potten Nutella meegenomen uit Duitsland met opschrift Berlijn en Oostzee....leuk toch ? Waar maken de mensen zich druk om...
@Chris, natuurlijk een best leuk idee om via de Nutella-pot thuis op tafel nog een tijdje aan de vakantie-2025 in Duitsland herinnerd te zullen worden. Er zijn in heel Duitsland overigens elf verschillende thema's gebruikt met ... 500.000 potten per thema.
Mijn probleem is, dat ik in 1) in Noorwegen!! een pot Nutella kocht met 2) een zonsopgang in Zaandam!! op de Zaanse Schans, waar men al jarenlang probeert het aantal toeristen met één miljoen terug te dringen. Problemen die zich ook voordoen in Amsterdam, Barcelona of Venetië.
3) zijn de afgebeelde molens op de pot met zekerheid géén Zaanse molens van de Zaanse Schans en in mijn optiek ... de grootste afgang!
Het één èn het ander wordt door Ferrero met Nutella juist contraproductief uitgewerkt, waardoor het gebied Zaanse Schans volgend jaar tot een gesloten gebied omgebouwd moet gaan worden.
Mogelijk zijn de gemaakte fouten er juist de reden voor, dat genoemde foute potten stilletjes naar Noorwegen en voor zover aangegeven naar IJsland werden gedumpt.
😁 17.50 per pot in heel europa
Tissss wattt... he'.. men maakt zich tegenwoordig al druk over een potje Nutella. Je zal maar tijd over hebben. Misschien een politieke carriere misgelopen. Overigens is Nutella ook niet ongezond hoor!!
"Niet ongezond"...Hahahahahaha
Er staan wel meer van dit onzinfoto`s op internet.
Zoek maar eens op Google naar Zaanse Schans en klik op afbeeldingen1
Dan zie je ook en paar "foto`s" met onze molens omringt door tulpenvelden.
De molens op het plaatje van Nutella lijken me trouwens de molens van Kinderdijk!
De Zaanse Schans, Nutella en ERFGOED ... "positieve vakantie-herinneringen als basis".
Wanneer ik de actuele marketingstrategie van Ferrero lees, vermijden de Nutella-marketeers het directe aanspreken van kinderen tot 13 jaar en promoten ze juist aandacht voor ERFGOED !!!
Mogelijk is bij de actie Nutella in combinatie met "De Zaanse Schans" dit woord ERFGOED de trigger voor hun reclameafdeling geweest. Maar ze zijn ze er fysiek nooit werkelijk gaan kijken. Wèl hebben ze de link gelegd/ontdekt "poffertjes eten met Nutella op de Schans bij De Kraai!
NB. Zaans.nl, de marketeers van Zaanstad, hebben inderdaad met deze actie niets te maken gehad.
https://www.ferrero.com/be/nl/mens-en-planeet/verantwoorde-consumptie-bevorderen/verantwoorde-marketing
Ook gesignaleerd in een IJslandse supermarkt!
Oplichting, bedrog, een valse voorstelling van zaken. Nutella jokt.
Misleidende advertentie. Dit mag meestal wel, maar soms ook niet. Liegen is wat ze leren op marketing school. Maar als ze te ver gaan kunnen ze beboet worden. Dit gebeurde in Amerika toen veel ouders door hadden dat Ferrero Nutella aan hun kinderen probeerde te verkopen als een gezond broodbeleg, terwijl de ouders juist wilden dat hun kinderen gezond beleg aten.
Misleading Claims:
Nutella commercials often highlight the presence of hazelnuts, skim milk, and cocoa while downplaying the significant amounts of sugar and palm oil.
Class Action Lawsuit:
A class action lawsuit in California accused Ferrero, Nutella's maker, of deceptive advertising that portrayed Nutella as a healthy breakfast choice.
Settlement:
Ferrero settled the lawsuit for $3 million, agreeing to change Nutella's labeling and marketing.
Kijk naar de schofterige reclame op YouTube
“That I use to get my kids to eat healthy food” is misleading
https://www.youtube.com/watch?v=8XYK9juWFjM
Er is ook een puzzel van de Zaanse Schans met Tulpen op de voorgrond. Dus de Zaanse Schans wordt wel vaker misbruikt.
Sowieso bestaat nergens in Nederland deze combinatie en is het een combinatiefoto voor en achtergrond.
@Piet, ik weet niet hoe Ferrero op het idee met deze fantasie-Zaanse Schans gekomen is, in ieder geval komt Nutella juist helemaal níet uit onze Zaanstreek.
LI zegt er het volgende over:
Nee, Nutella wordt niet in Zaanstad gemaakt. De productie van Nutella vindt plaats in meerdere fabrieken over de hele wereld, maar geen daarvan is in Zaanstad. De dichtstbijzijnde fabriek voor de Nederlandse markt is waarschijnlijk de fabriek in Villers-Ecalles, Frankrijk, aldus De Morgen.
Ferrero, het bedrijf achter Nutella, heeft wel een kantoor in Nederland, maar geen productiefaciliteit. De Nederlandse markt werd in 1964 voorzien van Nutella.
De belangrijkste fabrieken voor Nutella zijn:
Villers-Ecalles, Frankrijk
Alba, Italië
Sant'angelo dei Lombardi, Italië
Belsk, Polen
Stadtallendorf, Duitsland
goed item...haha
Waar je je al niet druk over kunt maken met die warmte: reklameplaatjes.
Niet Saens, maar Friesch:
de etiketten op de oude flessen Sonnema Berenburg, een echt Fries product, waren voorzien van een Alpenplaatje en de opa van Heidi met een bosje Edelweiss. Vermoedelijk wegens de associatie met kruiden, maar toch ook niet wat je in het Friesche verwacht te zien.
Mooi hè, AI.