De belangrijkste verandering bij de Thorbeckeweg is natuurlijk de ongelijkvloerse kruising (de Gé Frankentunnel) met de Wibautstraat. Maar dat is niet de enige verandering.
De bestaande afslag naar de Noorder IJ- en Zeedijk bij het Esso tankstation verdwijnt (het tankstation gaat zelf ook weg). Daarvoor in de plaats komt een afslag naar de Achtersluispolder bij busbrug de Vlinder. De verkeerslichten voor die afslag zijn al in werking. De afslag zelf is nog niet klaar.

De kruising met de Noorder IJ- en Zeedijk krijgt ook verkeerslichten. De nieuwe afslag komt aan de westkant van de busbrug, de oostkant blijft het domein van de bussen.

Door Piet Bakker. Extra informatie van website Sluispolderweg.

Ach het had allang op gelost kunnen worden ,in de jaren 70 lag er al een zandtalud bij de vijfhoek om een viaduct over de wibautstraat te maken richting de zaan over de ijsbaan waar we nu rijden over de brug naar Zaanstad west en omgekeerd ,zal wel te goedkoop geweest zijn .
Dan is die dure ongelijkvloerse kruising toch niet meer nodig als we hier een nieuw oponthoud creëren. (Kruising Thorbeckeweg en nieuwe afrit achtersluispolder)
En in het midden komt het domein van de fietsers.