Van alle drie de ‘robuuste’ varianten die de Provincie Noord-Holland heeft laten doorrekenen voor de A8-A9-verbinding, blijft alleen een alternatief langs de bestaande route dwars door Krommenie over. Het Golfbaanalternatief en een verbindingsweg langs de nieuwe wijk Kreekrijk vallen af. Geen van de oplossingen is overigens ‘robuust’ volgens de Provincie.
De N203 moet zo ingericht worden volgens de Provincie ‘dat het verkeer beter doorstroomt en zo min mogelijk overlast veroorzaakt voor aanwonenden’.
Deze voor Krommenie teleurstellende uitkomst maakte gedeputeerde Jeroen Olthof gister bekend tijdens een informatieavond van de Provincie in Haarlem. Eigenlijk werkt geen van de alternatieven: de regionale bereikbaarheid en leefbaarheid in Noord-Holland boven het Noordzeekanaal verbetert in alle drie de gevallen niet of nauwelijks’. Olthof:
‘We kunnen niet anders concluderen dan dat de uitkomsten van het onderzoek heel teleurstellend zijn. (…) Nieuwe infrastructuur betekent meer verkeer en dat kan het omliggende (rijks)wegennet niet verwerken. Het probleem verplaatst zich. En dat is niet de oplossing waar we naar op zoek zijn. Ik snap dat deze boodschap bij veel mensen hard aan zal komen.’
Goedkoopste
Het (verdiepte) Golfbaanalternatief en de route langs Kreekrijk ‘hebben wel een positief effect op de lokale leefbaarheid in Krommenie en Assendelft, maar zij creëren vervolgens problemen op andere plekken in de regio op het gebied van leefbaarheid en bereikbaarheid. Bovendien zijn de stikstofeffecten van deze twee alternatieven zo groot, dat ze beide niet haalbaar en uitvoerbaar zijn binnen de huidige wet- en regelgeving’ aldus de Provincie.
De Krommenie-variant langs de N203 is verreweg de goedkoopste van de drie doorgerekende varianten: circa € 205 miljoen. Het Golfbaanalternatief zou zo’n € 1,2 miljard gaan kosten, de Kreekrijk-variant circa € 411 miljoen.
Het alternatief langs de N203 heeft dus ‘nauwelijks effect op de regionale bereikbaarheid en kent een uitdaging met betrekking tot de stikstof- en milieueffecten’. De gemeente Zaanstad en de omgeving worden actief bij de planvorming betrokken: ‘De leefbaarheid in Krommenie en Assendelft blijft een terechte zorg’ aldus de Provincie.
Files
Als er geen A8-A9-verbinding wordt aangelegd, ‘zal in 2040 het wegennet vol raken. Dit komt door een groei van het verkeer van circa 20% tot 30% ten opzichte van 2023. Er ontstaan files op de A7, A8 en A9’.
De ‘nieuwe’ weg ligt voornamelijk verdiept, alleen ter hoogte van de Jan Brassertunnel komt de weg weer omhoog omdat deze niet onder die tunnel doorkan. Er mag max 50 km worden gereden op de nieuwe verdiepte weg. De verdiepte ligging langs de bestaande N203 ‘heeft weinig tot geen effect op de knelpunten. Wel is sprake van meer verkeer over de N203 in Krommenie’.

De ‘directe verbinding’ is nog niet helemaal uit beeld. De Provincie gaat samen met de Vervoerregio Amsterdam en de betrokken gemeenten, ‘in gesprek met het Rijk over de bereikbaarheid van Noord-Holland boven het Noordzeekanaal en betrekt daarbij een directe verbinding tussen de A8 en A9.’
Die informatiebijeenkomst is terug te zien via de website van de Provincie. Op 12 juni volgt een presentatie in een webinar. Daarnaast organiseert de Provincie op 11 juni een bijeenkomst in Wormer. Aanmelding voor deze bijeenkomsten kan van 28 mei tot 5 juni via de website van de Provincie: www.noord-holland.nl/verbindingA8A9.
Door Piet Bakker op basis van informatie van Provincie Noord-Holland. Foto boven: De Orkaan.
De gepubliceerde resultaten zijn m.i. volkomen logisch en door diverse experts al jarenlang beschreven op basis van relatief eenvoudige verkeerstellingen: het omliggende wegennet zit gewoon vol.
De A8 is b.v al jarenlang een bottleneck, er staat bijna dagelijks een file van Assendelft naar Amsterdam. Als je de Golfbaan of andere variant zou aanleggen verplaats je de file meer richting Saendelft en door de aanzuigende werking staat daar dan alles compleet vast.
Welke variant ook, het kost bakken met geld en lost uiteindelijk weinig op.
Ondertussen wel veel bouwen waardoor er natuurlijk nog meer druk ontstaat. Dit met de wetenschap dat bereikbaarheid / mobiliteit niet geregeld was. Aan alle planstudies zijn inmiddels miljoenen uitgegeven. Arrogantie en naiviteit van de verantwoordelijke bestuurders. Helaas voor de gedupeerden.
Wat een deceptie en teleurstelling. Geen goed woord voor over.
Zolang de bewoners van Assendelft en Krommenie alleen maar klagen zal er in Haarlem niets veranderen en al helemaal niet in Den Haag. Maar als ze in navolging van XR de N 203 en de Communicatie weg regelmatig blokkeren gaan er wel alarmbellen af en komt er misschien wel een verdiepte A8-A9 doorsteek.
Maar hier zeuren zet geen graafmachine in werking
Een discussie die inmiddels 60 jaar gevoerd wordt met de verbindingsweg A8-A9 als inzet.
De discussie lijkt nu ten einde want de Provincie trekt definitief de stekker uit de Golfbaanvariant. Als reden wordt onder andere aangevoerd dat het Rijkswegennet van alle omliggende autosnelwegen (A7, A8, A9 en A10) het extra verkeersaanbod niet kan verwerken. Daar worden de files langer.
Het enige wat overblijft is een onderzoek naar een verdiepte ligging van de Provincialeweg N203 in Krommenie. Dit (wederom kostbare en overbodige) onderzoek wordt na de zomer gestart en duurt 1(!) jaar. De uitkomst hiervan laat zich nu al raden.
Er gebeurt dus eigenlijk helemaal niets.
De afdronk bij de inwoners uit Krommenie en Assendelft is: Jammer, maar jullie tellen niet mee. Je kan tenslotte beter de inwoners van twee kleine dorpskernen dagelijks opzadelen met verkeerschaos, dan dat je automobilisten op de autosnelweg in de file aan laat sluiten....
Dit gaat nooit gebeuren! Er wordt alweer veel teveel over gepraat en daar blijft ook deze keer weer bij ben ik bang….
Ook het zogenaamde sluipverkeer door Krommenie wordt met de dag erger!
Ze rijden hard en asociaal! Wordt niet op gehandhaaft je kan gewoon jje goddelijke gang gaan in dit dorp. Ze laten je denken dat je inspraak hebt op diverse projecten maar je wordt als bewoner dood leuk in de maling genomen…..
het is 2025. Armoede dat die nog niet is aangelegd. Al het verkeer via B wegen.
Wel de A9 bij Amstelveen. En de A44 verbinden met de A4. Gewoon verbinden de A8 met de A9. .
Je kunt toch ten zuiden van Saendelft door, en dan door Busch en Dam naar de A9 een weg aanleggen, daar hebben de minste mensen hinder van.
Ter voorkoming van spraakverwarring maar ten zuiden van Saendelft dan zit je op de Dorpsstraat. Van de N203(N8) kun je dan wel over Busch en Dam naar de A9 maar dan blijft het inderdaad van A9 naar A9 want de A9 loopt bij Uitgeest . Bijna alles wat nu over die N203 gaat wil naar de A8 en komt vermoedelijk al van de A9
Eline,
Dan ga je van de A9 naar de A9...... :-)
Ik rij geen auto, maar kan wel Google Maps lezen en bij de ene weg staat A8 en de andere A9, dus volgens mij ga je dan van A8 naar A9. Google maps is ook niet heilig, staat ook vol met fouten, maar volgens mij klopt dit wel.
als je maar lang genoeg wacht kan er nergens een verbinding gemaakt worden.
dan is alles vol gebouwd.
bedankt namens de onzorgvuldige overheids instanties.
"De verdiepte ligging heeft weinig tot geen effect op de knelpunten"
Als dat zo is moet je die weg ook verdiepen.
Grootste knelpunt lijkt me de aansluiting op de N246 bij Wormerveer.
Als dat knelpunt wordt weggenomen ben je al een stuk verder.
Maar niemand die langs de A8 in Koog aan de Zaan woont zit op extra verkeer te wachten.
De A8 is gewoon te smal.
Misschien kan de A8 ooit verbreed worden naar 2x3 rijbanen Als de op- en afrit van en naar de Provinciale Weg verdwijnen als er daar een tunnel onder het spoor komt maar ik zie die tunnel de eerstkomende 10 jaar niet gebouwd worden.
Is er ooit onderzocht of een aansluiting ten zuiden van het gasverdeelstation en de golfbaan mogelijk is? Dan heb je ook een gelijk een aansluiting op de A22.
Volgens mij is dat ook een doorsnijding van de stelling van Amsterdam
Op zich goed idee
Maar vechten tegen de bierkaai stelling Amsterdam.
Onbegrijpelijk dat een commissie 6000 km verderop die Nederland niet eens weten te liggen hier de dienst uit kunnen maken.
In 1995 werd de Stelling van Amsterdam door Nederland bij UNESCO aangemeld voor plaatsing op de Werelderfgoedlijst waar zij in haar geheel op werd geplaatst in 1996. Dus wie maakt de dienst hier uit?